Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Tramwaje nie będą jeździć Głogowską i to przez kilka tygodni - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Tramwaje nie będą jeździć Głogowską i to przez kilka tygodni
20-03-2019 14:19   Janusz Ludwiczak
W pierwszy weekend kwietnia tramwaje nie pojadą na Górczyn. Przy skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Hetmańskiej wymieniane będą zwrotnice. Poważniejsze utrudnienia czekają nas już w czerwcu, kiedy to na całe wakacje bimby znikną z głównej ulicy Łazarza, a to ze względu na prace związane z modernizacją sieci wodociągowo-kanalizacyjnej zaplanowanej przez Aquanet. Ponadto prowadzone będą punktowe naprawy torowiska.

W środę MPK i ZTM przedstawiły plan remontów dotyczący infrastruktury tramwajowej. Remonty torowisk prowadzone będą również na Łazarzu. Na początek za dwa tygodnie, w pierwszy weekend kwietnia prowadzona będzie wymiana zwrotnicy zjazdowej na ulicy Głogowskiej, za skrzyżowaniem z Hetmańską. W dniach 5 i 6 kwietnia tramwaje linii nr 5, 8 i 14 będą jeździć objazdami, a na trasie Górczyn - Głogowska/Hetmańska uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza "za tramwaj" linii T5.

Poważniejsze utrudnienie czekają nas przez całe wakacje. Aquanet będzie prowadzić prace związane z siecią wodociągową i kanalizacyjną w ciągu ulicy Głogowskiej. Od czerwca do końca sierpnia tramwaje w ogóle nie pojadą ulicą Głogowską pomiędzy Mostem Dworcowym a Hetmańską, a także nie będą kursować na Górczyn.

– Istotne dla pasażerów będzie zamknięcie dla ruchu tramwajowego fragmentu ul. Głogowskiej w związku z pracami prowadzonymi przez Aquanet. Zależy nam na tym, aby minimalizować ewentualne niedogodności dla mieszkańców, dlatego wykorzystamy ten czas na niezbędne naprawy torowiska, wymianę zwrotnic i montaż nowego systemu sterowania na pętli Górczyn oraz remont przejazdu Ściegiennego/Głogowska – tłumaczy Tomasz Łapszewicz, zastępca dyrektora ZTM.

Oznacza to, że przez ok. 2,5 miesiąca pasażerowie będą musieli korzystać z autobusów zastępczych lub jeździć tramwajami naokoło albo przez Reymonta albo przez Wildę.

Znacznie wcześniej, bo już w przyszły weekend, w sobotę 30 marca i niedzielę 31 marca wymieniana będzie sieć trakcyjna na pętli "Piątkowska". Całkowicie zawieszone zostanie kursowanie tramwajów linii nr 9 i 11. "Jedenastkę" na Łazarzu zastąpi "29", która kursować będzie ze Starołęki przez Hetmańską, Głogowską, Roosevelta, Kaponierę, Most Teatralny i dalej po trasie "dziewiątki" na Dębiec. ZTM planuje zmienić trasy linii autobusowych nr 160 i 190, tak, by mogli z nich skorzystać pasażerowie na co dzień korzystający z "9" i "11". Z Łazarza na Sołacz będzie można dojechać autobusami linii nr 164.

To nie jedyne utrudnienia, jakie czekają pasażerów. Od 15 do 30 kwietnia prowadzone będą punktowe naprawy torowiska oraz wymieniane będą zwrotnice na ul. 28 Czerwca 1956 r. na Wildzie. Część tramwajów z Dębca pojedzie objazdem przez Hetmańską i Głogowską.

Z kolei od połowy kwietnia do 19 czerwca "szóstką" i "ósemką" nie dojedziemy na os. Warszawskie i cmentarz Miłostowo. Na ulicy Warszawskiej wymieniana będzie kompleksowo sieć trakcyjna oraz remontowane będzie torowisko na kilku przejazdach.

Spore utrudnienia będą również na rondzie Śródka. W okresie wakacyjnym remontowane będą przejazdy tramwajowe i nawierzchnia.

– Miasto nieustannie zachęca do korzystania z transportu publicznego. Mamy świadomość, że niezbędne jest stałe inwestowanie w infrastrukturę. Tylko bieżące podnoszenie jej jakości pozwala zwiększyć bezpieczeństwo, komfort, sprawność, szybkość i niezawodność komunikacji – tłumaczy Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

O wszystkich utrudnieniach dotyczących Łazarza i okolic będziemy informować na bieżąco.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
04

gru

Rynek Łazarski
Otwarcie Rynku Łazarskiego

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Animal Fest" - targi zoologiczne
"Hobby" - salon modelarstwa

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Flyball Racing 2021 - wyścigi psich sztafet

10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: