Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Nowo wybrana Rada Osiedla Św. Łazarz rozpocznie pracę dopiero po zaprzysiężeniu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Nowo wybrana Rada Osiedla Św. Łazarz rozpocznie pracę dopiero po zaprzysiężeniu
28-03-2019 14:19   Janusz Ludwiczak
Rada Osiedla Św. Łazarz VII kadencji, którą w niedzielę wybraliśmy na najbliższe 4 lata rozpocznie pracę dopiero po zaprzysiężeniu. Pierwszą sesję inauguracyjną zwoła przewodniczący Rady Miasta Poznania w ciągu 30 dni.

W niedzielę wybraliśmy łazarskich radnych na nową VII kadencję, do marca 2023 roku. Jednak nowo wybrana Rada Osiedla Św. Łazarz rozpocznie pracę najwcześniej w połowie kwietnia, a to dlatego, że najpierw mogą być zgłaszane ewentualne protesty wyborcze, które sprawdzać będzie Miejski Zespół ds. Wyborów Osiedlowych oraz Wydział Wspierania Jednostek Pomocniczych Urzędu Miasta Poznania.

Pierwszą sesję Rady Osiedla Św. Łazarz w ciągu 30 dni zwoła przewodniczący Rady Miasta Poznania, Grzegorz Ganowicz.

Do tego czasu osiedle Św. Łazarz reprezentuje dotychczasowy Zarząd, którego przewodnicząca jest radna Maria Łazarz, a zastępcami: Bogumiła Maćkowiak i Łukasz Prymas. W Zarządzie Osiedla Św. Łazarz zasiadają jeszcze radni: Wojciech Dera, Adam Kaczmarek i Bogna Zielińska.

A czym chcieliby zająć się nowo wybrani radni?

– Kandydaci z grupy "Czas na Łazarz" precyzyjnie powiedzieli, wskazali swoje programy, jaką mają wizję osiedla. Nasza wizja to jest Łazarz z zielenią, uspokojonym ruchem samochodowym z sensownie wprowadzoną Strefą Płatnego Parkowania, która w jak największym stopniu daje preferencje stałym mieszkańcom dzielnicy. Chcielibyśmy dokładnie sprawdzić każdą ulicę, jakie rozwiązania optymalne dla mieszkańców można wprowadzić – komentował tuż po ogłoszeniu wyników Andrzej Janowski, nowo wybrany radny Osiedla Św. Łazarz z koalicji "Czas na Łazarz".

A jakie jeszcze zadania chciałaby realizować nowo wybrana Rada Osiedla Św. Łazarz? Co z budową krytej pływalni i centrum sportów wrotkarskich?

– W odpowiedzi, którą nasi kandydaci udzielili portalowi lazarz.pl zdecydowana większość kandydatów jest za tym, by kryta pływalnia powstała na terenie parku Kasprowicza. Ta inwestycja jest potrzebna, możemy przeanalizować, w którym dokładnie miejscu powinna powstać. Jeśli chodzi o tor wrotkarski większość naszych kandydatów widziałaby ten obiekt na terenie stadionu Energetyka – przekonuje radny Andrzej Janowski.

Jednym z postulatów komitetu "Czas na Łazarz" były zmiany na ulicy Głogowskiej.

– Ulica Głogowska musi uprzywilejowywać transport zbiorowy, torowisko tramwajowe powinno być wydzielone na całej długości ulicy, piesi powinni mieć łatwiejszy dostęp do przystanków, które powinny być szersze. Powinno być wprowadzone rozwiązanie dla rowerzystów. Zdaję sobie sprawę, że osiągnięcie celów będzie się wymagało likwidacji jednego pasa ruchu dla samochodów. To nie będzie jednak w całości w gestii rady osiedla. Głogowska musi odżyć jako ulica handlowa – zaznacza Andrzej Janowski.

Nowo wybrani radni deklarują również lepszą komunikację z mieszkańcami oraz chcą zabiegać o remont ulicy Kolejowej.

– Jest to ulica priorytetowa jeśli chodzi o remont, jednak pałeczka jest po stronie władz miasta. Jako rada osiedla będziemy zabiegać o to, by remont ulicy jak najszybciej ruszył – podsumowuje Andrzej Janowski, nowo wybrany radny Osiedla Św. Łazarz.

Radni Łazarza VII kadencji wybrani na najbliższe 4 lata
(marzec 2019 - marzec 2023):

• Sylwia Badzińska
• Joanna Ellmann
• Agnieszka Hoffmann
• Andrzej Janowski
• Wojciech Kosiedowski
• Dorota Koszal
• Paweł Kowalczyk
• Dawid Krupa
• Janina Łukarska
• Damian Marciniak
• Agnieszka Michalak-Pietkiewicz
• Roman Modrzyński
• Tomasz Naradowski
• Maciej Nowak
• Marcin Pakuła
• Szymon Pawelczyk
• Jakub Skurzyński
• Amadeusz Smirnow
• Klaudia Stecka
• Franciszek Sterczewski
• Beata Szeszuła


Komentarze (14)

31-03-2019 12:22:24
eka z małeki
@emeryt-dotychczasowe doświadczenie trochę zlasowane do dzisiejszych czasów!!!Oj ostatnio to odczuliśmy!!!Teraz potrzebny jest inny sposób myślenia,polot.Bardzo jestem zadowolony z wyniku wyborów-do takiej zmiany nawoływałem od dawna!!! eka
30-03-2019 23:14:52
emeryt
@Qshu jak młodzi ludzie mogą mieć doświadczenie. Zapał a doświadczenie to dwie różne sprawy.
30-03-2019 10:51:53
Lala Laleczna
Tęsknię bardzo za Panią Marią, jej ciepłym głosem i łagodnym spojrzeniem. Mam nadzieję, że teraz kiedy nie została wybrana nie marnuje już czasu...
30-03-2019 10:48:51
pyra
Zdaje sie, ze p.Janowski ma ambicje na prowadzenie rady...juz teraz zabiera glos jako "rady przedstawicie"l, takie odnosze wrazenie. Mam jednak nadzieje, ze RO to jednak 21 radnych. Szacunek dla p.Modrzynskiego, ktory ma zdrowe spojrzenie na Lazarz.
30-03-2019 00:08:50
Marek
Nie znam ludzi z nowej rady ale wiem jedno, że Pan Roman to ostatni skaut i dobrze by poprowadził Waszą radę. Szacun.
29-03-2019 14:16:05
piotr
Bój się Boga Panie Janowski ! By jeździć rowerami ul.Głogowską, nie trzeba jej zwężać ! Są inne rozwiązania! Proponuję pomyśleć nim się zakorkuje ulicę !
29-03-2019 00:03:33
wyborca
Problem w tym że grupa Razem dla Łazarza spełniła swoje obietnice z r.2015.
28-03-2019 21:18:28
Pieszy Miejski
Torowisko powinno też być ultra ciche z izolacją przeciw wibracji. Tak samo należy odnowić asfalt i wprowadzić wymóg renowacji takich cichych powłok co jakiś czas
28-03-2019 19:09:01
aspargin
Demokratyczne wybory to danie szansy kandydatom na realizację swojego programu wyborczego.Jeżeli po czterech latach okaże się, że nie spełnią swoich obietnic to wybierzemy innych. Według tych reguł rozliczyliśmy starą ekipę głosując na nową!
28-03-2019 15:16:00
Fgh
To ma wspólnego, że mieszka na Łazarzu i pracuje na Łazarzu. Mało? Chyba już najwyższy czas pogodzić się z porażką, wyciągnąć wnioski i przestać sączyć jad w komentarzach.
28-03-2019 15:07:03
do targowiec
Mieszka na nim :)
28-03-2019 14:55:18
maciej
@targowiec- mieszka na Łazarzu...a Pan- jak ma jakiś problem z tym otwieraniem Targów na Poznań- to na policję lub do CBA..
28-03-2019 14:45:04
Qshu
Bardzo się cieszę, że w naszej dzielnicy wygrali ludzie młodzi, pełni energii, którzy z nowym nastawieniem będą działać by nasza dzielnica była miejscem przyjaznym dla wszystkich. Czytają opisy kandydatów mam wrażenie, że w końcu zarządzaniem naszą dzielnicą zajmą się ludzie, którzy bazując na swoim doświadczeniu rzeczowo zawalczą o ty by Łazarz stawał się coraz piękniejszy. Zieleń jest niezbędna, strefa parkowania również (no chyba, że chcemy pozostać dzielnicą tranzytowo-parkingową dla reszt miasta). Nie rozumiem do końca tych żali i inwektyw @as - ludzie poważni oceniają kogoś na podstawie faktów i zachowania więc poczekaj z osądami choć do pierwszej / drugiej rady osiedla.
28-03-2019 14:27:59
targowiec
A co pan Sterczewski ma wspólnego z Łazarzem oprócz tego , że pracuje na MTP, przepraszam pracuje to za dużo powiedziane, otwiera Targi na Poznań
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

wrz

do 01-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Wrzesień z zumbą w Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

29

wrz

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Baśniowa Kraina w Ogrodzie Łazarz" - warsztaty muzyczne dla dzieci z Wujkiem Ogórkiem

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
Odpust parafialny

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Sesja śmiechu dla Aktywnych 60+- zajęcia relaksacyjne przygotowane przez Fundację Dr. Clown. Obowiązują zapisy

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: