Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Egzaminy gimnazjalne odbędą się planowo - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Egzaminy gimnazjalne odbędą się planowo
09-04-2019 20:28   Janusz Ludwiczak
W szkołach trwa strajk. Zaplanowane na środę, czwartek i piątek egzaminy gimnazjalne mają odbyć się planowo.

Egzaminy gimnazjalne w dniach 10, 11 i 12 kwietnia odbędą się planowo. Pierwszego dnia egzaminów gimnazjaliści powinni sprawdzić swoją wiedzę z zakresu nauk humanistycznych. Na czwartek zaplanowano test z części matematyczno-przyrodniczej, a na piątek - z języka obcego.

W łazarskich gimnazjach nr 33 przy Wyspiańskiego, nr 51 na Potockiej oraz nr 53 przy Winklera oraz w placówkach niepublicznych (czyli Gimnazjum Katolickim im. św. Stanisława Kostki przy Głogowskiej 92) egzaminy gimnazjalne odbędą się planowo.

"Bez względu na fakt czy egzaminy w szkole się odbędą czy też nie uczeń ma obowiązek przyjścia do szkoły w każdym dniu egzaminu (środa czwartek , piątek). Zawieszenie zajęć oraz możliwe trudności w organizacji egzaminu nie są przesłanką do braku obecności ucznia w dniu rozpoczęcia egzaminu.
Uczniowie, którzy przyjdą do szkoły na egzamin zostaną wpuszczeni do szkoły i poproszeni o podpisanie listy obecności. Zostanie ona zabezpieczona przez dyrektora na ewentualne czynności sprawdzające, które mogą być podejmowane przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną lub Wielkopolskie Kuratorium Oświaty w związku z organizacją egzaminu"
– informuje Wydział Oświaty.

Samorząd nie ma wpływu na zaistniałą sytuację. Przeprowadzenie egzaminów to zadanie rządowe. Dyrektor szkoły (jako przewodniczący komisji egzaminacyjnej w szkole) podlega Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, a ta Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, nad którą nadzór sprawuje bezpośrednio Ministerstwo Edukacji Narodowej.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
17

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Kazachstan" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

18

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz" - impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach p

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Koziołek Matołek" - spektakl dla dzieci w wykonaniu Teatru Krokodyl

20

cze

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Ogrodniczy
wstęp bezpłatny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: