Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na os. Hetmańskim wyburzono kotłownię. W jej miejscu mają powstać dwa nowe bloki - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na os. Hetmańskim wyburzono kotłownię. W jej miejscu mają powstać dwa nowe bloki
19-02-2019 16:53   Janusz Ludwiczak
Na osiedlu Hetmańskim nie ma już kotłowni. Część mieszkańców obawia się jednak, że w jej miejscu mają powstać aż dwa nowe bloki, tuż obok już stojących wieżowców.
– Znając standardy dzisiejszego budownictwa , martwię się czy sąsiedzi przyszłego bloku nie będą mi zaglądali do talerza – alarmuje nasz Czytelnik.

Na przełomie stycznia i lutego wyburzono starą kotłownię od strony ulicy Hetmańskiej, pomiędzy blokami pod numerem 56 i 60. Część mieszkańców obawia się jednak, że na terenie tym wybudowanie zostanie nowy blok.

– Jestem zaniepokojony zaistniałą sytuacją . Znając standardy dzisiejszego budownictwa , martwię się czy sąsiedzi przyszłego bloku nie będą mi zaglądali do talerza. Blok miałby powstać na terenie po kotłowni – pisze do nas Piotr [nazwisko na prośbę Czytelnika do wiadomości redakcji] na Kontaktową Platformę Czytelników ŁAZ@RZ24.

Skontaktowaliśmy się ze Spółdzielnią Mieszkaniową im. Hipolita Cegielskiego, pod które podlega "Osiedle Hetmańskie". Jej prezes potwierdza, że przy ul. Hetmańskiej 60a powstanie nowy blok.

– Kotłownię Spółdzielnia Mieszkaniowa kupiła od Veolii. Będzie tam powstawał budynek planujemy w parterze przedszkole i dwupoziomowy parking chyba to lepsze rozwiązanie niż to co było – mówi w rozmowie z portalem lazarz.pl Waldemar Witkowski, prezes Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu.

Jak sprawdziliśmy Wydział Urbanistyki i Architektury wydał pozytywną decyzję o warunkach zabudowy dla budowy 2 budynków wielorodzinnych z dwupoziomową halą garażową.

Nasz Czytelnik zwraca również uwagę na rozjeżdżany przez samochody teren osiedla Hetmańskiego.

– Samochody parkują poza parkingami na alejkach osiedlowych lub na trawnikach. Spółdzielnia wpadła na "genialny" pomysł założenia szlabanów na wjeździe na osiedle, nic to nie zmieniło. Do tego szlabany ustawione są tak ,że za jednym otwarciem swobodnie przejadą dwa samochody. I chyba częściej są zepsute niż działają . A ktoś za to zapłacił (lokatorzy) a ktoś skasował. W ubiegłym roku parking przed blokiem Głogowska 129 był wynajęty prywatnej osobie , miejsca były płatne , skutek był taki ,że stało tam raptem 6 do 7 aut . Zrezygnowano z tego pomysłu. Widząc takie pomysły obawiam się o przyszłość osiedla . Co z tego ,że w nowym budynku będzie dwupiętrowa hala garażowa , będzie za darmo ? Nie liczę na to . Miejsce będzie kosztować kilkadziesiąt tyś. zł . Załóżmy ,że budynek będzie na 50 mieszkań = 50 aut minimum . Ile szt przybędzie na alejkach? – pyta nasz Czytelnik.

– To bzdura. Tereny i budynki wzdłuż Głogowskiej mają prywatni właściciele, którzy potrafią sąd przekonać do dojazdu do swoich nieruchomości przez tereny Spółdzielni Mieszkaniowej. Jeżeli mieszkaniec udostępni nam np. zdjęcia, że samochody z ich nieruchomości parkują u nas to pomoże nam prowadzić spór w sądzie – tłumaczy Waldemar Witkowski, prezes SM im. Cegielskiego.


Jeśli mają Państwo sprawę, która wymaga naszej interwencji prosimy o sygnał na Kontaktową Platformę Czytelników ŁAZ@RZ24: www.24.lazarz.pl. Postaramy się w miarę naszych możliwości pomóc.


R E K L A M A

Fot: Janusz Ludwiczak (2,3)
Fot: Piotr
Zdjęcia przesłane przez naszego Internautę na Kontaktową Platformę Czytelników ŁAZ@RZ24: www.24.lazarz.pl. Dziękujemy

ZOBACZ TAKŻE: Na Osiedlu Hetmańskim wciąż nie wywożą śmieci

ZOBACZ TAKŻE: Na osiedlu Hetmańskim powstało boisko ze sztuczną trawą za 385 tys. zł

ZOBACZ TAKŻE: Zbyt krótkie barierki zagrażają bezpieczeństwu pieszych na Osiedlu Hetmańskim?

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym: www.24.lazarz.pl lub wyślij e-mail 24@lazarz.pl
ŁAZ@RZ24 – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Komentarze (5)

20-05-2019 15:12:34
Wiola
Szanowni Państwo dowiedziałam sie, że blok który ma powstać na miejscu starej kotłowni bedzie miał 10 pięter !!! mieszka na 4 piętrze więc o słońcu będe mogła zapomnieć
25-02-2019 13:22:49
Polt
A jeszcze za chwilę zmienią organizację ruchu na Górnym Łazarzu; się będzie jechać slalomem, bocznymi ciasnymi uliczkami, co chwilę manewrując samochodem, emitując dodatkowe spaliny i pył. Potem może wytną 350 drzew w jedynym tu skrawku zieleni - parku Kasprowicza, asfaltując go i zabudowując gmachami krytej pływalni i toru do jeżdżenia w kółko na wrotkach (+ zapowiedziana emisja "muzyki" z głośników na torze bez ścian)... Horror! Całkowite prostactwo i brak pojęcia o planowaniu miasta... Powymierają starsi mieszkańcy, a obszar stanie się jedną wielka betonową pustynią, z mało wartościowymi mieszkaniami wynajmowanymi za liche grosze na krótki pobyt... A do obiektów sportowych, które miały być dzielnicowe, pchać się będą kolejnymi samochodami niszowi użytkownicy wrotek z odległych zakątków miasta i jego okolic, brnąc w zaplanowanym slalomie komunikacyjny.
25-02-2019 11:44:25
Wiola
przeraża mnie wizja bloku obok mojego, nie dosyć, że powycinali drzewa, które były naturalną ochroną przed hałasem z ulicy i było trochę zieleni, to jeszcze postawią blok, który zasłoni nam słońce i zrobi się dopiero zamieszanie z parkowaniem samochodów. Już teraz nie ma gdzie stawiać samochodu, ok 17 to istne polowanie na miejsce, to jeszcze dojdzie nastepne kilkadziesiąt samochodów, bo co z tego, że będzie parking dwupoziomowy, skoro na pewno będzie płatny i kto z niego będzie korzystać? podejrzewam, że prawie nikt. Poza tym nie padło ani jedno zdanie JAK WYSOKI BĘDZIE TEN BLOK? z kameralnego osiedla zrobi sie następne blokowisko.
23-02-2019 22:26:52
wkurzony
Te bloki zasłonią mi w znacznym stopniu okno na świat i świecące słońce i to mnie najbardziej wkurza. A druga sprawa to wspomniane zaglądanie do talerza sąsiadowi. Bez komentarza. Panie Witkowski, może dla pana to rozwiązanie jest lepsze niż to co było, więc proponuje się zamienić. Łatwo pieprzyć takie farmazony jeśli się tu nie mieszka.
20-02-2019 14:43:56
poznaanianka
Sam Lazarz zabudowuje sie samymi blokami.Patrz budynek przy sklepie spoz. Kącik, dalej budynek na ul. Lukaszewicza nieopodal Biedronki. To co mozna przeczytać na tabl. ogłoszeniowej ( na jednej z budowli ) to blok mieszkalny majacy kilkanaście , kilkadziesiąt mieszkań.Ale czy starczy miejsc na samochody dla mieszkańców. Myślę ,że powtórzy się to co w bloku Vechty na Kl.Potockiej i Kolejowej Albo drogi parking podziemny albo brak miejsc. Stąd Kolejowa i K, Potockiej wzdłuż ogródków działkowych same auta.Podobny kłopot z parkingiem, to przykład Hotelu Moderno. Na tyłach hotelu był b. mały parking.Teraz rozpoczęła się rozbudowa hotelu.Potrzebny był parking. I gdy pożar strawił mury dawnego młynu , zrobiło się miejsce parkingowe dla hotelu.Tylko przejazd przez Lazarz staje sie niebezpieczny jak i ( widoczność ) bezpieczeństwo pieszych.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: