Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Czy można głosować nie będąc zameldowanym na Łazarzu? Tak, ale trzeba dopisać się do rejestru - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Czy można głosować nie będąc zameldowanym na Łazarzu? Tak, ale trzeba dopisać się do rejestru
19-03-2019 17:07   Janusz Ludwiczak
W niedzielę odbędą się wybory osiedlowe. Wybierać będziemy również 21 radnych spośród 53 kandydatów do Rady Osiedla Św. Łazarz. Głosować będą mogły nie tylko osoby zameldowane na Łazarzu, ale również wynajmujący mieszkanie. Konieczne jest jednak dopisanie do rejestru wyborców.

W najbliższą niedzielę odbędą się wybory osiedlowe. W całym Poznaniu o 678 mandatów ubiega się w sumie 1248 kandydatów. Wybory nie odbędą się na Ogrodach, a także w części Rataj i Winograd, gdyż mimo przedłużonego terminu zgłaszania kandydatów, nie udało się osiągnąć wymaganej przepisami liczby kandydatów. Kandydaci automatycznie zostali radnymi.

Na Łazarzu do Rady Osiedla Św. Łazarz VII kadencji na lata 2019-2023 będziemy wybierać 21 radnych spośród 53 kandydatów.

W wyborach będą mogły wziąć osoby nie tylko zameldowane na Łazarzu. W głosowaniu będą mogły wziąć również osoby np. wynajmujące mieszkanie, ale konieczne będzie dopisanie do rejestru wyborców.

– Jeśli mieszkaniec ma meldunek to figuruje w rejestrze wyborców, chyba, że wcześniej się z niego wypisał. By dopisać się do rejestru wyborców na terenie danego osiedla wystarczy udać się do Wydziału Spraw Obywatelskich na Libelta i udekumentować, że mieszka się na stałe na terenie danego osiedla – powiedział Arkadiusz Bujak, dyrektor Wydziału Wspierania Jednostek Pomocniczych Urzędu Miasta Poznania.

Do rejestru wyborców można dopisać się w Wydziale Spraw Obywatelskich i Usprawnień Komunikacyjnych przy ul. Libelta 16/20 lub przez internet za pośrednictwem platformy ePuap.

By dopisać się do rejestru wyborców potrzebna jest np. umowa najmu lub oświadczenie właściciela.

Więcej informacji można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Poznania.

ZOBACZ TAKŻE: Gdzie głosować? - sprawdź, gdzie jest Twój lokal wyborczy

ZOBACZ TAKŻE: Mapa - obwody głosowania i lokale wyborcze

ZOBACZ TAKŻE: Jak głosować? - zobacz jak oddać ważny głos

ZOBACZ TAKŻE: KANDYDACI - poznaj bliżej przyszłych radnych


Fot: Janusz Ludwiczak/archiwum lazarz.pl


[serwis informacyjny] [www.wybory2019.lazarz.pl]

Komentarze (1)

21-03-2019 11:04:40
paramido
Przewiduję frekwencję na poziomie 3%

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

lip

17:30
Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych ul. Wyspiańskiego 27
IV sesja (budżetowa) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Kochając Pabla, nienawidząc Escobara" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

18

lip

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cudowny chłopak" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

19

lip

do 20-07-2019
20:00
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni
(w godz. 20:00-2:00)

24

lip

10:00
Palmiarnia Park Wilsona
Pokazy filmu "Był sobie las"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: