Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Potrzebujemy na Łazarzu szeryfa - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Potrzebujemy na Łazarzu szeryfa
15-03-2019 22:00   PROMOCJA
Zapewne każdy z nas ma swoje własne sposoby na rozwiązanie problemów Łazarza, ale kiedy pytam co jest największym problemem naszej dzielnicy, to z reguły słyszę: “nikt nie reaguje na… (i tu można wstawić wiele spraw: dziury w chodnikach, źle parkujących, wraki - wymieniać można długo)”. Wiecie co? Da się rozwiązać ten problem.

Proponuję dla Łazarza strategię “zero tolerancji”, system, dzięki któremu będzie można błyskawicznie zgłosić sprawę, ktoś się nią zajmie i przypilnuje, żeby była załatwiona. Proponuję przyjąć do pracy Łazarskiego Agenta Dzielnicowego (ŁAD), szeryfa, który etatowo będzie zajmował się poprawianiem Łazarza.

Jak to zorganizować? Musimy poprosić o pomoc Międzynarodowe Targi Poznańskie. Niech największy przedsiębiorca w naszej dzielnicy (a jednocześnie największe dla niej obciążenie) dostanie szansę pokazania, że troszczy się o nas, mieszkańców okolic. Niech Targi zafundują nam ŁAD. Niech włączą się w życie naszej dzielnicy tak, jak w życie lokalnych społeczności włącza się społecznie odpowiedzialny biznes.

Jak już to załatwimy, to możemy usiąść i pogadać. Proponuję zorganizowanie regularnych “Łazarskich Burz”, podczas których będziemy rozwiązywali problemy dzielnicy. Jeździmy po świecie, podglądamy, mamy własne pomysły. Porozmawiajmy o nich, spiszmy je i podsuńmy tym, którzy podejmują decyzję. Co miesiąc inny temat.

Jeszcze jedna ważna sprawa. Lubimy ostatnio rozmawiać o drzewach. Może zamiast rozmawiać, zróbmy coś. Stwórzmy “Łazarska Mapę Miejsc na Drzewa”, oznaczmy wszystkie miejsca gdzie można je posadzić: na terenach miejskich, przy szkołach, przedszkolach i firmach, na gruntach prywatnych, spółdzielczych i kościelnych. Zrobimy mapę, poprosimy o pieniądze i będziemy sadzić gdzie się da.

I na koniec: zróbmy coś z Dniami Łazarza, bo naszej dzielnicy należy się prawdziwe, radosne, sąsiedzkie święto dla wszystkich…

Zapomniałem dodać: kandyduję do Rady Osiedla Święty Łazarz. Jeśli uda mi się zdobyć mandat, to przypilnuję, żeby zrobić to, co ma być zrobione. Jeśli nie, to, Przyszła Rado Osiedla, bierz moje pomysły i działaj.

Michał Czajka

PS: Na koniec w skrócie, dla tych, którzy chcieliby dopytać:

  • miejsc parkingowych na Łazarzu więcej nie będzie (będzie co najwyżej mniej),
  • na arenie, przy pływalni musi powstać basen kryty i centrum wrotkarskie, bo będzie to najfajniejszy obiekt w naszej dzielnicy,
  • Głogowską trzeba zmienić nie do poznania, wyłączyć światła, zrobić ścieżki rowerowe i uspokoić ruch, czyli przybliżyć górny Łazarz do dolnego (albo odwrotnie, jak kto woli),
  • jeśli nie wolno wchodzić z psem do Parku Wilsona, to znaczy, że nie wolno,
  • no i z parku Kasprowicza trzeba zrobić Park przez wielkie „P”, bo teraz to wygląda raczej na trawnik z wyboistymi ścieżkami,
  • Kolejowa, Dolna Głogowska, kosze na śmieci, itp itd - wiadomo, wszyscy tego chcemy…


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
26

maj

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego
w godz. 7:00-21:00

27

maj

do 04-06-2019
Łazarz
30. jubileuszowe Dni Łazarza
27.05-04.06.2019

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
30. Dni Łazarza - Uroczyste rozpoczęcie 30. jubileuszowych Dni Łazarza

28

maj

14:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
30. Dni Łazarza - Łazarski Przegląd Twórczości Plastycznej i Fotograficznej dzieci i młodzieży

16:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
30. Dni Łazarza - Warsztaty bębniarskie i tworzenia instrumentów

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: