Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Poznaj bliżej przyszłych łazarskich radnych – przedstawiamy kandydatów do Rady Osiedla Św. Łazarz - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Poznaj bliżej przyszłych łazarskich radnych – przedstawiamy kandydatów do Rady Osiedla Św. Łazarz
17-03-2019 21:02   Janusz Ludwiczak
53 osoby, 21 miejsc – kto zdobędzie mandat łazarskiego radnego? O tym zdecydujemy już w niedzielę, 24 marca. Do wszystkich kandydatów rozesłaliśmy ankiety, w których zdaliśmy 10 pytań dotyczących Łazarza - spraw bieżących i problemów, które dotyczą przede wszystkim mieszkańców. Prezentujemy odpowiedzi, sylwetki kandydatów, ich program i postulaty, dzięki czemu nasi Czytelnicy i Mieszkańcy mogą poznać bliżej przyszłych radnych.

6 marca Wydział Wspierania Jednostek Pomocniczych Urzędu Miasta Poznania opublikował listę kandydatów do Rady Osiedla Św. Łazarz.

Tydzień wcześniej, od 23 lutego na łamach portalu lazarz.pl oraz na facebookowej Nieformalnej Grupie Łazarskiej prosiliśmy kandydatów do Rady Osiedla Św. Łazarz o kontakt z redakcją w celu udostępnienia danych kontaktowych i adresu e-mail, na który wysłaliśmy 10 prostych pytań dotyczących Łazarza - spraw bieżących i problemów dotyczących mieszkańców i dzielnicy.

Do kandydatów próbowaliśmy dotrzeć również możliwymi dostępnymi kanałami (m.in. przez facebook, znajomych, itd.). Ponadto Wydział Wspierania Jednostek Pomocniczych poprosiliśmy o przekazanie naszego zaproszenia do kandydatów. Osoby startujące do Rady Osiedla Św. Łazarz otrzymały wiadomość e-mail następującej treści:
Kandydatów do Rady Osiedla Św. Łazarz prosimy o kontakt z redakcją pod adres e-mail: redakcja@lazarz.pl. Jak co wybory przygotowujemy serwis specjalny, w którym podobnie jak 4 lata temu będziemy chcieli zaprezentować Mieszkańcom i Czytelnikom wszystkich kandydatów do Rady Osiedla Św. Łazarz.
Pytania zostały rozesłane również przedstawicielom komitetów: Czas na Łazarz i Razem dla Łazarza.

Wszyscy kandydaci, którzy podali namiary kontaktowe do siebie otrzymali ankietę, w której poproszeni byli o napisanie kilka słów o sobie oraz o odpowiedź na pytania:

  1. Dlaczego zdecydował(a) się Pan(i) kandydować do Rady Osiedla Święty Łazarz?
  2. Czy startuje Pan(i) z któregoś z komitetów wyborczych (jeśli tak to z którego) czy jest jednak kandydatem niezależnym? I dlaczego?
  3. Czym powinna zająć się Rada Osiedla w nowej 4-letniej kadencji? Jakie widzi Pan/Pani 4 najważniejsze sprawy do załatwienia do 2023 roku?
  4. Ostatnio głośno było o Parku Kasprowicza? Czy należy zrealizować inwestycje zgodnie z planem - kryta pływalnia i centrum sportów wrotkarskich?
  5. Czy główna ulica dzielnicy - Głogowska powinna zostać zwężona do jednego pasa ruchu? TAK czy NIE? Dlaczego tak Pan/Pani uważa?
  6. Jak można rozwiązać problem z miejscami postojowymi oraz źle parkującymi kierowcami?
  7. Ponad 20 lat czekano na uruchomienie bezpośredniego połączenia tramwajowego z Łazarza na deptak (rejon Półwiejskiej i Starego Browaru). ZTM uruchomił linię nr 3. Czy powinna ona jeździć częściej i również po 19 oraz w weekendy? Czy jest może inne rozwiązanie? Jeśli tak, co zrobiłby Pan/i będąc jako radnym/radną Osiedla Św. Łazarz?
  8. Łazarz podobnie jak inne dzielnice drastycznie się wyludnia. Jeszcze w 2000 roku liczba mieszkańców Łazarza wynosiła 45 730. Obecnie według danych z końca ubiegłego roku na Łazarzu mieszka o blisko 15,5 tysięcy osób mniej (30 254). Dla porównania w ciągu jednego roku Łazarz opuściło 982 mieszkańców. Co można zrobić, by mieszkańcy Łazarza nie chcieli się wyprowadzać z dzielnicy a także przybywali tu nowi mieszkańcy?
  9. Chodniki na których trzech ulicach Pani/Pana zdaniem wymagają remontu w pierwszej kolejności?
  10. I ostatnie już pytanie. Co uważa Pan/Pani za sukces a co za porażkę Rady Osiedla Św. Łazarz mijającej VI kadencji (2015-2019)?

Ankiety rozesłaliśmy 8 marca. Kandydaci na nadesłanie odpowiedzi mieli czas prawie tydzień - do środy, 13 marca do godz. 21:00.

Odpowiedzi nadesłało w sumie 41 kandydatów. Odpowiedzi nie otrzymaliśmy w ogóle od 12 kandydatów. Co ciekawe wśród nich jest kilku radnych kończącej się kadencji (pytania rozesłaliśmy m.in. na oficjalny adres e-mail do korespondencji ws. rady osiedla).

Kandydatów do Rady Osiedla Św. Łazarz prezentujemy w naszym serwisie specjalnym "Łazarskie wybory 2019".

Na stronie www.wybory2019.lazarz.pl można znaleźć również informator jak i gdzie głosować, mapę obwodów i lokali wyborczych. W serwisie opublikujemy również wyniki wyborów.

ZOBACZ TAKŻE: KANDYDACI - poznaj bliżej przyszłych radnych

ZOBACZ TAKŻE: Gdzie głosować? - sprawdź, gdzie jest Twój lokal wyborczy

ZOBACZ TAKŻE: Mapa - obwody głosowania i lokale wyborcze

ZOBACZ TAKŻE: Jak głosować? - zobacz jak oddać ważny głos


Komentarze (16)

20-03-2019 14:39:55
Wyborca
@Czas na Łazarz. Dziękuję za odpowiedź.
20-03-2019 13:42:31
Andrzej Janowski - Czas na Łazarz
@Wyborca - wsyscy kandydaci z grupy Czas na Łazarz udzielili odpowiedzi na pytanie o basen i tor w ankiecie lazarz.pl. Z odpowiedzi wynika, że stadion Energetyka jwst wskazywany jako najlepsza lokalizacja toru wrotkarskiego, a nie basenu, nie widzę w odpowiedziach postulatu przenoszenia basenu na Stadion Energetyka. Osobiście uważam, że ktyty basen poiwinien powstać jak najszybciej, w parku, od strony ul. Reymonta.
20-03-2019 11:37:41
Wyborca
@Czas na Łazarz, jako wyborca chcę poznać Państwa dokładny pomysł na pływalnię. Odpowiedzi na ten temat każdego z kandydatów są bardzo wymijające. "Jesteśmy za , ale w poszanowaniu ternów zieolnych." Jestem całym sercem za zielenią i Państwa postulatami ale jako mieszkaniec , który od lat czeka na basen i który od lat czeka, żeby nie wozić dzieci co tydzień na chwiałkę na naukę pływania, chcę poznać konkrety. Chcecie Państwo przenościć lokalizację na teren Energetyka, ale jakie są szanse, że prywatny właściciel odsprzeda działkę, czy macie Państwo poparcie miasta co do wykupu terenu? czy taki zabieg nie zablokuje budowy na kolejne 10 lat. Czy oddany głos na Państwa zablokuje budowę pływalni, której budowa miała rozpocząć sie już jakiś czas temu na terenie obecnie wyznaczonym.
18-03-2019 14:27:37
Bezczelny Słoik
@z fyrtla Rozumiem, że p. Olszak rozdający wczoraj ludziom ulotki Razem dla Łazarza na placu zabaw też sfinansował je z własnych środków? Po kampanii oczekuję pełnego sprawozdania finansowego.
18-03-2019 13:51:25
Zorro
Wciskanie ulotek na terenie Klubu Krąg opcji Razem dla Łazarza pokazuje panujące od lat układy
18-03-2019 13:07:07
z fyrtla
Głosicie hasło, że finanse mają Rady mają być przejrzyste, mam nadzieję, że jak już się dostaniecie do Rady to dokładnie do każdej złotówki ujawnicie rachunki na ulotki, plakaty itd. Jak pełna transparentość tak pełna. Finansowanie kampanii powinno być obostrzone jak w każdych innych wyborach. Powinna być maksymalna mozliwa kwota na kampanię i dokładnie rozliczona przez miasto. Oblepienie pół Łazarza ulotkami to nie jest mały wysiłek finansowy i jakoś mało jest prawdopdoobne, że nawet waszych 21 kandydatów bez problemy poniosło na to koszty.
18-03-2019 12:17:26
Czas na Łazarz
@z fyrtla materiały wyborcze zostały sfinansowane przez kandydatów. Zgrana grupa, jaką jest Czas na Łazarz, potrafi planować i organizować działania i profesjonalnie podchodzi do zadań. Tak robimy w kampanii wyborczej, tak będziemy pracować w radzie osiedla. Wynajcie kilku słupów reklamowych i wydrukowanie plakatów nie jest wydatkiem, którego 21 osób nie byłoby w stanie wspólnie udźwignąć.
18-03-2019 11:00:57
z fyrtla
Jasne. A pieniądze na te reklamy pewnie od MTP albo od właściciela terenu po Energetyku, który jest zainteresowany sprzedażą terenu, a którego marzenia mogą się ziścić jeśli CnŁ zrealzuje swoje pomysły o przeniesieniu Centrum Sportów Wrotkarskich w miejsce po boisku. Teren po Energetyku wg. projektu planu ma zupełnie inne przeznaczenie.
18-03-2019 10:01:21
Czas na Łazarz
Wszyscy 21 kandydaci z grupy Czas na Łazarz udzielili odpowiedzi w ankiecie portalu lazarz.pl. Poważnie traktujemy mieszkańców. Mieszkańcy maja prawo wiedzieć, kto kandyduje, jakie ma poglądy - temu służy nasza strona internetowa, odpowiedzi wszystkich naszych kandydatów na portalu lazarz.pl, plakaty na legalnych nośnikach reklamowych. Plakaty naszej grupy wiszą wyłącznie w legalnych miejscach. Potrafilismy się zorganizować i wykupić na normalnych, komercyjnych zasadach powierzchnię na plakaty na legalnych słupach i nośnikach w dzielnicy - po to, by dotrzeć z informacją o wyborach i o nas do mieszkanców. Wszystkie nasze plakaty wiszą w legalnych miejscach, głównie w witrynach sklepów i lokalów usługowych, są estetyczne, dbamy o to, by nie zaśmiecać przestrzeni.
18-03-2019 09:58:07
Wox de Lux
Świetny pomysł z tymi prezentacjami kandydatów. Widzę wreszcie co kto ma do powiedzenia. Ekipa Czas na Łazarz świetnie się prezentuje - mam nadzieje, że tak też będzie działać. Od razu widać, że im się chce. Poprzednia Rada miała czas na zdobycie mojego zaufania, niestety zawiodłem się. Szkoda, bo Łazarz ma ogromny potencjał - również ludzki potencjał. Do boju kandydaci, do boju aktywiści! ... a potem do roboty ;-)
18-03-2019 09:01:08
REDAKCJA
@z fyrtla: Dziwne, że niektóre odpowiedzi trafiły na skrzynkę redakcyjną dopiero w niedzielę wieczorem, tuż po publikacji. Każdy kandydat miał czas do środy, 13 marca do godz. 21 na przesłanie odpowiedzi. Każdy kandydat otrzymał informacje o możliwości zaprezentowania się, jeśli z niej nie skorzystał jego strata. Zasady były proste. Jakoś 41 kandydatów potrafiło skorzystać z takiej możliwości.
Każdy z kandydatów i komitetów ma możliwość zareklamowania się i skorzystali z tego zarówno komitet Czas na Łazarz jak i Razem dla Łazarza.
18-03-2019 08:51:11
z fyrtla
@Aleks. Lepiej Pan spytaj "obiektywnego inaczej" redaktora dlaczego nie umieścił wszystkich odpowiedzi do niego przesłanych? Kilka osób wysłało swoje odpowiedzi ale kilka minunt po deadline i od razu zostali wykluczeni z prezentacji. Co najmniej 2 osoby są w szpitalu i ciekawe jak mogły odpowiedzieć? Są różne przypadku w życiu. Ale po co dopytać, lepiej nie umieścić z informacją, że kandydat nie udzielił odpowiedzi i tylko czekać na hejterskie wpisy co Pan L. podbije klikanie strony. Pozostałą kwestią jest skąd 1 z komitetów ma tyle pieniędzy, że wykupił wszystkie możłiwe pola na reklamy ? Podrukowali plakaty i pozaśmiecali pół Łazarza? Albo plakat pod MTP na słupie, ktorego notabene właścicielem są Targi. CZyżby Pan Sterczewski załatwił swoim kolegą darmową reklamę z pracy? Pozdro dla kumatych
18-03-2019 08:17:16
Plagiat?
Przecież odpowiedzi Martyny Mednyk, córki Marii Łazarz to jest kopiuj-wklej albo mocna przeróbka odpowiedzi matki. Czy kandydatka nie ma swojego własnego zdania i musi plagiatować odpowiedzi matki?
18-03-2019 00:38:28
Aleks
Czas na zmiany, świeżych kandydatów. Ile fajnych, młodych ludzi startuje. To okropne, że są kandydaci którzy nie umieli nawet odpisać na podane pytania. Jak mają się zaprezentować potencjalnym wyborcom? Z takim podejściem to frekwencja i zainteresowanie będzie niskie. Szkoda gadać.
17-03-2019 22:45:02
max
A czemu W.Wośkowiak nie kandyduje????
17-03-2019 22:37:54
Patrycja
Kawał dobrej roboty, przynajmniej mogę bliżej poznać kandydatów, a ci nie odpisali pokazali jasno... mamy was w d... rodzinka na mnie zagłosuje więc wystarczy. Trzeba iść w niedzielę na wybory!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

17

cze

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: