Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Piątką" i "trzynastką" dojedziemy z Łazarza na... Ratajczaka - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Piątką" i "trzynastką" dojedziemy z Łazarza na... Ratajczaka
04-03-2019 16:43   Janusz Ludwiczak
Od czwartku "piątka" i "trzynastka" oraz tramwaje linii nr 2, 9 i 16 będą zatrzymywać się na nowym przystanku "Ratajczaka", który umożliwi lepszy dojazd z Łazarza i innych dzielnic w rejon Placu Wolności czy Starego Browaru.

Dobiega końca przebudowa ulicy Św. Marcin. W ramach projektu Centrum wymieniono również torowisko i sieć trakcyjną. Powstał również nowy przystanek, który umożliwi lepszy dojazd z Łazarza i innych dzielnic w rejon Placu Wolności czy Starego Browaru.

– Pasażerowie zyskają kolejne dogodne miejsce wsiadania i wysiadania z tramwajów - na odcinku pomiędzy dość odległymi przystankami "Zamek" i "Gwarna" a "Marcinkowskiego". Przystanek "Ratajczaka", który znajduje się na ul. Św. Marcinie w pobliżu skrzyżowania z ulicą Ratajczaka, został wyposażony w wiatę, ławki i tablicę informacji pasażerskiej. To przystanek typu wiedeńskiego, dzięki czemu łatwiej będzie wsiadać i wysiadać z tramwajów zwłaszcza osobom starszym, niepełnosprawnym, ale także opiekunom z dziećmi w wózkach. W przyszłości - po wybudowaniu trasy tramwajowej wzdłuż ul. Ratajczaka - będzie można na tym przystanku wsiąść w tramwaj jadący na Wildę i Dębiec, co znacząco skróci czas dojazdu na południe Poznania – wyjaśnia Agnieszka Smogulecka, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego.

– Od 7 marca nowy przystanek na trasie z ronda Kaponiera w kierunku Al. Marcinkowskiego będzie uwzględniany w systemie PEKA. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób opłacających podróże z tPortmonetki oraz korzystających z biletów trasowanych. "Ratajczaka" stanie się przystankiem "do pary" dla przystanku "Pl. Wolności" (w kierunku Fredry i Gwarnej), przez co wyrównane zostaną opłaty za przejazd w obu kierunkach – dodaje Agnieszka Smogulecka z ZTM.

Pasażerowie "piątki", "szóstki", "siódemki" i "trzynastki" powinni również zwrócić uwagę na zmiany tras w niedzielę. W związku z 15. Biegiem "Recordowa Dziesiątka" bimby nie pojadą Mostem Rocha.

W niedzielę, 10 marca od ok. godz. 11:45 tramwaje linii nr 5 i 13 pojadą objazdem przez Strzelecką, Most Królowej Jadwigi i rondo Rataje, zaś bimby oznaczone numerem 6 i 7 będą kierowane z Jana Pawła II trasą Kórnicką i dalej tunelem pod os. Rusa na Franowo.


Komentarze (2)

07-03-2019 21:56:37
toms
@as: Jakbyś nie wiedział, to w kierunku przeciwnym zawsze miałeś o 1 przystanek więcej. Nowy przystanek ułatwi dojazdy dla tych co pracują w centrum
05-03-2019 17:13:07
as
I juz pyk kolejny przystanek do PEKI a co tam xDD
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

08

sie

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

12

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

19

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

22

sie

tymczasowe targowisko Rynek Łazarski (boisko Zespołu Szkół Muzycznych)
Ekotargowisko - warsztaty tworzenia doniczek z materiałów recyklingowych. Uczestnicy spotkania będą mogli zabrać do domu wykonaną doniczkę wraz z nasionami, by stworzyć swój własny zielnik

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: