Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Działka przy Głogowskiej/Hetmańskiej została wystawiona na sprzedaż za 25 mln zł - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Działka przy Głogowskiej/Hetmańskiej została wystawiona na sprzedaż za 25 mln zł
22-02-2019 13:19   Janusz Ludwiczak
Nieruchomość przy zbiegu ulic Kasprzaka, Chociszewskiego, Głogowskiej i Hetmańskiej została wystawiona na sprzedaż. Właściciel działki za sprzedaż gruntu chce przynajmniej 25 milionów złotych.

Obecnie na działce w obrębie ulic Głogowskiej, Hetmańskiej, Kasprzaka i Chociszewskiego znajduje się płatny parking.

W czerwcu 2011 roku wyburzono zabytkową willę, znajdującą się przy skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Hetmańskiej, w której znajdował się salon sukien ślubnych. Z kolei pod koniec 2014 r. do rozbiórki poszła willa z 1900 roku, mieszcząca się przy ul. Hetmańskiej 47.

Na Euro 2012 spółka Giant na terenie półhektarowej działki planowała postawić hotel. Wcześniej planowany był tutaj biurowiec. Na planach jednak się skończyło.

Obecnie grunt o powierzchni 5 055 m² przy skrzyżowaniu Głogowskiej/Hetmańskiej został wystawiony na sprzedaż za 25 milionów złotych.

– Zainteresowanie ofertą jest duże. Jest decyzja o warunkach zabudowy, na tej podstawie będzie można starać się o pozwolenie na budowę hotelu, biurowca lub budynku usługowo-handlowego. Można też wystąpić o nową decyzję o warunkach na zabudowę wielorodzinną, pozwala na to sąsiedztwo – powiedziała w rozmowie z portalem lazarz.pl Agata Pertek z biura nieruchomości.

Jak informuje biuro nieruchomości działka jest uzbrojona we wszystkie media, nie posiada jednak miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, ale studium uwarunkowań i kierunków zakłada zabudowę mieszkaniowo-usługową.

"Wydana w 2010 roku decyzja o warunkach zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie hotelu z częścią biurowo-usługową i parkingiem podziemnym daje możliwość zabudowy 95% terenu. Maksymalna wysokość zabudowy do 30 metrów (VII kondygnacji nadziemnych). U zbiegu ulic Głogowskiej i Hetmańskiej dopuszcza się dominantę stanowiącą maksymalnie 30% powierzchni zabudowy z wysokością nie przekraczającą 45 metrów. Wskaźnik parkingowy: dla obiektów biurowych 11 miejsc na 1000m2 powierzchni użytkowej, dla obiektów handlowych 7 miejsc na 1000m2 powierzchni użytkowej lokali, dla obiektów hotelowych 20 miejsc na 100 łóżek hotelowych. W przypadku inwestycji mieszkaniowej wielorodzinnej wskaźnik parkingowy wyniesie max. 1 miejsce parkingowe na mieszkanie. PUM w zależności od wykorzystanej funkcji kształtuje się na poziomie od ok. 20.000 mkw., przy zabudowie wielorodzinnej, do ponad 30.000 mkw. przy zabudowie usługowej" – czytamy w ogłoszeniu sprzedaży nieruchomości.


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

28

wrz

do 29-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: