Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przetarg na przebudowę Rynku Łazarskiego przedłużony o dwa tygodnie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przetarg na przebudowę Rynku Łazarskiego przedłużony o dwa tygodnie
07-03-2019 01:14   Janusz Ludwiczak
W czwartek mieliśmy dowiedzieć się, ilu wykonawców chce przebudować Rynek Łazarski. Jednak przetarg na tą inwestycję został przedłużony do 20 marca.

Pierwotnie termin składania ofert w przetargu na przebudowę Rynku Łazarskiego upływał 7 marca. Miasto przedłużyło jednak przetarg do 20 marca.

To drugi przetarg na przebudowę nie tylko łazarskiego targowiska, ale również całego układu drogowego i zmiany funkcjonalności przestrzeni. Pierwotnie inwestycja ta miała ruszyć w połowie ubiegłego roku, jednak pierwszy przetarg zakończył się fiaskiem. Nie stanął do niego ani jeden wykonawca.

Miasto przekonuje, że tym razem uda się rozpocząć remont Rynku Łazarskiego.

– Dostosowano wymagania do obecnych warunków na rynku budowlanym. W celu zapewnienia ciągłości w działaniu targowiska inwestycja podzielona została na dwa etapy. W pierwszej kolejności prowadzone będą prace na dużej płycie rynku, gdzie powstanie nowoczesna, zadaszona przestrzeń handlowa. W drugim etapie budowa przeniesie się na obszar tzw. małej płyty rynku oraz skwer im. Kazimierza Nowaka. Po zakończeniu inwestycji obszar Rynku Łazarskiego stanie się przyjazną mieszkańcom zieloną strefą rekreacji i wypoczynku – informuje Urząd Miasta Poznania.

Inwestycja została podzielona na trzy etapy. Pierwszy z nich obejmuje prace przygotowawcze oraz realizację robót budowlanych, prac montażowych i powiązanych z instalacją i rozruchem urządzeń na dużej płycie Rynku Łazarskiego oraz w ulicy Calliera. Później roboty mają przenieść się na zachodnią część Rynku Łazarskiego, tzw. małą płytę wraz z rewitalizacją Skweru im. Kazimierza Nowaka.

Wykonawcy mają czas na składanie ofert do Wydziału Zamówień i Obsługi Urzędu Miasta Poznania do 20 marca 2019 r. do godz. 8:00.

Na przebudowę Rynku Łazarskiego pierwotnie zarezerwowano 10 mln zł, ostatecznie kwotę tą zwiększono w przetargu do 16 600 000 zł. Przebudowa Rynku Łazarskiego ma potrwać do 2021 roku. Czy tak się stanie przekonamy się niebawem.


Komentarze (3)

08-03-2019 00:36:17
L.Domasłowska
Gdy pojawia się informacja o przeszkodach w realizacji remontu Rynku Łazarskiego, od razu na myśl przychodzą ciągłe trudności z przebudową ul. Kolejowej. W ostatniej deklaracji z X.2018 wymieniany był luty 2019 r. jako termin wykonania koncepcji projektu. Proponuję, by kandydaci do nowej Rady Osiedla zorientowali się, jak wygląda aktualny harmonogram i na jakim etapie prac (obietnic..) pozostajemy. Taka wiedza może się przydać podczas kampanii!
07-03-2019 11:21:48
as
ukraincow niech zatrudnia, ci to za 1/4 ceny wyremontuja xDDDDD
07-03-2019 09:10:30
kupiec
Czyżby znowu nie było chętnych?

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

lip

17:30
Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych ul. Wyspiańskiego 27
IV sesja (budżetowa) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Kochając Pabla, nienawidząc Escobara" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

18

lip

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cudowny chłopak" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

19

lip

do 20-07-2019
20:00
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni
(w godz. 20:00-2:00)

24

lip

10:00
Palmiarnia Park Wilsona
Pokazy filmu "Był sobie las"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: