Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Znów powstał Park(ing) Kasprowicza. Kierowcy parkowali na alejkach - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Znów powstał Park(ing) Kasprowicza. Kierowcy parkowali na alejkach
04-03-2019 15:10   Janusz Ludwiczak
W niedzielę wieczorem w Arenie odbył się koncert muzyki filmowej.Jednak niektórzy kierowcy nie zachowali się kulturalnie wybierając się na kulturalne wydarzenie, część z nich zaparkowało swoje pojazdy na alejkach w parku Kasprowicza. Straż Miejska ukarała mandatami 18 kierowców.

Na zdjęciach, które otrzymaliśmy od naszego Czytelnika, Macieja Nowaka widać, że kilka samochodów zostało zaparkowanych bezpośrednio na parkowych alejkach, przy drzewach i ławkach. Kierowcy nie pozostali jednak bezkarni.

– Ukaraliśmy mandatami 18 kierowców. Parkowanie jest dopuszczalne jedynie bezpośrednio na utwardzonym pierścieniu wokół samej Areny. Tak długo dopóty nie będzie uniemożliwiony wjazd tak polski kierowca będzie wjeżdżał i parkował nawet w parku – powiedział Przemysław Piwecki, rzecznik Straży Miejskiej w Poznaniu.

Straż Miejska ma spotkać się z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi, pod które podlega od ponad roku Arena.

– W dniu jutrzejszym mamy spotkanie z przedstawicielami Targów, w celu uniemożliwienia wjazdu na alejki. Kilka miejsc jest niezabezpieczonych. Chcemy, by więcej nie dochodziło do takich sytuacji – dodaje Justyna Pisarek, kierownik Referatu Grunwald Straży Miejskiej.

To już kolejny raz, kiedy park Kasprowicza staje się parkingiem. Pierwsza z takich sytuacji miała miejsce w marcu 2016 r. kiedy to spora część parku Kasprowicza była zastawiona dziesiątkami samochodów. Auta zaparkowane były na alejkach przy pływalni oraz równolegle wzdłuż ul. Jarochowskiego. Po brzegi wypełniony był również parking przy ul. Reymonta, ale również tutaj kierowcy parkowali na trawnikach i ścieżkach dla pieszych. Kierowcy parkowali również na dopiero co wyremontowanych alejkach w Parku Kasprowicza. Inwestycja, która została zrealizowana trzy miesiące wcześniej kosztowała budżet Rady Osiedla Św. Łazarz, a tym samym mieszkańców Poznania ponad 210 tys. zł. Wtedy Straż Miejska wystawiła jedynie 2 mandaty. Więcej o tym w artykule: Park(ing) Kasprowicza.

W grudniu 2017 r. tym razem parkowe alejki były zastawione od strony ulicy Potworowskiego. Podobna sytuacja miała miejsce ponownie trzy miesiące później, kiedy organizowany był festiwal food trucków. Policja i Straż Miejska ukarała blisko 100 kierowców. Jakby tego było mało doszło do niebezpiecznej sytuacji. Jeden z kierowców wyrwał telefon osiedlowej radnej, która robiła zdjęcia zaparkowanych aut, na dodatek wyzywając ją i obrzucając obelgami. Co więcej prowadzący Renualt jadąc alejkami Parku Kasprowicza potrącił jedną z pieszych. Sytuacja ta miała miejsce rok temu.


Fot: Maciej Nowak
Zdjęcia przesłane przez naszego Internautę na Kontaktową Platformę Czytelników ŁAZ@RZ24: www.24.lazarz.pl. Dziękujemy

ZOBACZ TAKŻE: Miasto zabezpiecza Park Kasprowicza przed nielegalnym parkowaniem

ZOBACZ TAKŻE: Park(ing) Kasprowicza: "Alejka zastawiona przez 25 aut"

ZOBACZ TAKŻE: Park Kasprowicza znów zamienił się w parking. Kierowca potrącił pieszą i był agresywny wobec radnej

ZOBACZ TAKŻE: Park(ing) Kasprowicza: "Mandatami ukarano 2 osoby"

ZOBACZ TAKŻE: Park(ing) Kasprowicza

ZOBACZ TAKŻE: Policja i Straż Miejska pilnowała, by Park Kasprowicza nie zamienił się w parking

ZOBACZ TAKŻE: Park Kasprowicza jest rozjeżdżany przez samochody

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym: www.24.lazarz.pl lub wyślij e-mail 24@lazarz.pl
ŁAZ@RZ24 – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Komentarze (3)

06-03-2019 23:06:05
Osk
Brawo Panie Macieju! Należy piętnować takie zachowania, park nie jest parkingiem. Od tego jest komunikacja miejska, taxi, uber, taxify, carsharing żeby na imprezy masowe unikać dojeżdżania samochodem, a jeśli już ktoś musi to należy parkować na legalnie wyznaczonych do tego miejscach.
04-03-2019 20:04:42
Tomek
gdzie lawety?!
04-03-2019 18:42:58
Cichy
Wincyj słupków trzeba w kopać i po sprawie. Miliony słupków załatwią sprawę, po co parkingi. Słupki, słupki, wszędzie słupki. A ten co robi te zdjęcia napewno nie posiada samochodu i się nudzi.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: