Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Meksyk na Łazarzu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Meksyk na Łazarzu
15-03-2019 13:12   Janusz Ludwiczak
W ramach kolejnego spotkania z cyklu "Przez żołądek do kultury" w Klubie Osiedlowym "Krąg" Centrum Inicjatyw Młodzieżowych "Horyzonty" zaprezentowało tradycje Meksyku i jedną z potraw regionalnych tego kraju.

Od dwóch lat Centrum Inicjatyw Młodzieżowych "Horyzonty" organizuje spotkania w ramach cyklu "Przez żołądek do kultury", podczas których można poznać kulturę różnych krajów i spróbować przysmaków m.in. z Ukrainy, Francji, Hiszpanii, Włoch, Niemiec, Francji, Portugalii, a nawet z Iranu, Indii, Japonii czy Iraku.

W środowy wieczór w domu kultury Klub Osiedlowy "Krąg" można było tym razem poznać Meksyk, a konkretnie półwysep Jucatan.

– Razem z moją przyjaciółką Magdaleną Nowaczyk odbyliśmy prawie miesięczną podróż po półwyspie Jucatan. Podczas spotkania opowiedziałyśmy seniorom jak zwiedzałyśmy ruiny Majów, ich wierzeniach, przedstawiłyśmy strukturę geograficzną. Meksykanie to bardzo pogoni ludzie, optymistycznie nastawieni do życia. Z kimkolwiek nie rozmawiałyśmy czy to z lekarzem czy z kimś na bazarku każdy był szczęśliwy z tego co ma, czyli zupełnie na odwrót niż w Polsce. Zdają sobie oni sprawę z problemów - przemytu narkotyków, korupcji, ale doceniają to co mają – opowiada Kamila Lenczewska z Centrum Inicjatyw Młodzieżowych "Horyzonty".

Organizatorki przygotowały dla przybyłych gości guacamole, czyli meksykański sos na bazie awokado z tortillami.

– Meksyk to bardzo słoneczny kraj. Gdy byłyśmy tam zimą mieliśmy temperatury od 25 do 30 stopni. Pływaliśmy przy drugiej największej rafie koralowej z płaszczkami i żółwiami, które tam naturalnie żyją – dodaje Kamila Lenczewska.

A już w ostatnią środę miesiąca, 27 marca o godz. 17:00 "Horyzonty" zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu "Przez żołądek do kultury". Tym razem będzie można poznać Holandię.

Zapisy i zgłoszenia przyjmuje sekretariat Klubu "Krąg" przy ul. Dmowskiego 37, telefonicznie: 61 64 74 288 lub e-mailowo: klubkrag@gmail.com.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Chorwacja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

do 24-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA - Poznań Game Arena 2021 - targi gier i multimediów
"Optyka" - targi optyczne

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert dla dzieci Wujka Ogórka

26

paź

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert "Jesień idzie" w wykonaniu Klubu Szyderców Bis

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: