Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Egzaminy gimnazjalne odbędą się planowo - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Egzaminy gimnazjalne odbędą się planowo
09-04-2019 20:28   Janusz Ludwiczak
W szkołach trwa strajk. Zaplanowane na środę, czwartek i piątek egzaminy gimnazjalne mają odbyć się planowo.

Egzaminy gimnazjalne w dniach 10, 11 i 12 kwietnia odbędą się planowo. Pierwszego dnia egzaminów gimnazjaliści powinni sprawdzić swoją wiedzę z zakresu nauk humanistycznych. Na czwartek zaplanowano test z części matematyczno-przyrodniczej, a na piątek - z języka obcego.

W łazarskich gimnazjach nr 33 przy Wyspiańskiego, nr 51 na Potockiej oraz nr 53 przy Winklera oraz w placówkach niepublicznych (czyli Gimnazjum Katolickim im. św. Stanisława Kostki przy Głogowskiej 92) egzaminy gimnazjalne odbędą się planowo.

"Bez względu na fakt czy egzaminy w szkole się odbędą czy też nie uczeń ma obowiązek przyjścia do szkoły w każdym dniu egzaminu (środa czwartek , piątek). Zawieszenie zajęć oraz możliwe trudności w organizacji egzaminu nie są przesłanką do braku obecności ucznia w dniu rozpoczęcia egzaminu.
Uczniowie, którzy przyjdą do szkoły na egzamin zostaną wpuszczeni do szkoły i poproszeni o podpisanie listy obecności. Zostanie ona zabezpieczona przez dyrektora na ewentualne czynności sprawdzające, które mogą być podejmowane przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną lub Wielkopolskie Kuratorium Oświaty w związku z organizacją egzaminu"
– informuje Wydział Oświaty.

Samorząd nie ma wpływu na zaistniałą sytuację. Przeprowadzenie egzaminów to zadanie rządowe. Dyrektor szkoły (jako przewodniczący komisji egzaminacyjnej w szkole) podlega Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, a ta Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, nad którą nadzór sprawuje bezpośrednio Ministerstwo Edukacji Narodowej.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
Niezapominajka
20

wrz

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"O rogalach Świętomarcińskich"- Spektakl muzyczny dla dzieci w wykonaniu Teatru Mozaika

21

wrz

do 23-09-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi stomatologiczne "Cede"

do 22-09-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

Skwer Eki z Małeki (Małeckiego/Łukaszewicza/Graniczna)
"Psy psom" - rzeźba psów dla psów
w godz. 12:00-16:00

Skwer Eki z Małeki (Małeckiego/Łukaszewicza/Graniczna)
Park(ing) Day Poznań 2019

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: