Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Do woja marsz! - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Do woja marsz!
26-01-2019 00:37   Janusz Ludwiczak
18 lutego rozpocznie się kwalifikacja wojskowa. Do WKU powinni zgłosić się mężczyźni urodzeni w 2000 roku, oraz w wieku 20-24 lata, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej. "Stawka" odbywać będzie się na Targach.

Kwalifikacja wojskowa, która potrwa przez dwa miesiące – od 18 lutego do 18 kwietnia jest obowiązkowa. Uniknięcie "stawki" wiązać będzie się z karą grzywny lub przymusowym doprowadzeniem przez policję do kwalifikacji wojskowej.

W Wojskowej Komendy Uzupełnień będą musieli pojawić się mężczyźni urodzeni w 2000 roku, a także urodzeni w latach 1995-1999, nieposiadający określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.

Do komisji powinny zgłosić się także osoby urodzone w latach 1998-1999, które:

  • zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej ze względu na stan zdrowia, jeżeli okres tej niezdolności upływa przed zakończeniem kwalifikacji wojskowej,
  • zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej ze względu na stan zdrowia, jeżeli okres tej niezdolności upływa po zakończeniu kwalifikacji wojskowej, i złożyły wniosek o zmianę kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej przed zakończeniem kwalifikacji wojskowej;
  • kobiety urodzone w latach 1993–1998, posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej, oraz kobiety pobierające naukę w celu uzyskania tych kwalifikacji, które w roku szkolnym lub akademickim 2016/2017 kończą naukę w szkołach lub uczelniach medycznych i weterynaryjnych oraz na kierunkach psychologicznych albo będące studentkami lub absolwentkami tych szkół lub kierunków
  • osoby, które ukończyły 18 lat życia i zgłosiły się ochotniczo do pełnienia służby wojskowej, jeżeli nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.

Osoba stawiająca się na wezwanie komisji, powinna mieć przy sobie:

  • dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość
  • dokumentację medyczną, w tym wyniki badań specjalistycznych, przeprowadzonych w okresie 12 miesięcy przed dniem stawienia się do kwalifikacji wojskowej
  • dokumenty potwierdzające wykształcenie albo zaświadczenie o kontynuacji nauki oraz posiadanych kwalifikacjach zawodowych
  • aktualną fotografię o wymiarach 3 x 4 cm bez nakrycia głowy

Kwalifikacja wojskowa odbywa się w Powiatowych Komisjach Lekarskich administrowanych przez Wojskową Komendę Uzupełnień w Poznaniu:
Osoby zamieszkałe na terenie Grunwaldu powinny stawić się do Powiatowej Komisji Lekarskiej Nr 2 w pawilonie 14 Międzynarodowych Targów Poznańskich - III piętro, pokój 3C w dniach od 18 lutego do 18 kwietnia 2019 r., w godz. 8:00 - 14:00.

Kwalifikacji wojskowej podlega blisko 240 tys. osób, a w Wielkopolskie ponad 19 tysięcy.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

lip

10:00
Palmiarnia Park Wilsona
Pokazy filmu "Był sobie las"

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Birdman" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

25

lip

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Kształt wody" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

26

lip

18:00
Kościół Św. Anny ul. Matejki/Limanowskiego 13
Odpust parafialny

27

lip

10:00
Łazarz
"Szlakiem ornamentów Poznania" - wycieczka po Łazarzu
zbiórka pod kamienicą przy ul. Matejki 2 (przy dawnym kinie Olimpia)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: