Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Posypały się mandaty - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Posypały się mandaty
04-02-2019 01:08   Janusz Ludwiczak
W ubiegłym tygodniu policjanci przeprowadzili akcję NURD, czyli "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego". Tylko w ciągu kilku godzin mundurowi ujawnili 52 wykroczenia, które popełnili kierowcy wobec pieszych i rowerzystów. Policjanci ukarali również ponad 100 pieszych, którzy przechodzili w miejscu niedozwolonym.

W środę, 30 stycznia funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu w ramach akcji NURD w niecałe 24 godziny, ujawnili prawie 200 wykroczeń.

– Policjanci ujawnili 52 wykroczenia, które popełnili kierowcy wobec pieszych i rowerzystów. Wśród pieszych nadal najpoważniejszym przykładem łamania przepisów jest przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Podczas jednodniowej akcji, policjanci poznańskiej drogówki ujawnili 126 wykroczeń, jakie popełnili piesi uczestnicy ruchu drogowego – wyjaśnia mł. asp. Piotr Garska z zespołu prasowego wielkopolskiej Policji.

Policja zapowiada, że to nie była ostatnia taka akcja działań kontrolnych pod względem zachowania zasad bezpieczeństwa na drogach, funkcjonariusze nadal będą czuwać nad bezpieczeństwem na drogach Poznania i powiatu, niezależnie od zakończonej właśnie akcji.

– Wypadki z udziałem pieszych powodują przede wszystkim kierujący pojazdami, jednakże najwięcej ofiar śmiertelnych wśród pieszych odnotowuje się w zdarzeniach, których byli oni sprawcami. Stąd też Policja systematycznie apeluje, aby piesi uważali na drodze, bowiem w przypadku sytuacji kolizyjnej z pojazdem ich życie i zdrowie jest niewspółmiernie bardziej zagrożone, niż kierującego pojazdem. Zawsze należy być ostrożnym przechodząc przez jezdnię, nawet na wyznaczonym przejściu dla pieszych. Należy przypomnieć, że kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych obowiązany jest zachować szczególną ostrożność polegającą na zwiększeniu uwagi i dostosowaniu zachowania do warunków i sytuacji zmieniających się na drodze, w stopniu umożliwiającym odpowiednio szybkie reagowanie. Ponadto musi ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu – wskazuje mł. asp. Piotr Garska


Fot: Komenda Miejska Policji w Poznaniu

ZOBACZ TAKŻE: Szylinga: Przejścia nie ma!

ZOBACZ TAKŻE: Tragiczny wypadek na Głogowskiej w pobliżu Dworca Zachodniego

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym: www.24.lazarz.pl lub wyślij e-mail 24@lazarz.pl
ŁAZ@RZ24 – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Komentarze (2)

05-02-2019 18:50:44
spp
@ widziane_z_ryczki Z takiej ze kierowcy też popełniali wykroczenia. Dokładnie 52.
04-02-2019 15:47:50
widziane_z_ryczki
Z jakiej paki mandaty rozdawali też kierowcom kiedy to pieszaki lezą na czerwonym czy poza przejściami powodując zagrożenie?!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

19

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

22

sie

tymczasowe targowisko Rynek Łazarski (boisko Zespołu Szkół Muzycznych)
Ekotargowisko - warsztaty tworzenia doniczek z materiałów recyklingowych. Uczestnicy spotkania będą mogli zabrać do domu wykonaną doniczkę wraz z nasionami, by stworzyć swój własny zielnik

do 23-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Instal Moto Expo" - Zjazd pojazdów branżowych

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: