Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Społecznicy posprzątali teren nie wybudowanego lodowiska w Parku Kasprowicza - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Społecznicy posprzątali teren nie wybudowanego lodowiska w Parku Kasprowicza
11-03-2019 03:50   Janusz Ludwiczak
Pomimo deszczu kilkunastu społeczników postanowiło posprzątać teren, na którym miało powstać kryte lodowisko. Akcję zorganizowało Koalicja ZaZieleń Poznań i Kolektyw Kąpielisko. Społecznicy nie chcą, by doszło do wycinki drzew w tej części parku Kasprowicza, a także postulują, by tor wrotkarski kryta pływalnia powstały w innym miejscu.

"W dyskusji na temat parku Kasprowicza często padają argumenty, że jedyną możliwością uporządkowania terenu przyległego do letniego kąpieliska, jest trwała zabudowa poprzez tor wrotkarski i pływalnię krytą. Sądzimy, że rozwiązanie jest prostsze... można posprzątać teren. Sprzątamy już w marcu, bo wiosna w tym roku wcześniej zawitała i nie chcemy przeszkadzać ptakom, które za chwilę będą urządzać gniazda – wyjaśnia Koalicja ZaZieleń Poznań i Kolektyw Kąpielisko.

W sobotniej akcji wzięło udział kilkadziesiąt osób. Społecznicy nie chcą przede wszystkim wycinki drzew, mimo iż w ramach planowanych inwestycji miasto planuje nasadzenie kilkuset drzew. Ponadto sugerują, by centrum sportów wrotkarskich i kryta pływalnia powstały w innym miejscu.

– Obawiamy się wycinki sporej ilości drzew. W Parku Kasprowicza planowane są dwie ogromne inwestycje - centrum sportów wrotkarskich i kryta pływalnia. Mało osób zdaje sobie sprawę jaką dużą zajmą one powierzchnię. Wyciętych ma zostać prawie 350 drzew. Jest to niemała liczba. Park Kasprowicza stanowi zielone płuca nie tylko dla Łazarza, należy go chronić – powiedziała portalowi lazarz.pl Agnieszka Malinowska z Koalicji ZaZieleń Poznań.


Komentarze (6)

11-03-2019 10:55:43
Robert
Było przynajmniej kilkunastu mieszkańców Łazarza (nie z żadnej koalicji), w tym ja. Liczę na to, że tor wrotkarski powstanie w miejscu, które nie będzie wymagało wycinki aż tylu drzew. Liczę, że powstanie w odpowiedniej odległości od bloków mieszkalnych, a około 50 metrów to jest zdecydowanie za blisko na tak dużą inwestycję. Czuję się oszukany, że w projekcie do głosowania tor wrotkarski był umiejscowiony w innym miejscu, a teraz się okazuje, że ma powstać pod moimi oknami. Przecież to nieuczciwe. Nie chcę spędzić najbliższych lat na sądzeniu się z inwestorem za spadek jakości życia (smog, hałas, zalanie piwnic, brak miejsc parkingowych przez gości tych nowych inwestycji bo już teraz zbiera się woda przy blokach, a bez korzeni drzew sobie nie poradzimy i nas zaleje, boję się hałasu z toru wrotkarskiego, profesjonalnego) czy spadek wartości nieruchomości. Nie mam nic przeciwko wrotkarzom, rozumiem, że bardzo chcą miejsca do uprawiania sportu. Proszę jedynie, aby nie robić tego kosztem zieleni i innych mieszkańców.
11-03-2019 10:20:23
pyra
Super sprawa !
11-03-2019 10:17:21
REDAKCJA
@gosownik: Od Czytelników również, bo domyślam się, że ma Pani maturę.. Ta forma jest dopuszczalna. Odsyłam m.in. do słownika PWN: https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/nowo-wybudowany-niewybudowany;420.html
11-03-2019 09:08:16
gosownik
Nie z przymiotnikami... Od dziennikarzy wymaga się jednak znajomości języka polskiego.
11-03-2019 08:27:40
M.Łazarz
U mnie pod parapetem okiennym wróble i jerzyki urządzają od kilku lat gniazda.W tym roku doczekałam się już wróbelków.Mieszkam przy ruchliwej ulicy i ptaszkom to nie przeszkadza.A dokarmiane sikorki zaglądają do okien.
11-03-2019 08:24:05
obserwator
To chyba nastąpiło cudowne rozmnożenie bo widziałem tam niecałę 10 osób.A gdzie wyrzucono te śmieci, mam nadzieję że dla bezpieczeństwa wynajęto specjalny kontener i wywieziono.Przecież tam było wszystko nawet strzykawki po ..Ciekawe ilu mieszkańców Łazarza tam było.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

17

cze

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: