Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Szkoła katolicka zamieni się w przychodnię - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Szkoła katolicka zamieni się w przychodnię
09-02-2019 00:54   Janusz Ludwiczak
W sobotę z okazji Światowego Dnia Chorego w zespole szkół katolickich przy ul. Głogowskiej 92 odbędzie się "Biała sobota", podczas której będzie można bezpłatnie przebadać się u lekarzy wielu specjalizacji.

Miasto Poznań wraz z Caritas Archidiecezji Poznańskiej po raz kolejny organizują akcję "Biała sobota", podczas której wszyscy mieszkańcy, niezależnie od wieku będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań lekarskich i porad.

Akcja odbędzie się z okazji przypadającego w niedzielę Światowego Dnia Chorego. Lekarze i specjaliści będą czekać w sobotę, w godz. od 9:00 do 13:00 w gmachu Publicznej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki i Liceum Ogólnokształcącym Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców im. bł. Natalii Tułasiewicz przy ul. Głogowskiej 92 (naprzeciwko kościoła Matki Boskiej Bolesnej).

W ramach akcji chętni będą mogli zmierzyć ciśnienie, sprawdzić poziom cholesterolu i glukozy we krwi, zrobić EKG i mammografię (kobiety w wieku 50-74 lata), zbadać słuch i gęstość kości (zwłaszcza osoby powyżej 50 roku życia). Mężczyźni, którzy skończyli 60 lat, będą mieli okazję, by zbadać poziom PSA - czyli wykonać badanie krwi, które pomaga we wczesnym wykrywaniu raka prostaty. Osoby, które chcą wykonać badania poziomu cukru, cholesterolu czy trójglicerydów, powinny zgłosić się na czczo.

Na dorosłych i dzieci, które skończyły 12 lat, czekać będzie okulista, który zbada wzrok i wykryje jego wady. Specjaliści zbadają wideodermatoskopem zmiany skórne i zaoferują konsultację dermatologiczno-onkologiczną. Można będzie też skorzystać z analizy składu ciała wraz z określeniem BMI - czyli oznaczeniem wskaźnika masy ciała.

W ofercie są również porady lekarskie z zakresu: kardiologii, interny, diabetologii, neurologii, endokrynologii, pulmonologii, urologii, ortopedii, chirurgii onkologicznej, profilaktyki raka gruczołu piersiowego (w tym nauka samobadania piersi) dietetyki i zdrowego żywienia, fizjoterapii, rehabilitacji kardiologicznej, psychologii, podologii (diagnostyka chorób stopy), leczenia jąkania, światłoterapii i ziołolecznictwa.

Będzie możliwość zapisania się na bezpłatne badania laryngologiczne w kierunku wczesnego wykrywania nowotworów głowy i szyi dla osób z grupy ryzyka w wieku 40-65 lat.

Dla osób z dziećmi przygotowana zostanie specjalna strefa rodzinna, a w niej: "Szpital pluszowego misia", pokazy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz atrakcje przygotowane przez Centrum Inicjatyw Rodzinnych. Z kolei na seniorów czekać będzie punkt informacyjny, w którym będą mogli uzyskać szczegółowe informacje na temat oferty miasta dla starszych mieszkańców - m.in. Złotej Karty Seniora.

Z kolei w niedzielę o godz. 13:30 w kościele Matki Boskiej Bolesnej z okazji XXVII Światowego Dnia Chorego ks. biskup Grzegorz Balcerek odprawi msze św. z błogosławieństwem na wzór Lourdes. Po nabożeństwie odbędzie się uroczysty koncert w domu katolickim (w kaplicy przy Grocie).


Fot: Janusz Ludwiczak/archowum lazarz.pl

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
Niezapominajka
21

wrz

do 23-09-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi stomatologiczne "Cede"

do 22-09-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

22

wrz

12:00
Rynek Łazarski
Sprzątanie Łazarza
zbiórka: Skwer Kazimierza Nowaka (Lejek Łazarski

16:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Przeboje znane i lubiane - koncert Orkiestry Zbigniewa Pawlaka

27

wrz

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl "Pyza na jesiennych dróżkach" w wykonaniu Teatru Krokodyl Spektakl będzie tłumaczony na język migowy
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: