Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na os. Hetmańskim wyburzono kotłownię. W jej miejscu mają powstać dwa nowe bloki - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na os. Hetmańskim wyburzono kotłownię. W jej miejscu mają powstać dwa nowe bloki
19-02-2019 16:53   Janusz Ludwiczak
Na osiedlu Hetmańskim nie ma już kotłowni. Część mieszkańców obawia się jednak, że w jej miejscu mają powstać aż dwa nowe bloki, tuż obok już stojących wieżowców.
– Znając standardy dzisiejszego budownictwa , martwię się czy sąsiedzi przyszłego bloku nie będą mi zaglądali do talerza – alarmuje nasz Czytelnik.

Na przełomie stycznia i lutego wyburzono starą kotłownię od strony ulicy Hetmańskiej, pomiędzy blokami pod numerem 56 i 60. Część mieszkańców obawia się jednak, że na terenie tym wybudowanie zostanie nowy blok.

– Jestem zaniepokojony zaistniałą sytuacją . Znając standardy dzisiejszego budownictwa , martwię się czy sąsiedzi przyszłego bloku nie będą mi zaglądali do talerza. Blok miałby powstać na terenie po kotłowni – pisze do nas Piotr [nazwisko na prośbę Czytelnika do wiadomości redakcji] na Kontaktową Platformę Czytelników ŁAZ@RZ24.

Skontaktowaliśmy się ze Spółdzielnią Mieszkaniową im. Hipolita Cegielskiego, pod które podlega "Osiedle Hetmańskie". Jej prezes potwierdza, że przy ul. Hetmańskiej 60a powstanie nowy blok.

– Kotłownię Spółdzielnia Mieszkaniowa kupiła od Veolii. Będzie tam powstawał budynek planujemy w parterze przedszkole i dwupoziomowy parking chyba to lepsze rozwiązanie niż to co było – mówi w rozmowie z portalem lazarz.pl Waldemar Witkowski, prezes Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu.

Jak sprawdziliśmy Wydział Urbanistyki i Architektury wydał pozytywną decyzję o warunkach zabudowy dla budowy 2 budynków wielorodzinnych z dwupoziomową halą garażową.

Nasz Czytelnik zwraca również uwagę na rozjeżdżany przez samochody teren osiedla Hetmańskiego.

– Samochody parkują poza parkingami na alejkach osiedlowych lub na trawnikach. Spółdzielnia wpadła na "genialny" pomysł założenia szlabanów na wjeździe na osiedle, nic to nie zmieniło. Do tego szlabany ustawione są tak ,że za jednym otwarciem swobodnie przejadą dwa samochody. I chyba częściej są zepsute niż działają . A ktoś za to zapłacił (lokatorzy) a ktoś skasował. W ubiegłym roku parking przed blokiem Głogowska 129 był wynajęty prywatnej osobie , miejsca były płatne , skutek był taki ,że stało tam raptem 6 do 7 aut . Zrezygnowano z tego pomysłu. Widząc takie pomysły obawiam się o przyszłość osiedla . Co z tego ,że w nowym budynku będzie dwupiętrowa hala garażowa , będzie za darmo ? Nie liczę na to . Miejsce będzie kosztować kilkadziesiąt tyś. zł . Załóżmy ,że budynek będzie na 50 mieszkań = 50 aut minimum . Ile szt przybędzie na alejkach? – pyta nasz Czytelnik.

– To bzdura. Tereny i budynki wzdłuż Głogowskiej mają prywatni właściciele, którzy potrafią sąd przekonać do dojazdu do swoich nieruchomości przez tereny Spółdzielni Mieszkaniowej. Jeżeli mieszkaniec udostępni nam np. zdjęcia, że samochody z ich nieruchomości parkują u nas to pomoże nam prowadzić spór w sądzie – tłumaczy Waldemar Witkowski, prezes SM im. Cegielskiego.


Jeśli mają Państwo sprawę, która wymaga naszej interwencji prosimy o sygnał na Kontaktową Platformę Czytelników ŁAZ@RZ24: www.24.lazarz.pl. Postaramy się w miarę naszych możliwości pomóc.


Fot: Janusz Ludwiczak (2,3)
Fot: Piotr
Zdjęcia przesłane przez naszego Internautę na Kontaktową Platformę Czytelników ŁAZ@RZ24: www.24.lazarz.pl. Dziękujemy

ZOBACZ TAKŻE: Na Osiedlu Hetmańskim wciąż nie wywożą śmieci

ZOBACZ TAKŻE: Na osiedlu Hetmańskim powstało boisko ze sztuczną trawą za 385 tys. zł

ZOBACZ TAKŻE: Zbyt krótkie barierki zagrażają bezpieczeństwu pieszych na Osiedlu Hetmańskim?

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym: www.24.lazarz.pl lub wyślij e-mail 24@lazarz.pl
ŁAZ@RZ24 – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
09

sie

16:30
Park Wilsona
XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE - Warsztaty haftu koralikowego

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert inauguracyjny "Biesiada Ludowa" - XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE 2024

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: