Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

ZDM pomaga (po)zbierać liście - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
ZDM pomaga (po)zbierać liście
01-10-2009 20:22   Janusz Ludwiczak
Od sześciu lat Zarząd Dróg Miejskich rozdaje Poznaniakom worki na liście zbierane z administrowanego przez nas pasa drogowego. Właściciele posesji przylegających do chodników zobowiązani są do uprzątnięcia liści opadłych z miejskich drzew. Obowiązują tu takie same zasady, jak przy zimowym utrzymaniu ulic i chodników.

Opadające jesienią liście to kłopot dla osób dbających o porządek wokół swoich posesji, a takich nie brakuje także na Łazarzu. Sporo willi możemy spotkać w obrębie ulic Palacza - Kasprzka - Hetmańska - Arciszewskiego. Ale liście spadają także na tereny podwórek i ogródków. Dlatego Zarząd Dróg Miejskich już szósty rok pomaga mieszkańcom w ich obowiązkach.

Podobnie jak w latach ubiegłych ZDM rozdaje specjalny typ worków podlegających biodegradacji. Przeźroczyste worki oznaczone są również napisem "ZDM – liście zebrane z ulicy". ZDM zaznacza też, że wyłącznie takie worki będą przyjmowane na składowisku odpadów. Dlatego tak ważne jest to żeby do worków trafiały wyłącznie liście.

Tylko w ubiegłym roku mieszkańcy Poznania zebrali ponad 400 ton opadłych liści do 20 tysięcy worków. Świadomość ekologiczna rośnie, więc w tym roku z pasa drogowego na wysypisko trafi z pewnością podobna ilość liści. Tylko przez pierwsze dwa dni tegorocznej akcji wydano ponad 2 tysiące worków.

Mieszkańcy nie płacą: ani za dostarczanie ani za odbiór wypełnionych liśćmi worków. To ZDM ponosi koszty, który rozlicza się ze Składowiskiem Odpadów Komunalnych w Suchym Lesie.

ZDM informuje, że nie będzie odbierać worków z innymi odpadami a także liści z ogródków działkowych. Zamawiając worki trzeba się umówić na godzinę ich dostarczenia, jeżeli mają być wręczone do ręki. Nie trzeba ustalać terminu, jeżeli wystarczy przerzucić je przez płot nieruchomości. ZDM prosi, by pamiętać, że nie wszystkie worki zostaną zabrane natychmiast. Z powodów logistycznych ZDM nie obsługuje pojedynczych ulic, ale całe rejony.

Gdzie można zgłosić się po worki na liście?
Dla Łazarza i Grunwaldu wyznaczono Centrum Operacyjne Utrzymania Ruchu ZDM - tel. 061 848 07 23 w godz. od 7:00 do 15:00.


R E K L A M A

Fot: W. Szaumkessel, Zarząd Dróg Miejskich

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

kwi

do 14-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Run Expo" - targi sportowe: bieg | aktywność | motywacja

14

kwi

Poznań * Łazarz
16. Poznań Półmaraton

17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: