Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Stop krwawemu hobby" – protestowali przed Targami przeciwko myśliwym - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Stop krwawemu hobby" – protestowali przed Targami przeciwko myśliwym
03-02-2019 22:24   Janusz Ludwiczak
W sobotnie południe przed wejściem na MTP, na których odbywały się targi łowieckie "Knieje" grupa obrońców zwierząt protestowała przeciwko myśliwym i masowemu odstrzałowi dzików.

Protestujący przynieśli ze sobą transparenty: "Zatrzymać dzikobójstwo", "Św. Hubert przestał polować, a wy?", "V. Nie zabijaj" czy "To myśliwi roznoszą ASF".

"Na MTP odbywają się targi myśliwskie. Wystawiają się firmy zarabiające na cierpieniu i strachu zwierząt. Zwierząt ginących dla zabawy. Pokażmy, że w Poznaniu jak i w całej Polsce nie ma akceptacji dla polowań, ani myśliwych. Zabijanie bezbronnych to nie hobby, mordowanie to nie pasja" – przekonywali protestujący.

– Uważamy, że zabijanie i mordowanie zwierząt - rocznie milion, półtora miliona - nie może być nazywane hobby. To po prostu zabijanie dla przyjemności – powiedziała Malwina Malinowska z Fundacji Viva.

Protest próbowała zakłócić grupa kilku mężczyzn, ale szybko od demonstrujących oddzieliła ich Policja.

Demonstrację zorganizowała Fundacja Viva! "Akcja dla Zwierząt".


R E K L A M A

Fot: Paula Tschy/mat.org.

Komentarze (1)

04-02-2019 13:07:32
eka z małeki
-popieram protest.Jednak proszę pomyśleć-stworki też się lubieją rozmnażać,czasem nadmiernie!!!i co zrobić jak narobią szkód czasem naprawdę poważnych!!!Protestujemy bo to nas bezpośrednio nie dotyczy,uzyskanie odszkodowania za poniesione szkody graniczy z cudem i widzimisię urzędników!!!Faktem jest brak naturalnej selekcji,jednak nieprzemyślane decyzje decydentów mogą spowodować wręcz niepowetowane straty i w tym ustępie popieram protesty!!!Ale tylko w tym!!! eka
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

wrz

do 22-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Common Future - Kongres Odbudowy Ukrainy

23

wrz

do 24-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

27

wrz

do 29-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra
Master Baker - konkurs wypieku chleba i bułek
"Taropak" - Miedzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania

29

wrz

do 30-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva Seniorzy!" - targi senioralne

do 01-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Smaki Regionów

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: