Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rada Osiedla Św. Łazarz złożyła podziękowania i podsumowała kończącą się kadencję - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rada Osiedla Św. Łazarz złożyła podziękowania i podsumowała kończącą się kadencję
17-02-2019 01:23   Janusz Ludwiczak
We wtorek już po raz 54. spotkała się Rada Osiedla Św. Łazarz, podczas której podsumowała VI kadencję. Nie zabrakło podziękowań dla miejskich jednostek i instytucji, dyrektorów szkół i placówek oświatowych i kulturalnych.

Najpierw jednak łazarscy radni podjęli dwie uchwały. Kandydatami na członków komisji konkursowej programu "Centrum warte Poznania" na 2019 r. zostali Maria Łazarz oraz Maria Paradowska jako kandydatka rezerwowa.

Rada Osiedla Św. Łazarz podjęła również uchwałę w sprawie przyznania diet za miesiąc luty, które otrzymali głównie członkowie zarządu. I tak po 150 zł otrzymają radni Bogumiła Maćkowiak, Maria Paradowska, Łukasz Prymas i Bogna Zielińska z tytułu wkładu pracy w realizację zadań Zarządu Osiedla i zwrotu kosztów związanych z realizacją zadań Rady Osiedla. Z kolei radny Wojciech Dera otrzyma dietę w wysokości 350 złotych, zaś przewodnicząca Maria Łazarz dietę w kwocie 800 złotych, jak czytamy w uzasadnieniu: "z tytułu pełnienia funkcji Przewodniczącej Zarządu Osiedla, wkładu pracy w realizację zadań Zarządu Osiedla, przygotowania i przeprowadzenia posiedzeń Zarządu oraz zwrotu kosztów związanych z realizacją zadań Osiedla".

Za było 13 radnych. Od głosu wstrzymało się dwoje radnych: Agnieszka Michalak-Pietkiewicz oraz Roman Modrzyński.

Po zakończeniu sesji w dużej sali domu kultury Klub Osiedlowy "Krąg" odbyła się gala podsumowującą kończącą się VI kadencję Rady Osiedla Święty Łazarz.

– Witam w tak ważnym dla Łazarza zakończeniu kadencji lokalnego samorządu. 2019 to ważny rok, równo 30 lat temu, 4 czerwca 1989 r. odbyły się pierwsze wolne wybory, powołano rady gminy, rady dzielnicy/osiedla. W czerwcu 1996 roku odbyły się pierwsze wybory do powstającej Rady Osiedla Świętego Łazarza – powiedział na początku uroczystości Janusz Heller, kierownik Klubu Osiedlowego "Krąg".

Następnie przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz Filip Olszak i przewodnicząca zarządu Maria Łazarz otrzymali od Jerzego Babiaka, przewodniczącego "Osiedla Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald podziękowania i symboliczny medal.

W dalszej części podziękowano miejskim radnym za współpracę w ostatnich czterech latach.

– Muszę przyznać, że to jest najbardziej merytoryczna rada osiedla w Poznaniu, mimo iż nie wszyscy się z tym zgadzają. Wspólnie działaliśmy w wielu tematach. Muszę przyznać, że my wspólnie z Jurkiem Babiakiem zakładaliśmy tą radę. Życzymy Wam, by radni zostali ponownie wybrani – powiedziała Lidia Dudziak, radna Miasta Poznania.

– Jestem skromnym człowiekiem z Jeżyc, ale zaprzyjaźniłem się z Łazarzem, który jest wspólnym okręgiem. Potwierdzam słowa Lidki, że na 42 samorządy pomocnicze Rada Osiedla Św. Łazarz wyróżnia się pracą merytoryczną. Liczę, że część osób z tej kadencji zasiądzie w kolejnej. Czeka nas przebudowa Rynku Łazarskiego, być może rozpoczniemy prace nad ulicą Głogowską – przekonywał radny Łukasz Mikuła, przewodniczący Komisji Polityki Przestrzennej i Rewitalizacji.

Za współpracę podziękowała również była miejska radna Katarzyna Kretkowska. Z kolei o swoich związkach z pierwszą kadencją Rady Osiedla Św. Łazarz mówił Arkadiusz Bujak, dyrektor Wydziału Wspierania Jednostek Pomocniczych.

– Byliśmy razem na roku, na studiach z Krzysztofem Święchem, który był przewodniczącym rady osiedla. Kompletnie nie interesowałem się wtedy jednostkami pomocniczymi. Krzysztof poprosił mnie wtedy o napisanie do "Głosu Łazarza", który miał rekordowy nakład 11 tysięcy egzemplarzy na temat reformy samorządowej w Polsce i przybliżyć mieszkańcom jak samorządy funkcjonują w innych państwa europejskich. Pamiętam, że wtedy popełniłem błąd, bo napisałem, że na Łazarzu będzie sołtys – powiedział Arkadiusz Bujak, dyrektor Wydziału Wspierania Jednostek Pomocniczych Urzędu Miasta Poznania.

Na zakończenie przewodniczący Rada Osiedla Św. Łazarz wręczyli symboliczne statuetki z podziękowaniem za życzliwość i zaangażowanie w realizacji zadań na terenie osiedla m.in. Zarządowi Dróg Miejskich, Zarządowi Zieleni Miejskiej, Straży Miejskiej, Komisariatowi Policji Poznań Grunwald, Wydziałowi Oświaty, dyrektorom łazarskich przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjalnych czy placówkom kulturalnym. Podziękowania otrzymał również portal lazarz.pl.

Uroczystość uświetnił występ Elżbiety Porady-Murawskiej z Dziennego Domu Pomocy nr 1 "Klub Centrum" przy ul. Konopnickiej.

Dodajmy, że 24 marca odbędą się wybory osiedlowe, a do 22 lutego mogą zgłaszać się kandydaci na radnych. Łazarscy radni przed zakończeniem kadencji spotkają się jeszcze podczas 55., ostatniej sesji, planowo 13 marca.

Projekty uchwał, protokół z poprzedniej sesji oraz frekwencje i obecność radnych można znaleźć w naszym serwisie na stronie: www.radaosiedla.lazarz.pl.

ZOBACZ TAKŻE: Sesja LIV (podsumowująca) 12.02.2019

ZOBACZ TAKŻE: Frekwencja radnych

ZOBACZ TAKŻE: Rada Osiedla Św. Łazarz


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: