Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Park Kasprowicza: Wyburzają kasy i montują nowe ogrodzenie. Powstanie plac do stret workoutu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Park Kasprowicza: Wyburzają kasy i montują nowe ogrodzenie. Powstanie plac do stret workoutu
01-03-2019 21:03   Janusz Ludwiczak
POSiR rozpoczął wymianę starego ogrodzenia wokół pływalni letniej w Parku Kasprowicza. Wyburzane są również stare kasy. W ich miejscu powstanie nowy budynek kasowy. Ponadto przed rozpoczęciem sezonu letniego w Parku Kasprowicza powstanie ogólnodostepny plac do street workoutu.

W piątek wyburzane były stare budki kasowe pływalni letniej niedaleko Areny. To nie jedyne prace, które rozpoczęły Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji w parku Kasprowicza.

– W ramach robót uzupełniających do zakończonej w 2018 roku modernizacji pływalni letniej w Parku Kasprowicza rozpoczęła się rozbiórka starego ogrodzenia. Na miejscu starego, wysłużonego płotu pojawi się nowe metalowe ogrodzenie panelowe z betonową podmurówką. W najbliższym czasie poza wymianą ogrodzenia jest planowana budowa ogólnodostępnego placu do street workoutu w Parku Kasprowicza (zestaw urządzeń podobny do już istniejącego na terenie pływalni). Prace zakończą się jeszcze przed sezonem letnim – wyjaśnia Filip Borowiak, rzecznik POSiR.

W miejscu wyburzonych budek kasowych powstanie nowy budynek.

– Wybudowany zostanie również nowy budynek kasowy z system dotychczasowych wejść z możliwością zakupu biletu przez internet. Dotychczasowe budki kasowe zostaną wyburzone. Kontynuowane są prace związane z modernizacją pływalni letniej. Oprócz wymiany ogrodzenia zamontowanych zostanie 25 nowych ławek – wyjaśnia wyjaśnia Andrzej Grudziński, kierownik Oddziału Kasprowicza POSiR.

Dodajmy, że z powodu prowadzonych prac do końca maja nieczynny będzie "Givebox Łazarz", czyli szafa, która daje niepotrzebnym rzeczom drugie życie.

– POSiR przebudowuje płot i kasy przed basenem. Teren jest niedostępny. POSiR przechowa szafę przez ten czas u siebie w magazynie. Na wiosnę wrócimy w znane już łazarzanom miejsce. Zachęcamy do korzystania z również usytuowanej na Łazarzu Po-Dzielnia lub pozostałych giveboksów – wyjaśnia Kalina Olejniczak z Givebox Łazarz.


Fot: Andrzej Janowski

ZOBACZ TAKŻE: Basen pływalni letniej stał się lodowiskiem. Zapomniano spuścić wodę?

ZOBACZ TAKŻE: Ogród społeczny w Parku Kasprowicza będzie działał do wiosny

ZOBACZ TAKŻE: Ponad 76 tysiące osób skorzystało z pływalni letniej w Parku Kasprowicza

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym: www.24.lazarz.pl lub wyślij e-mail 24@lazarz.pl
ŁAZ@RZ24 – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

maj

do 08-05-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: