Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przez żołądek do Holandii - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przez żołądek do Holandii
28-03-2019 12:06   Janusz Ludwiczak
Tym razem w ramach spotkania z cyklu "Przez żołądek do kultury" można było przenieść się do Holandii, poznać zwyczaje tego kraju i posmakować tamtejszych przysmaków narodowych, które przygotował Gerrit-Jan Van Den Berg. Holender przybył do Polski dla swojej żony, od dwóch lat pracuje w Poznaniu i póki co jest zadowolony ze swojej życiowej decyzji.

Jak już informowaliśmy od dwóch lat Centrum Inicjatyw Młodzieżowych "Horyzonty" organizuje spotkania w ramach cyklu "Przez żołądek do kultury", podczas których można poznać kulturę różnych krajów i spróbować przysmaków m.in. z Ukrainy, Francji, Hiszpanii, Włoch, Niemiec, Francji, Portugalii, a nawet z Iranu, Indii, Japonii, Iraku czy ostatnio Meksyku. Tym razem przyszedł czas na Holandię.

W środę o kraju słynącym z tulipanów, serów, wiatraków, kanałów i ekologii opowiadał Gerrit-Jan Van Den Berg, który od dwóch lat pracuje w Poznaniu. Tutaj poznał swoją żonę, dla której również przeprowadził się na stałe.

Uczestnicy spotkania mogli nie tylko poznać bliżej Holandię, dowiedzieć się jaki to jest kraj, obalić stereotypy, ale posmakować narodowych przysmaków, takich jak poffetjes - czyli niewielkie naleśniki posypywane cukrem czy również bitterballen - kulki mięsne, które podawane są z musztardą lub innych sosem.

A już za dwa tygodnie, w środę 10 kwietnia o godz. 17:00 "Horyzonty" zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu "Przez żołądek do kultury". Tym razem będzie można poznać Mauritius. Z kolei 24 kwietnia spotkanie z Francją.

Zapisy i zgłoszenia przyjmuje sekretariat Klubu "Krąg" przy ul. Dmowskiego 37, telefonicznie: 61 64 74 288 lub e-mailowo: klubkrag@gmail.com.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

sty

18:30
Łazarz
21. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

31

sty

Polska * Poznań * Łazarz
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11

lut

do 14-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

18

lut

do 21-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: