Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przez żołądek do Turcji. Można było spróbować Karniyarik - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przez żołądek do Turcji. Można było spróbować Karniyarik
25-02-2019 12:15   Janusz Ludwiczak
Po Ukrainie, Galicji, Niemczech, Gruzji i Rosji przyszedł czas na Turcję. Tym razem w ramach kolejnego spotkania z cyklu "Przez żołądek do kultury", które od dwóch lat organizuje Centrum Inicjatyw Młodzieżowych "Horyzonty" można był poznać kulturę państwa położonego na półwyspie Azji Mniejszej.

Od blisko dwóch lat w Klubie Osiedlowym "Krąg" oraz w Inkubatorze Kultury "Pireus" odbywają się cykliczne spotkania "Przez żołądek do kultury", które organizuje Centrum Inicjatyw Młodzieżowych "Horyzonty". Do tej pory można było poznać kulturę i spróbować przysmaki z Francji, Hiszpanii, Włoch, Niemiec, Francji, Portugalii, a nawet z Iranu, Indii, Japonii czy Iraku.

– W ramach projektu Centrum Inicjatyw Lokalnych "Łazanka" prowadzimy spotkania "Przez żołądek do kultury", gdzie spotykamy się z kulturami obcokrajowców mieszkających w Poznaniu. Są tu studenci, którzy tutaj mieszkają od dłuższego czasu, ale również osoby od lat przebywające w naszym mieście. Nasi goście nie tylko opowiadają o kulturach i zwyczajach swojego kraju, ale również przygotowują potrawy ze swoich regionów. Dzięki temu mieszkańcy Łazarza mogą nie tylko spotkać się z kultura innych krajów, ale ją także posmakować – wyjaśnia Kamila Lenczewska z Centrum Inicjatyw Młodzieżowych "Horyzonty".

W styczniu o tym jakie są narodowe przysmaki naszych wschodnich sąsiadów, jak żyje się na Ukrainie i jak mieszka się tym, co przebywają w Poznaniu opowiadała Marina Baychuk, która studiuje kulturoznawstwo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza (UAM), o czym więcej w artykule: Przez żołądek do Ukrainy.

W ubiegłą środę przyszedł czas na Turcję. O kulturze i zwyczajach państwa położonego na półwyspie Azji Mniejszej opowiadał Can Ertas. Goście mogli spróbować tradycyjne danie z Turcji Karniyarik oraz soczewicę.

W najbliższą środę o godz. 17:00 w domu kultury "Klub Krąg" przy ul. Dmowskiego 37 odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "Przez żołądek do kultury". Tym razem organizatorzy zapraszają do Demokratycznej Republiki Konga. Z kolei 13 marca o godz. 17:00 będzie można poznać przysmaki i kulturę Meksyku. Zapisy i zgłoszenia przyjmuje sekretariat Klubu "Krąg" przy ul. Dmowskiego 37, telefonicznie: 61 64 74 288 lub e-mailowo: klubkrag@gmail.com.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

12

maj

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: