Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Znamy wstępną listę kandydatów do Rady Osiedla Św. Łazarz - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Znamy wstępną listę kandydatów do Rady Osiedla Św. Łazarz
05-03-2019 08:00   Janusz Ludwiczak
53 osoby będą walczyć o 21 mandatów do Rady Osiedla Św. Łazarz. Jak udało nam się dowiedzieć wśród kandydatów są m.in. Przemysław Foligowski - dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania czy Franciszek Sterczewski - znany z organizowania "Łańcuchów Światła pod Areną".

Wybory osiedlowe za niespełna trzy tygodnie, jednak Wydział Wspierania Jednostek Pomocniczych nie spieszy się z podaniem list kandydatów. Urzędnicy mają na to czas do 10 marca.

– Przekazanie informacji o kandydatach będzie możliwe po zakończeniu przez Miejski Zespół ds. Wyborów Osiedlowych procesu ich rejestracji. Podanie obwieszczeń, do publicznej wiadomości, nastąpi najpóźniej 14 dni przed dniem wyborów – wyjaśnia nam Arkadiusz Bujak, dyrektor Wydziału Wspierania Jednostek Pomocniczych Urzędu Miasta Poznania.

Pełne listy kandydatów do wszystkich rad osiedli mają zostać podane równocześnie. Do tej pory magistrat nie podał nazwisk, gdyż aż 30 kandydatów do rad osiedli zostało wezwanych do usunięcia wad w zgłoszeniach, zaś cztery osoby startujące do samorządów pomocniczych zostały skreślone z listy kandydatów, sprawa nie dotyczyła jednak Łazarza. Po za tym dwóch kandydatów do Rady Osiedla Antoninek-Zieliniec-Kobylepole oraz dwie osoby ubiegające się o mandat do Rady Osiedla Winogrady Północ zostały skreślone z listy kandydatów.

Jak udało dowiedzieć się portalowi lazarz.pl szykują się przynajmniej dwa komitety wyborcze, mimo iż 24 marca otrzymamy kartę z jedną listą, wszystkich 53 kandydatów.

Na pewno do Rady Osiedla Św. Łazarz nie będą już startować dotychczasowi radni: Dorota Bartkowiak, Agnieszka Glapa, Jakub Kozłowski i Tomasz Wojciechowski.W komitecie skupionym wokół dotychczasowego prezydium Rady Osiedla Św. Łazarz – Marii Łazarz, przewodniczącej Zarządu oraz Filipa Olszaka – przewodniczącego rady znajdzie się 12 radnych: Ryszard Balcerzak, Bożena Banaszak, Wojciech Dera, Adam Kaczmarek, Hieronim Kozłowski, ,Maria Łazarz, Bogumiła Maćkowiak, Filip Olszak, Piotr Pałgan, Maria Paradowska, Łukasz Prymas i Bogna Zielińska.

Dotychczasowi radni zaprosili do siebie m.in. Przemysława Foligowskiego - dyrektora Wydziału Oświaty, o czym już informowaliśmy 23 lutego.

Drugi komitet złożony ma być ze społeczników, miejskich aktywistów i działaczy. Na liście tej znajduje się dwójka dotychczasowych radnych, którzy nie zdecydowali się startować w komitecie skupionym przy Marii Łazarz. Są to radni: Agnieszka Michalak-Pietkiewicz oraz Roman Modrzyński.

Ponadto do Rady Osiedla Św. Łazarz kandyduje Franciszek Sterczewski - znany z organizowania "Łańcuchów Światła pod Areną", obecnie pracuje na MTP. W liście drugiego nieoficjalnego komitetu są również": Andrzej Janowski - szef Stowarzyszenia Rowerowy Poznań, Amadeusz Smirnow - działacz Partii Razem czy Maciej Nowak – inicjator akcji "Chcemy Strefy Parkowania na Łazarzu". Są również pomysłodawcy akcji zwężenia ulicy Głogowskiej jak m.in. Dawid Krupa.

Do Rady Osiedla Św. Łazarz na pewno kandydują:

 1. Sylwia Badzińska
 2. Ryszard Balcerzak
 3. Bożena Banaszak
 4. Joanna Ellmann
 5. Przemysław Foligowski
 6. Wojciech Dera
 7. Agnieszka Hoffmann
 8. Andrzej Janowski
 9. Adam Kaczmarek
 10. Wojciech Kosiedowski
 11. Dorota Koszal
 12. Paweł Kowalczyk
 13. Hieronim Kozłowski
 14. Dawid Krupa
 15. Janka Lukarska
 16. Maria Łazarz
 17. Bogumiła Maćkowiak
 18. Tomasz Malarecki
 19. Damian Marciniak
 20. Agnieszka Michalak-Pietkiewicz
 21. Roman Modrzyński
 22. Dorota Molińska
 23. Tomasz Naradowski
 24. Maciej Nowak
 25. Filip Olszak
 26. Marcin Pakuła
 27. Piotr Pałgan
 28. Maria Paradowska
 29. Szymon Pawelczyk
 30. Łukasz Prymas
 31. Kuba Skurzyński
 32. Amadeusz Smirnow
 33. Klaudia Stecka
 34. Franciszek Sterczewski
 35. Beata Szeszuła
 36. Bogna Zielińska

Pozostałych 17 imion i nazwisk kandydatów do Rady Osiedla Św. Łazarz jeszcze nie udało nam się ustalić. Miejski Zespół ds. wyborów osiedlowych listy kandydatów ma ogłosić najpóźniej do końca tygodnia.

Już niebawem ukaże się nasz specjalny serwis wyborczy, w którym informator, mapa z okręgami i lokalami wyborczymi oraz sylwetki kandydatów.

Tymczasem już teraz kandydatów do Rady Osiedla Św. Łazarz prosimy o kontakt z redakcją pod adres e-mail: redakcja@lazarz.pl. Jak co wybory przygotowujemy serwis specjalny, w którym podobnie jak 4 lata temu będziemy chcieli zaprezentować Mieszkańcom i Czytelnikom wszystkich kandydatów do Rady Osiedla Św. Łazarz.


Komentarze (26)

08-03-2019 15:23:39
Szok
Bardzo się cieszę, że jacyś młodzi startują. Czas na nowe spojrzenie, nowe rozdanie. Dajmy szansę młodym!
06-03-2019 10:07:29
Bezczelny Słoik
@mieszkaniec Mniej niż 10000, ale wciąż bardzo dużo: https://lazarz.pl/?id=2&nr=12900. Od 2000 roku 15000. I jeszcze cytat - odnośnie Wildy: "Prognoza prof. Jana Paradysza przewiduje silne zróżnicowanie w rozwoju demograficznych jednostek pomocniczych. W centrum miasta i na terenach osiedli z okresu PRL-u nastąpić ma ubytek ludności - największy na osiedlach: Grunwald Północ, Stary Grunwald i Żegrze. Natomiast na Osiedlu Fabianowo-Kotowo liczba ludności wzrośnie trzyipółkrotnie, na Osiedlu Morasko-Radojewo - dwukrotnie. Niewielki wzrost zaludnienia ma jednak objąć niektóre osiedla położone bliżej centrum jak Ostrów Tumski-Śródkę i Wildę. Tereny, na których prognozowany jest największy rozwój demograficzny należą przeważnie do perspektywicznych obszarów związanych z możliwością zagospodarowania pod budownictwo mieszkaniowe dużych, obecnie wolnych terenów."
06-03-2019 09:24:06
pyra
@z Łazarza, nikt nie powiedzial, ze to Nic...jednak wykonane roboty czy inwestycje wymagaja kontroli RO. Jakosc wykonanych robot wielokrotnie kiepska, prosze sie przejsc ul.Kasprzaka zwrocic uwage na roznorakie włazy, wkolo nich zapadniete kostki brukowe, zreszta to nie jedyny problem chodnikow, wielokrotnie pofalowanych z rozchodzacymi sie kostkami. Trawnik w Parku Kasprowicza zaniedbany, nie wysiewa sie trawy, ogolne zaniedbanie, brak rewitalizacji i zasmiecenie terenu, park umiera. Niedopalkow miliony, poniewaz oplacana firma nie posiada odpowiedniego sprzetu. I tak, RO ma wplyw na wybranie firmy z przetargu poniewaz RO posiada możliwość zgłaszania przedstawiciela rady do komisji przetargowych........czy tez powołanych do odbioru robót na osiedlu. Nie ma kontroli wykonywanych robot porzadkowych na Lazarzu bo gdyby takie kontrole odbywaly sie kazdorazowo to byloby czysciej. Uliczne pojemniki na smieci, przepelnione, smieci na chodnika wokolo. Mysle, ze nie mozna twierdzic iz obecna RO nie zrobila nic i wszystko zrobila nie tak jak nalezy ale naprawde jest czas na zmiane sterow i wcale nie chodzi o wiek ale o inne, świeże spojrzenie i energie oraz czynne zainteresowanie Łazarzem czyli reagowanie na wszelkie nieprawidlowosci /a nie rady dla mieszkanca aby zajal sie sam problemem/.
06-03-2019 07:45:21
mieszkaniec
ostatnie 10 lat - 10.000 ludzi wyprowadziło się z Łazarza * - ciekawe skąd te liczby, to wierutne kłamstwo.Owszem ubywa mieszkańców ale to tendencja całego Poznania. Proszę zbadać , o ile więcej ubywa mieszkańców na Wildzie,Jeżycach,Starym Mieście.
06-03-2019 06:30:52
Nick
Do @zŁazarza: szczególnie ta impreza na zamknięcie rynku Łazarskiego... Sukces jak cholera, hehe.
05-03-2019 22:31:39
z Łazarza
Czyli 8 nowych placów zabaw dla dzieci, plac rekreacji seniora,zrewitalizowany Pl.Nowakowskiego,nowe alejki i plac zabaw w Parku Kasprowicza ,nowe chodniki na 16 ulicach , nowa zieleń przyuliczna przy 12 ulicach,otwarcie odnowionej pływalni letniej, odnowa boiska przy ul.Dmowskiego, remonty szkół i przedszkoli to Nic.Szereg imprez organizowanych dla młodych i starszych mieszkańców to też nic.
05-03-2019 22:10:46
Bezczelny Słoik
Myślę, że każdy, kto choć odrobinę interesuje się sprawami naszej dzielnicy widzi oczywiste fakty: * ostatnie 10 lat - 10.000 ludzi wyprowadziło się z Łazarza * Tona PM2,5/km^2 na Łazarzu * Brak Strefy Płatnego Parkowania, mimo wieloletnich obietnic * Beton wszędzie, zieleni coraz mniej Podsumowując, naprawdę, czas już najwyższy na zmiany!
05-03-2019 20:29:33
Diabeł Tasmański
Pani/Panie (?) @Eden - a co takiego Ci Państwo wyrabiają na FB, że "stanowczo mówimy NIE" ? Serio, chciałbym wiedzieć, bo według mnie Pani Pietkiewicz jest jedną z niewielu obecnych radnych, która cokolwiek chce na Łazarzu zmienić - na lepsze. Obaj wymienieni Panowie to aktywni społecznicy - mieszkańcy, RO i cała nasza dzielnica tylko zyskają na ich wyborze. Ale może Eden woli, żeby Łazarz nadal był zasyfiony, tonący w smogu, pozbawiony zieleni i atrakcji dla nowych i dotychczasowych mieszkańców; żeby Jeżyce i Wilda zostawiły nas lata świetlne za sobą. Ale ten marazm się skończy wraz z wyborami i dostaniem się do RO nowych, chcących działać ludzi :)
05-03-2019 17:53:32
Viki
Życzę wszystkim powodzenia ,ale mimo wszystko stawiam na młodych i powiew świeżości.
05-03-2019 17:14:36
pyra
Podstawowym zadaniem kazdej rady osiedla jest wspieranie działań mających na celu poprawę życia mieszkańców. Ostatnia wycinka drzew przy Parku Wilsona swiadczy, ze nasza RO, a napewno jej czesc, nie ma pojecia co jest nam potrzebne....no napewno wedlug RO - nie zielen ! Prosze takze spojrzec na chodnik przy ul.Wyspianskiego, po stronie szkoly....prosze spojrzec wokolo siebie a zobaczycie, ze Lazarz jest zaniedbany, brudny i zasmiecony. Park Kasprowicza totalnie zaniedbany.....tak jest plywalnia /teraz dokonuje sie nowych inwestycji/napraw fuszery poniewaz za pierwszym razem nie zrobiono tego co powinno byc zrobione podczas powstawania plywalni lub zrobiono to zle/. Uwazam, ze po tej wycince drzew i "bajzlu" na plywalni caly Skład Zarządu Osiedla powinien juz nie brac udzialu w kolejnych wyborach z powodu braku kompetencji. Juz czas na zmiany osobowe w RO ale to tylko zalezy od nas mieszkancow Lazarza.
05-03-2019 16:47:52
Eden
Nowakowi ,Pietkiewiczowej i Janowskiemu stanowczo mówimy NIE.Zwłaszcza po ich wypowiedziach na Fb
05-03-2019 14:54:03
Patryk
A co ze słynną panią z afery ciasteczkowej panią Iwoną Rajewicz-Szybą?
05-03-2019 13:11:17
Lazanka
Sterczewski do RM nie kandydował, bo pracuje w spółce miejskiej, to.znaczy na Targach. Teraz Targi będą miały "swojego człowieka" w RO, jeśli on się dostanie. Jak na razie jego pomysły na.Łazarz, to palenie zniczy pod Parkiem Wilsona
05-03-2019 12:23:19
as
Sterczewski jeszcze tego lewaka tu brakowalo... Do RM sie nie udalo to moze sie uda w RO...
05-03-2019 12:12:11
Mieszkaniec Łazarza
Konkretny program, a nie pierdu. Postawić też na tych, co są już w radzie. Nowi będą musieli się dużo nauczyć. Nie realistom i pomysłodawcom z czapy podziękować. Liczą się tylko konkrety i mam nadzieję, że przedstawią je bez mydlenia oczu mieszkańcom. Nie da się z Łazarza zrobić idealnego miejsca, ale może on poprawić się do życia w każdej dziedzinie. Tam gdzie można miło spędzić czas, iść po prostych chodnikach, mieć pobliskie miejsca na sport dla dzieci i dorosłych, nasz fyrtel w XXI wieku.
05-03-2019 11:11:29
toms
@fgh: A czytac umiesz? Pytaj w urzedzie
05-03-2019 11:07:28
fgh
Czyli będzie można wybierać między "stare-boję się zmian" a "idzie nowe". Kiedy pełna lista?
05-03-2019 10:58:29
Wiktor
Komited Konserwowania Dzielnicy rozumiem startuje po to, żeby Łazarz już całkiem został w tyle za Jezycami i Wildą. Całe śródmieście się zmienia, a na Łazarzu bez knajp, bez wydarzeń, bez rady osiedla, która chce cokolwiek z kimkolwiek ustalać spójrzcie np park kasprowicza.... A ludzi z rady miasta mogą startować jak mają prawdziwy pomysł na dzielnice, a nie hamowanie rozwoju!!!
05-03-2019 10:29:54
Happy
@Łazak, @Łazarzanin - a ja się cieszę, ze Franek startuje! Nie każdy urodził się na Łazarzu, mamy coraz więcej napływowych mieszkańców i trzeba się cieszyć, że chcą działać :) Franek pokazał, że potrafi organizować fajne rzeczy i aktywizować ludzi. Trzymam za niego i innych społeczników kciuki!
05-03-2019 10:10:20
Tesla
Lista kandydatów budzi nadzieje, że na Łazarzu w końcu coś się zmieni i nie będziemy zostawać w tyle za innymi dzielnicami śródmiejskimi. Jeżyce, Wilda - tam wybrano do rady energicznych ludzi z pomysłami. Czas, żeby i na naszym fyrtlu zaszły pozytywne zmiany! Jakoś w nie nie wierzę przy obecnym składzie RO...
05-03-2019 09:19:09
max
@Ja: hahaha... niby w czym?
05-03-2019 08:56:52
Gosia
Pan Foligowski niech lepiej zajmie się oświatą a nie robieniem polityki na Łazarzu. Pan Olszak też ma tupet, jest już radnym miasta Poznania. Cóż świnie zawsze będzie ciągnąć do koryta
05-03-2019 08:44:01
Ja
No ale jak tu mieszka Franek to gdzie ma startowac? Zna problemy, ludzi, pozytywna postac.
05-03-2019 08:37:55
wyborcA
No to pani Łazarz ma znowu kolejnych adoratorów, ale co się dziwić wazeliniarzy nie brakuje. A co z Wośkowiakiem?? Tak czy siak 24 marca może czas dokonać zmian, po to są wybory. Dość tej samej sitwy od lat...
05-03-2019 08:34:04
Łazarzanin
Mieszka od kilku tak naprawdę tygodni na Łazarzu, na ktory przeprowadził się po dostaniu roboty na MTP... i tyle właśnie ma z nim wspólnego :)
05-03-2019 08:18:32
Łazak
No nie Franus do rady osiedla. A co on ma wspólnego z Łazarzem?
Aktualności
Niezapominajka
19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

05

wrz

do 06-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Animal Fest" - targi zoologiczne
"Hobby" - salon modelarzy, zabawek i pasji

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: