Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Tylko jedna firma chce przebudować Rynek Łazarski.Oferta o 21,5 mln zł wyższa od zakładanego budżetu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Tylko jedna firma chce przebudować Rynek Łazarski.Oferta o 21,5 mln zł wyższa od zakładanego budżetu
20-03-2019 13:12   Janusz Ludwiczak
Jedynie firma Budimex zgłosiła się do przebudowy Rynku Łazarskiego. Inwestor za realizację zadania zażądał ponad 56,6 mln zł. Tymczasem miasto na to zadanie chce przeznaczyć 35 mln zł. Wszystko wskazuje na to, że inwestycja znowu się opóźni lub zostanie zrealizowania w zupełnie innej formie.

Wszystko wskazuje na to, że przebudowa Rynku Łazarskiego znowu się opóźni. Do czwartku wykonawcy mieli czas na nadsyłanie ofert. O godz. 10:00 otwarto nadesłane otwarty. Do przetargu stanęła tylko jedna firma - warszawski Budimex, który za przebudowę Rynku Łazarskiego chce
56 574 159,35 złotych. Miasto na realizację zamówienia zamierza przeznaczyć 35 milionów złotych brutto, czyli o blisko 21,6 mln zł mniej niż zakładał inwestor.

Pierwotnie termin składania ofert w przetargu na przebudowę Rynku Łazarskiego upływał 7 marca. Miasto przedłużyło jednak przetarg do 20 marca.

To drugi przetarg na przebudowę nie tylko łazarskiego targowiska, ale również całego układu drogowego i zmiany funkcjonalności przestrzeni. Pierwotnie inwestycja ta miała ruszyć w połowie ubiegłego roku, jednak pierwszy przetarg zakończył się fiaskiem. Nie stanął do niego ani jeden wykonawca.

Miasto przekonywało, że tym razem uda się rozpocząć się remont Rynku Łazarskiego.

– Dostosowano wymagania do obecnych warunków na rynku budowlanym. W celu zapewnienia ciągłości w działaniu targowiska inwestycja podzielona została na dwa etapy. W pierwszej kolejności prowadzone będą prace na dużej płycie rynku, gdzie powstanie nowoczesna, zadaszona przestrzeń handlowa. W drugim etapie budowa przeniesie się na obszar tzw. małej płyty rynku oraz skwer im. Kazimierza Nowaka. Po zakończeniu inwestycji obszar Rynku Łazarskiego stanie się przyjazną mieszkańcom zieloną strefą rekreacji i wypoczynku – informował na początku marca Urząd Miasta Poznania.

Co dalej z Rynkiem Łazarskim?

– Wydamy w tej sprawie informacje – poinformował nas Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.


Komentarze (6)

21-03-2019 15:40:46
pyra
Totalnie nieprzemyslany projekt, juz napewne zaplacony ! Pod dachem bedzie ukrop i do tego moje pytanie kto bedzie czyscil ten dach z kup ptactwa i brudu, i jak czesto ? To przeciez prześwitujący dach ! Totalna bzdura. To nie jest projekt na Polske gdzie pali sie weglem i smog tragiczny, dym i czarne sadze wszedzie, brud i kurz z kominow....Projekt jest nie trafiony.
21-03-2019 14:11:40
eka z małeki
@stąd-a ja styndy!!!CAŁKOWICIE!!!popieram!!!Przecież to kompromitacja(chlebaczek),jest mi po prostu wstyd że taki projekt został przyjęty pod dyskusję rady!!!Chciałbym doczekać się czegoś porzomnego.Stary już jestem...................ech eka
21-03-2019 12:23:15
Gajer
@Stąd Gdyby zlikwidować drogę dworzec-Hetmańska, to po zwężeniu Głogowskiej pomyśl jaki zator byłby od drugiej strony Głogowskiej (Kasprzaka itp). Stanowcze nie! Nikt nie chce scenerii parku Arena pośród setek stojących, trąbiących samochód 5 dni w tygodniu
21-03-2019 09:26:52
ss500
Beton, beton Dom, dom Winda, dom Dom, beton Ściana, beton Beton, dom Sklep, beton Praca, dom
20-03-2019 21:55:14
toms
Było do przewidzenia bo rynek budowlany się zmienił. Projekt należy odchudzić. Po co taka hala? Wystarczy wymienić nawierzchnie, stragany, nie róbmy z tego drugiego Świtu
20-03-2019 18:39:17
stąd
Ludzie, przecież ten projekt jest obrzydliwy. I nie służy żadnej grupie: Ani w kierunku kupców - zbyt mało przestrzeni dla handlarzy, brak dojazdu do stoisk (a cały towar jest codziennie dowożony i rozkładany na stoiskach. Kupcy powinni mieć coś w rodzaju zaplecza z bocznym wejściem/dojazdem). Ani w kierunku ludzi mieszkających wokół rynku - jakieś prowizorium parkingu na 10 miejsc. Co to jest? Ani dla mieszkańców okolicy: te stoliki z krzesełkami na wizualizacji postawiono "na wyrost". Przecież na tej ścianie nie ma lokali (tylko Żabka, apteka, itp.). Kto i gdzie zatem będzie siedział przy takich stolikach? Tam nie ma lokali. Ani dla rodziców z dziećmi - jedna pseudo zjeżdżalnia i koniec? Cały plac ma zostać szczelnie zabetonowany? Przypominam, że rynek jest obecnie zabudowywany wokół. Nie będzie tam powietrza. Nie będzie tam czym oddychać. Biały beton i płyty sczernieją szybko i będzie strasznie szaro, smutno, brzydko. Jestem za wyłączeniem tranzytu od dworca do hetmańskiej (ludzie omijają głogowską bocznymi drogami zarówno po jednej jak i drugiej stronie głogowskiej: kasprzaka, kolejową, dmowskiego). Ale Rynek podzielić wyraźnie na dwie funkcje: handlową i rekreacyjną. Można dla kupców wytyczyć stanowiska wokół rynku, a środek pozostawić wolny dla mieszkańców, z kawałkiem trawnika, drzewami, ławkami, fontanną.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

wrz

do 01-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Viva Seniorzy! - targi dla seniorów

02

paź

11:30
Łazarz
Spacer po Fest Fyrtel - wycieczka z przewodnikiem, zaprasza Poznańskie Centrum Dziedzictwa
zbiórka: Rynek Łazarski

05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: