Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Jest już komplet kandydatów do Rady Osiedla Św. Łazarz. Na radnego można jeszcze się zgłaszać - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Jest już komplet kandydatów do Rady Osiedla Św. Łazarz. Na radnego można jeszcze się zgłaszać
21-02-2019 12:24   Janusz Ludwiczak
Jeszcze do piątkowego wieczora można zgłaszać swoją kandydaturę na łazarskiego radnego. Jak poinformował nas Wydział Wspierania Jednostek Pomocniczych do Rady Osiedla Św. Łazarz jest już wymagana liczba kandydatów. Wybory osiedlowe odbędą się 24 marca.

We wtorek Wydział Wspierania Jednostek Pomocniczych miał 27 zgłoszeń kandydatów na radnego Osiedla Św. Łazarz, w środę było już 34 kandydatów. Ilu ostatecznie osób będzie walczyć o 21 mandatów to przekonamy się najwcześniej w piątek wieczorem.

Wydział Wspierania Jednostek Pomocniczych jeszcze dziś i jutro przyjmuje zgłoszenia kandydatów do rad osiedli.

Zgłoszenia kandydatów do Rady Osiedla Św. Łazarz przyjmowane są w Oddziale "Śródmieście" Wydziału Wspierania Jednostek Pomocniczych Urzędu Miasta Poznania przy ul. Libelta 16/20, pok. 106 i 107 w czwartek do godz. 19:00 oraz w piątek, 22 lutego w godz. 8:00-19:00.

– Kandydat na radnego osiedlowego musi wypełnić zgłoszenie i zebrać podpisy przynajmniej 10 stałych mieszkańców okręgu, z którego zamierza wystartować. Konieczne jest też oświadczenie, w którym wyraża swoją zgodę na kandydowanie i potwierdza, że posiada pełnię praw wyborczych – tłumaczy Arkadiusz Bujak, dyrektor Wydziała Wspierania Jednostek Pomocniczych.

Druki można pobrać ze strony internetowej Urzędu Miasta Poznania.

Nowych łazarskich radnych będziemy wybierać 24 marca.

– Dla władz miasta rady osiedli to ważny partner. Zachęcamy mieszkańców naszego miasta, aby wzięli udział w wyborach. Po reformie jednostek pomocniczych sprzed 8 lat, w której również miałem zaszczyt współuczestniczyć, rady osiedli znacznie zwiększyły swój udział w życiu miasta. Jednostki pomocnicze mają do dyspozycji większe fundusze i kompetencje w rozwiązywaniu lokalnych problemów. Widzimy to w szeregu zrealizowanych inwestycji - chodnikach, placach zabaw, miejscach rekreacji. Chcemy też zachęcić wszystkich do wystartowania w wyborach. Działanie na rzecz lokalnej społeczności to duża satysfakcja. Zdobyte doświadczenia mogą być też wykorzystane w późniejszej pracy samorządowej – wskazuje Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydent Poznania.

Wydział Wspierania Jednostek Pomocniczych poszukuje też chętnych, którzy zasiądą w obwodowej komisji wyborczej. W jej skład mogą wchodzić wyborcy stale zamieszkujący na terenie Poznania. Za pracę w komisji przysługuje dieta w wysokości: 380 zł (dla przewodniczącego), 330 zł (dla zastępcy przewodniczącego), 300 zł (dla członka). Zgłoszenia do komisji wyborczych również przyjmowane są tylko do jutra, czyli do piątku 22 lutego.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
21

wrz

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Wrzesień z zumbą w Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

22

wrz

16:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Prawo spadkowe" - spotkanie z prawnikiem
- obowiązują zapisy w sekretariacie Klubu "Krąg" lub telefonicznie: 61 64 74 288

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Czułe struny" - przedstawienie w wykonaniu "Mojego Teatru". Scenariusz i reżyseria: Marek Zgaiński
Bezpłatne wejściówki do odbioru w Klubie Krąg od dnia 10.09. lub rezerwacja mailowa zapisy.klubk

25

wrz

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Paris, Paris" - recital piosenek francuskich w wykonaniu Dominiki Dobrosielskiej i Piotra Wizy

26

wrz

do 27-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targ żywności regionalnej i ekologicznej
Targi mieszkań i domów
Jesienny targ ogrodniczy

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: