Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Dworzec PKP: nożownik był wielokrotnie karany. Bombiarz stanie przed sądem - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Dworzec PKP: nożownik był wielokrotnie karany. Bombiarz stanie przed sądem
01-10-2009 20:57   Janusz Ludwiczak
48-letni mężczyzna, który ranił nożem we wtorek w nocy 21-latka usłyszał zarzut zabójstwa. Okazało się, że Andrzej W. był już wielokrotnie karany. To nie koniec kryminałek związany z poznańskim dworcem kolejowym. Areszt, ograniczenie wolności lub grzywna grozi 46-letniemu mieszkańcowi Konina, który przyczynił się w ubiegłą środę do ewakuacji Dworca Głównego PKP, z rzekomo podłożoną bombą.

48-letni mężczyzna, który ranił nożem we wtorek w nocy 21-letniego chłopaka usłyszał zarzut zabójstwa. Okazało się, że Andrzej W., już był wielokrotnie karany za różnego przestępstwa.

Przypomnijmy: we wtorek ok. godz. 3 doszło do tragicznego zdarzenia na Dworcu Głównym PKP. 21-letni chłopak został zaatakowany nożem przez 48-letniego mężczyznę, którego godzinę po zdarzeniu zatrzymano na poznańskim Dębcu. Pomimo reanimacji 21-latek zmarł.

Policjantom udało się we wtorek wieczorem znaleźć dowód przestępstwa - nóż, który leżał w pobliżu hotelu, w którym zatrzymany mężczyzna wcześniej wynajął pokój.

48-letniemu Andrzejowi W. prokuratura postanowiła zarzut zabójstwa. Mężczyzna był już wcześniej wielokrotnie karany. Ponad 24 lata przebywał w zakładach karnych, odbywając karę m.in. za napaść i pokłucie nożem mężczyzny na ulicy Półwiejskiej w Poznaniu. Do zdarzenia doszło w 1994 roku. To nie jedyne przestępstwo na koncie Andrzeja W. W 2005 przestępca usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa innego mężczyzny na dworcu kolejowym w Szczecinie, gdzie odpowiedział za ciężkie uszkodzenie ciała po przez wbicie nożyczek w szyję ofiary. Andrzej W. opuścił więzienie w kwietniu.

Wiadomo już, że ofiarą wtorkowego przestępstwa jest 21-letni Daniel K., który został raniony nożem w klatkę piersiową.

To nie koniec "kryminałek" z Dworca Głównego PKP. 46-letniemu mieszkańcowi Konina, który w ubiegłą środę przyczynił się do ewakuacji ponad 500 osób z Dworca Głównego PKP i anonimowej informacji o podłożeniu bomby także nie uniknie sprawiedliwości. Bombiarzowi grozi areszt, ograniczenie wolności lub grzywna. Wniosek o ukaranie mężczyzny złożył komendant kaliskiej policji - to właśnie ten komisariat zatrzymał głupiego żartownisia.


Komentarze (1)

02-10-2009 13:11:20
max
Patologia i tyle. Skazać ich.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

kwi

do 23-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "GreenPower", "ExpoPower", "Poznań Drone Expo" - targi dronów i nowych technologii, "Sawo", "Securex", "Instalacje"PRZESUNIĘTE na 18-20.10.2020

24

kwi

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu dla młodych grafików na projekt dyplomu dla MDK3

03

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wings For Life → ODWOŁANE

08

maj

do 10-05-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Fantastyki Pyrkon 2020 → PRZENIESIONE na inny termin: 10-12.07.2020

10

maj

21:00
Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie
Głosowanie w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: