Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przetarg na przebudowę Rynku Łazarskiego przedłużony o dwa tygodnie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przetarg na przebudowę Rynku Łazarskiego przedłużony o dwa tygodnie
07-03-2019 01:14   Janusz Ludwiczak
W czwartek mieliśmy dowiedzieć się, ilu wykonawców chce przebudować Rynek Łazarski. Jednak przetarg na tą inwestycję został przedłużony do 20 marca.

Pierwotnie termin składania ofert w przetargu na przebudowę Rynku Łazarskiego upływał 7 marca. Miasto przedłużyło jednak przetarg do 20 marca.

To drugi przetarg na przebudowę nie tylko łazarskiego targowiska, ale również całego układu drogowego i zmiany funkcjonalności przestrzeni. Pierwotnie inwestycja ta miała ruszyć w połowie ubiegłego roku, jednak pierwszy przetarg zakończył się fiaskiem. Nie stanął do niego ani jeden wykonawca.

Miasto przekonuje, że tym razem uda się rozpocząć remont Rynku Łazarskiego.

– Dostosowano wymagania do obecnych warunków na rynku budowlanym. W celu zapewnienia ciągłości w działaniu targowiska inwestycja podzielona została na dwa etapy. W pierwszej kolejności prowadzone będą prace na dużej płycie rynku, gdzie powstanie nowoczesna, zadaszona przestrzeń handlowa. W drugim etapie budowa przeniesie się na obszar tzw. małej płyty rynku oraz skwer im. Kazimierza Nowaka. Po zakończeniu inwestycji obszar Rynku Łazarskiego stanie się przyjazną mieszkańcom zieloną strefą rekreacji i wypoczynku – informuje Urząd Miasta Poznania.

Inwestycja została podzielona na trzy etapy. Pierwszy z nich obejmuje prace przygotowawcze oraz realizację robót budowlanych, prac montażowych i powiązanych z instalacją i rozruchem urządzeń na dużej płycie Rynku Łazarskiego oraz w ulicy Calliera. Później roboty mają przenieść się na zachodnią część Rynku Łazarskiego, tzw. małą płytę wraz z rewitalizacją Skweru im. Kazimierza Nowaka.

Wykonawcy mają czas na składanie ofert do Wydziału Zamówień i Obsługi Urzędu Miasta Poznania do 20 marca 2019 r. do godz. 8:00.

Na przebudowę Rynku Łazarskiego pierwotnie zarezerwowano 10 mln zł, ostatecznie kwotę tą zwiększono w przetargu do 16 600 000 zł. Przebudowa Rynku Łazarskiego ma potrwać do 2021 roku. Czy tak się stanie przekonamy się niebawem.


Komentarze (3)

08-03-2019 00:36:17
L.Domasłowska
Gdy pojawia się informacja o przeszkodach w realizacji remontu Rynku Łazarskiego, od razu na myśl przychodzą ciągłe trudności z przebudową ul. Kolejowej. W ostatniej deklaracji z X.2018 wymieniany był luty 2019 r. jako termin wykonania koncepcji projektu. Proponuję, by kandydaci do nowej Rady Osiedla zorientowali się, jak wygląda aktualny harmonogram i na jakim etapie prac (obietnic..) pozostajemy. Taka wiedza może się przydać podczas kampanii!
07-03-2019 11:21:48
as
ukraincow niech zatrudnia, ci to za 1/4 ceny wyremontuja xDDDDD
07-03-2019 09:10:30
kupiec
Czyżby znowu nie było chętnych?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: