Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Więcej zapłacimy za wywóz śmieci - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Więcej zapłacimy za wywóz śmieci
30-01-2019 12:03   Janusz Ludwiczak
Od 1 lipca za wywóz odpadów zapłacimy o 4 złote więcej w przypadku sortowania, a jeśli wrzucamy śmieci do jednego pojemnika zapłacimy o 10 złotych więcej niż do tej pory.

Zgromadzenie Związku Międzygminnego Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej (GOAP) przyjęło uchwałę w sprawie zmian stawek opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

I tak od 1 lipca przy sortowaniu odpadów w przypadku zabudowy jednorodzinnej oraz w budynkach do 4 wydzielonych lokali zapłacimy nie 12, a 16 złotych miesięcznie.

Dla zabudowy wielolokalowej (budynki o liczbie wydzielonych lokali mieszkalnych powyżej 4) stawka wyniesie 14 złotych od osoby.

W przypadku jeśli papier, plastik, szkło i inne tworzywa wrzucamy do jednego pojemnika wtedy za wywóz śmieci zapłacimy 30 złotych (obecnie jest to 20 zł).

– Konieczność zmian stawek opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi wynika z kilku przyczyn. Najważniejszą z nich jest stale rosnąca ilość odbieranych i poddawanych zagospodarowaniu odpadów oraz m.in. wprowadzenie konieczności oddzielnego odbierania odpadów biodegradowalnych, co pociąga za sobą wzrost kosztów odbioru i zagospodarowania. W dalszej kolejności wskazać należy konieczność intensyfikacji działań w zakresie selektywnej zbiórki, w celu osiągnięcia poziomów odzysku i recyklingu, wynikających z przepisów prawa. Planowane jest także zwiększenie o połowę liczby punktów selektywnego gromadzenia odpadów (tzw. PSZOK-ów), ze względu na lawinowy wzrost zapotrzebowania na ten rodzaj usługi – tłumaczy Związek Międzygminny "Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej.

GOAP przekonuje, że dotychczasowe opłaty obowiązują od 2013 roku.

– Dotychczasowe stawki obecnie nie gwarantują pokrycia wszystkich kosztów funkcjonowania gospodarki odpadami komunalnymi na terenie aglomeracji. Planowane zmiany zaczną obowiązywać w drugiej połowie bieżącego roku, o czym mieszkańcy zostaną zawiadomieni stosownym pismem. Zmiana stawek nie pociąga za sobą konieczności składania nowych deklaracji – tłumaczy GOAP.


Komentarze (3)

31-01-2019 11:43:45
morlock
Trzeba mieć na*rane w tych miastowych łbach by w ramach Sylwestra do dziś szkieł nie wywozić. A tera podwyżka. Pewno wizyty u psychiatrów zdrożały więc lud musi zapłacić.
30-01-2019 22:05:30
Posnaniak
W Poznaniu życie jest b. drogie. A do tego dzisiaj jeszcze się okazuje, że firma energetyczna nie będzie przysyłać już blankietów płatnościowych, więc wielu starszych ludzi nie zapłaci już rachunku za prąd w sąsiednim sklepie z niską prowizją 0,99 zł.
30-01-2019 12:49:55
Dziadek
Zwykłe dziadostwo Płaciliśmy największe stawki w Polsce CZyli Nie gospodarny GOAP Co robi Rada Miasta Prezydent Może czas zmienić ekipę GOAPu i puścić ich z torbami
Aktualności
Niezapominajka
10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

16

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody
Targi akcesoriów i sprzętu jeździeckiego

17

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal sztuki i przedmiotów artystycznych

14

sty

do 16-01-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Polagra Premiery" - Międzynarodowe Targi Rolnicze

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: