Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Miasto ogłosiło drugi przetarg na przebudowę Rynku Łazarskiego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Miasto ogłosiło drugi przetarg na przebudowę Rynku Łazarskiego
04-02-2019 19:51   Janusz Ludwiczak
Magistrat ogłosił drugi przetarg na przebudowę Rynku Łazarskiego, dostosowując wymagania do obecnych warunków na rynku budowlanym. Pierwotnie inwestycja miała ruszyć już w połowie ubiegłego roku, jednak do przetargu nie stanął żaden wykonawca.

Przypomnijmy. Pierwotnie remont Rynku Łazarskiego miał rozpocząć się w czerwcu 2018 r., jednak na kupców prace planowano przesunąć na jesień, po zakończeniu sezonu letniego. Równocześnie przesunięto przetarg. Inwestycja miała ruszyć ostatecznie we wrześniu zeszłego roku, jednak żaden wykonawca nie zgłosił się do przetargu na tę inwestycję, mimo iż magistrat otrzymał ponad 100 zapytań dotyczących postępowania. Więcej o tym w artykule: Remont Rynku Łazarskiego nie rozpocznie się we wrześniu! Nie wpłynęła żadna oferta w przetargu.

W poniedziałek miasto ogłosiło drugi przetarg na kompleksową modernizację targowiska i płyty Rynku Łazarskiego.

– Dostosowano wymagania do obecnych warunków na rynku budowlanym. W celu zapewnienia ciągłości w działaniu targowiska inwestycja podzielona została na dwa etapy. W pierwszej kolejności prowadzone będą prace na dużej płycie rynku, gdzie powstanie nowoczesna, zadaszona przestrzeń handlowa. W drugim etapie budowa przeniesie się na obszar tzw. małej płyty rynku oraz skwer im. Kazimierza Nowaka. Po zakończeniu inwestycji obszar Rynku Łazarskiego stanie się przyjazną mieszkańcom zieloną strefą rekreacji i wypoczynku – informuje Urząd Miasta Poznania.

Jak zapewnia miasto Rynek Łazarski ma być również miejscem spotkań, wypoczynku oraz organizacji wydarzeń kulturalnych.

– Projektowana przestrzeń została podzielona funkcjonalnie w formule 50/50 - połowa przestrzeni przeznaczona na obsługę komunikacyjną oraz targowisko, a druga połowa na przestrzeń publiczną i rekreacyjną – przekonuje magistrat.

Wykonawcy mają czas na składanie ofert do Wydziału Zamówień i Obsługi Urzędu Miasta Poznania do 7 marca 2019 r. do godz. 8:00.

Na przebudowę Rynku Łazarskiego pierwotnie zarezerwowano 10 mln zł, ostatecznie kwotę tą zwiększono w przetargu do 16 600 000 zł. Przebudowa Rynku Łazarskiego ma potrwać do 2021 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Powstał w 1894 roku. Nosił nazwę Humboldtplatz. W ciągu dnia plac obstawiony był wozami konnymi


Komentarze (6)

08-02-2019 08:29:48
Qshu
Jestem za tym by remont rozpoczął się jak najszybciej. Poszło oczywiście o kasę bo pierwotnie zaproponowany budżet (10 mln) był po prostu za mały. Plus dla nas (mieszkańców), że teraz jet on o prawie 70% wyższy (16,6 mln). Do wszystkich narzekających: drodzy Państwo przecież każdy ma prawo do wyrażania własnych opinii na temat tego remontu. Przecież miasto wielokrotnie organizowało spotkania z mieszkańcami by właśnie móc się wypowiedzieć. Czy ktoś z Państwa była na takim spotkaniu?
05-02-2019 18:10:10
Dziadek
jak zabetonują to będzie porządek Jak nikt nie będzie sprzątał to będzie dalej syf na rynku beton tego nie przykryje Mogą wybudować dwu i trzy poziomowe stragany z granitu i marmuru ale jak zapomną o tym co teraz trzeba zrobić bardzo małym nakładem pracy czyli sprzątanie To nic nie zmieni Ale wiadomo ktoś musi zarobić przede wszystkim na głupich projektach Ach nie zapomnijcie zaorać Głogowskiej Bo tam też już pokaźna suma na to poszła
05-02-2019 17:19:58
Marcelina
Nie trzeba takiego wymyślnego futurystycznego projektu. Od lat się prosi nowa nawierzchnia, nowe estetyczne stragany lub butiki, parking dla klientów, ogrodzone targowisko, sprzątane rzetelnie i codziennie. Wszystko! I jeszcze jedno: zieleń!!! Kwiaty, drzewa. To bardzo ważne, bo dziś wszystko się betonuje i na tym polegają te "rewitalizacje". Prostota i czystość. To jest najważniejsze i pilne!!!
05-02-2019 16:51:34
pyra
morlock ma racje !!! Totalne przegiecie !!! Nie ma dobrego gospodarza w Poznaniu niestety. Nie swoje zl trwonic jest dobrze a juz te wlasne to sie LICZY. Szkoda gadac poprostu.... Cyryl Ratajski przewraca sie w grobie. Nie było lepszego niż On. Obecny pozostawi tylko wiele gadaniny i obietnic, oj przepraszam pozostawi - rowery, ogromny wydatek ! Kolejowa i Rynek to nie jest jego priorytet. Przez kolejne lata bedzie tylko gadanina, projekty i obietnice.
05-02-2019 13:55:13
toms
W końcu coś trzeba zrobić z tym targowiskiem, tylko projekt trochę nie do końca podoba się zwłaszcza kupcom.
05-02-2019 10:41:07
morlock
Fajnie mieć takie dojne krowy jak Łazarek, Kolejowa lub bimba na Naramowice. Na razie siano biorą od perdyliona lat "projektodawcy" a głupim radość.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: