Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rynny, znaki i latarnie zostały zaśmiecone ulotkami reklamującymi centrum finansowego radnego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rynny, znaki i latarnie zostały zaśmiecone ulotkami reklamującymi centrum finansowego radnego
23-03-2019 00:24   Janusz Ludwiczak
– Dosłownie na każdym słupie, rynnie, skrzynce przyklejone są kolorowe kartki reklamujące firmę radnego osiedlowego Adama Kaczmarka, reklamujące jego firmę pośrednictwo kredytowe. Za zaśmiecanie naszego fyrtla odpowiada nie kto inny tylko osoba, która jako nasz reprezentant w Radzie Osiedla ma dbać o porządek i ład... – alarmuje nas Czytelnik, Jakub Markiewicz.
– Ulotki wiszą sporadycznie na kilku rynnach. Liczyłem się z tym, że kandydaci z drugiej koalicji mnie zaatakują tuż przed wyborami. Przez lata wysiały i nikomu nie przeszkadzały, teraz nagle zostały zauważone? – odpowiada Adam Kaczmarek, właściciel centrum finansowego, radny Osiedla Św. Łazarz kończącej się kadencji i kandydat do Rady Osiedla Św. Łazarz z koalicji "Razem dla Łazarza".

– Radny osiedlowy Adam Kaczmarek zaśmieca Łazarz. Dosłownie na każdym słupie, rynnie, skrzynce przyklejone są kolorowe kartki reklamujące jego firmę - pośrednictwo kredytowe. Załączam zdjęcia ulotek, które "nazbierałem" podczas spacerów po dzielnicy w ciągu ostatniego tygodnia. Za zaśmiecanie naszego fyrtla odpowiada nie kto inny tylko osoba, która jako nasz reprezentant w Radzie Osiedla ma dbać o porządek i ład… I jest też kandydatem w najbliższych wyborach. Z resztą z tego samego nieformalnego komitetu (Razem dla Łazarza), który wtyka swoje reklamy za wycieraczki samochodów. Jest to nielegalne. Jeśli tak mają wyglądać "władze" naszej dzielnicy i taki przykład dają mieszkańcom, to nie dziwmy się, że przez większość poznaniaków uważani jesteśmy za jedną z najgorszych dzielnic do mieszkania… – napisał do nas na Jakub Markiewicz na Kontaktową Platformę Czytelników ŁAZ@RZ24.

– W ramach społecznej działalności postanowiłem walczyć z syfem na dzielnicy. Wręczam psiarzom, którzy nie sprzątają po swoich pupilach woreczki, zrywam nielegalne reklamy, które szpecą naszą dzielnicę…Jakie jednak było moje zdziwienie gdy odkryłem, że jednym z największych syfiarzy dzielnicy jest radny osiedlowy Adam Kaczmarek. Pal sześć, zdarzają się naprawy komputerów, zbiórka odzieży, kupię mieszkanie, zaginął kot itd. Bardzo psują estetykę naszej przestrzeni, ale można uznać, że czasami sprawa wymaga poświęceń ;) Ale nic tak nie wyprowadza z równowagi jak reklamowanie złodziejskich chwilówek. Beneficjentami tego typu pożyczek zazwyczaj są najbiedniejsi, którzy przez tego typu "usługi" wpadają w wir zobowiązań często niemożliwych do spłacenia. Dosłownie ręce opadają – dodaje Jakub Markiewicz.

O odniesienie się do sprawy poprosiliśmy Adama Kaczmarka, który jest radnym Osiedla Św. Łazarz i kandydatem do Rady Osiedla Św. Łazarz z koalicji "Razem dla Łazarza", będący właścicielem jednego z centrum kredytowych na Łazarzu, oferujących tzw. "chwilówki".

– Są to różne ulotki centrów finansowych i banków. Są biura, które oblepiają każdy znak drogowy, ja tego nie robię. Ulotki wiszą sporadycznie na kilku rynnach. Liczyłem się z tym, że kandydaci z drugiej koalicji mnie zaatakują tuż przed wyborami. Przez lata wysiały i nikomu nie przeszkadzały, teraz nagle zostały zauważone? Próbowałem znaleźć sposób na ogłoszenia, nie każdy korzysta z internetu. Reklama dźwignią handlu. Ogłaszałem się również w gazetach i internecie – powiedział w rozmowie z portalem Lazarz.pl Adam Kaczmarek.

Radnego Adama Kaczmarka zapytaliśmy, czy jego zdaniem etyczne jest rozklejanie ulotek na rynnach czy latarniach. Odpowiedzi nie otrzymaliśmy.

Zgodnie z artykułem 63a Kodeksu Wykroczeń:
"Kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny.


Fot: Jakub Markiewicz
Zdjęcia przesłane przez naszego Internautę na Kontaktową Platformę Czytelników ŁAZ@RZ24: www.24.lazarz.pl. Dziękujemy

ZOBACZ TAKŻE: Nastolatek za kilka złotych obklejał ulotkami latarnie

ZOBACZ TAKŻE: Mela obkleiła swoimi plakatami sklepowe witryny, słupy trakcyjne i skrzynki energetyczne

ZOBACZ TAKŻE: MPK apeluje: "Dość zaklejania"

ZOBACZ TAKŻE: MPK traci 100 tys. zł na walkę z nielegalnymi reklamami. Zapobiegną temu siatki ochronne?

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym: www.24.lazarz.pl lub wyślij e-mail 24@lazarz.pl
ŁAZ@RZ24 – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.


[serwis informacyjny] [www.wybory2019.lazarz.pl]

Komentarze (4)

24-03-2019 20:24:31
JS
Mieszkanko Calliera - czy Bozia rączki zabrała? Rusz tyłek i pozrywaj śmieci.
23-03-2019 10:22:10
Mieszkanka Calliera
Prosiłabym Pana od sprzątania ulotek - Markiewicza o zdjęcie ulotek z całej ulicy Calliera biur z ul. Głogowskiej. Jak sprzątać to wszystko. Słonecznego dnia - pogoda sprzyja sprzątaniu
23-03-2019 09:32:43
pff
pan radny zrzuca wine na przeciwnikow politycznych ale o ile patrze na listy to pan co sprzatal nie kandyduje...
23-03-2019 08:30:01
pyra
"Zgodnie z artykułem 63a Kodeksu Wykroczeń":.....Przecież co wolno wojewodzie, to nie tobie, smrodzie.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: