Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Głogowska/Hetmańska:W czwartek i piątek utrudnienia czekają kierowców, w weekend pasażerów tramwajów - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Głogowska/Hetmańska:W czwartek i piątek utrudnienia czekają kierowców, w weekend pasażerów tramwajów
03-04-2019 18:36   Janusz Ludwiczak
W czwartek i piątek w związku z budową nowego przejścia dla pieszych kierowców czekają utrudnienia w ruchu na ul. Głogowskiej przy skrzyżowaniu z Hetmańską. Z kolei w weekend w tym samym miejscu wymieniane będą będą zwrotnice. Tramwaje linii nr 5 i 8 będą jeździć objazdem na Dębiec, a "czternastka" zostanie skrócona do Dworca Zachodniego. Z przystanku "Głogowska/Hetmańska" na Górczyn będzie można dojechać autobusem "za tramwaj".

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich w czwartek i piątek prowadzone będą prace drogowe na ulicy Głogowskiej, przed skrzyżowaniem z Hetmańską w związku z budową nowego przejścia dla pieszych po południowej stronie skrzyżowania.

– W ramach prac frezowana zostanie stara nawierzchnia jezdni. Ten etap rozpocznie się w czwartek 4 kwietnia około godziny 9:00 i potrwa do 14:00. Wieczorem – od godz. 19:00 do 22:00 wykonawca będzie odtwarzał pętle indukcyjne dla pojazdów. W piątek, po porannym szczycie komunikacyjnym, ułożona zostanie nowa nawierzchnia. Na czas robót wygrodzony będzie jeden pas jezdni – informuje ZDM.

Z kolei w sobotę i niedzielę tramwaje nie pojadą na Górczyn. Przy skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Hetmańskiej wymieniane będą zwrotnice.

I tak przez cały weekend tramwaje linii nr 5 i 8 jeździć będą na Dębiec, zaś "czternastka" zostanie skrócona do pętli PeSTki przy Dworcu Zachodnim.

Z przystanku "Głogowska/Hetmańska" na Górczyn będzie można dojechać autobusem "za tramwaj" linii T5.

Linia nr 3:
Nie kursuje w weekendy

Linia nr 5:
STOMIL – ... – rondo Kaponiera – Roosevelta – Głogowska – Hetmańska – 28 Czerwca 1956 – DĘBIEC

Linia nr 8:
DĘBIEC – 28 Czerwca 1956 r. – Hetmańska – Głogowska – Roosevelta – rondo Kaponiera – ... – MIŁOSTOWO

Linia nr 14:
OS. SOBIESKIEGO – trasa PST – Rondo Kaponiera (poziom –2) – dolna trasa PST – DWORZEC ZACHODNI

Autobusowa komunikacja zastępcza "za tramwaj" – LINIA T5:
GÓRCZYN – Głogowska – Hetmańska – Dmowskiego – Potockiej – GŁOGOWSKA/HETMAŃSKA – Głogowska – GÓRCZYN
Autobusy kursować będą co 10 minut, a w niedzielę od rana do godz. 10:00 co kwadrans.
Na trasie przejazdu autobusy "T5" będą zatrzymywać się na przystankach tramwajowych „Sielska” i „Krauthofera” oraz na dodatkowych „Głogowska/Hetmańska” na ul. Głogowskiej przed ul. Hetmańską od strony Górczyna oraz przy ul. Chociszewskiego od strony rynku Łazarskiego.

Autobusy linii nocnych nr 249 i 252, jadące w kierunku Górczyna, Dębca i Kaczej, w noce 5/6, 6/7 i 7/8 kwietnia nie będą zatrzymywać się na przystanku tramwajowym „Głogowska/Hetmańska”, lecz na tymczasowym przystanku na ul. Głogowskiej przy ul. Chociszewskiego.

Lada moment po południowej stronie skrzyżowania ulic Głogowskiej i Hetmańskiej uruchomione zostanie nowe przejście dla pieszych, o którym informowaliśmy już wielokrotnie.

– Po zakończeniu robót prowadzonych przez ZDM i MPK można będzie wymalować pasy na nowym przejściu dla pieszych, które powstaje na ul. Głogowskiej (brakujące przy skrzyżowaniu z ul. Hetmańską) – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

ZOBACZ TAKŻE: Głogowska/Hetmańska: Powstaje nowe przejście dla pieszych, są już sygnalizatory


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
Niezapominajka
16

lis

do 17-11-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Hobby" - spotkania ludzi z pasją

19

lis

II Liceum Ogólnokształcące ul. Matejki 8/10
Booktalking

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Warsztaty dla dzieci z Panem Pianką w ramach projektu "W Łazarskim Kręgu"

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Słowiański wieczór z aromatem dzikich ziół i pokazem rzemiosł

20

lis

do 23-11-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi branży kamieniarskiej "Stone"
Targi branży szklarskiej "Glass"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: