Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kasprzaka/Morawskiego: pomimo postawienia słupków kierowcy parkują na chodniku - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kasprzaka/Morawskiego: pomimo postawienia słupków kierowcy parkują na chodniku
16-01-2019 06:22   Janusz Ludwiczak
Na ulicy Kasprzaka przy skrzyżowaniu z Morawskiego ustawiono słupki, które miały uniemożliwić kierowcom nielegalna parkowanie na chodniku i przy przejściu dla pieszych. Jednak niektórzy kierowcy postanowili parkować w miejscach niedozwolonych.

Prawdziwi "mistrzowie parkowania" zastawiają swoimi samochodami już nie tylko chodniki, ale także skrzyżowania. Taka sytuacja ma wielokrotnie miejsce przy skrzyżowaniu ulic Kasprzaka i Morawskiego.

Konieczne jest zabezpieczenie przejść dla pieszych i łuków skrzyżowań słupkami lub innymi elementami malej architektury przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa. Nieprawidłowo zaparkowane pojazdy znacznie ograniczają widoczność w obrębie skrzyżowań, co utrudnia włączanie się do ruchu oraz ograniczają pole widzenia w przypadku zbliżania się do przejść dla pieszych. Takie nielegalne parkowanie jest szczególnie niebezpieczne w sezonie jesienno-zimowym, gdzie częste złe warunki pogodowe dodatkowo ograniczają widoczność oraz skracają drogę hamowania – uważa Agnieszka Michalak-Pietkiewicz, mieszkanka Łazarza i radna Osiedla Św. Łazarz.

W lipcu Rada Osiedla Św. Łazarz podjęła uchwałę w sprawie wniosku do Zarządu Dróg Miejskich o montaż słupków lub innych elementów małej architektury w celu zabezpieczenia chodników i przejść dla pieszych przed nielegalnym parkowaniem. Jedną z lokakalizacji było właśnie skrzyżowanie ulic Morawskiego i Kasprzaka. Słupki postawiono, kierowcy nadal jednak parkują na chodnikach i przejściach dla pieszych.

"W związku z nagminnym łamaniem przepisów ruchu drogowego oraz pozostawianiem przez kierowców pojazdów w obrębie skrzyżowań – na chodnikach, w odległości mniejszej niż 10 m od przejść dla pieszych lub na przejściach dla pieszych, konieczne jest zabezpieczenie wskazanych w załączonym do niniejszej uchwały wykazie miejsc, słupkami lub innymi elementami małej architektury. Nielegalnie zaparkowane pojazdy w znacznym stopniu ograniczają widoczność w obrębie skrzyżowania oraz uniemożliwiają bezpieczne poruszanie się po chodniku, szczególnie osobom starszym, rodzicom prowadzącym wózki czy osobom z niepełnosprawnościami" – czytamy w uchwale Rady Osiedla Św. Łazarz z 19 lipca 2018 r.

Radna Agnieszka Michalak-Pietkiewicz sugeruję, że sytuację może rozwiązać Strefa Płatnego Parkowania.

– Na poprawę bezpieczeństwa z pewnością wpłynie Strefa Płatnego Parkowania, która uporządkuje parkowanie w wielu niebezpiecznych miejscach. ZDM w odpowiedzi na pisma dot. zabezpieczenie słupkami skrzyżowania Morawskiego/Kasprzaka deklaruje, że takie zabezpieczenia zostaną uwzględnione w projekcie Strefy Płatnego Parkowania. O takie zabezpieczenie wnioskuje również Rada Osiedla w zgłoszonym przeze mnie projekcie uchwały w sprawie wniosku do Zarządu Dróg Miejskich o montaż słupków lub innych elementów małej architektury w celu zabezpieczenia chodników i przejść dla pieszych przed nielegalnym parkowaniem z lipca 2018 r. oraz w uwagach do wstępnej wersji projektu Strefy Płatnego Parkowania – podsumowuje łazarska radna Agnieszka Michalak-Pietkiewicz.

Gdzie kierowcy parkują nielegalnie? W jakich miejscach są "mistrzowie parkowania"? Zachęcamy do przesyłania informacji i zdjęć na Kontaktową Platformę Czytelników ŁAZ@RZ24: www.24.lazarz.pl.


R E K L A M A

Fot: Agnieszka Michalak-Pietkiewicz

ZOBACZ TAKŻE: Jak najlepiej zaparkować auto? Na przejściu dla pieszych

ZOBACZ TAKŻE: "Mistrz parkowania" stanął na skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych

ZOBACZ TAKŻE: Palacza: Mistrz Parkowania stanął na środku chodnika - piesi nie mogli przejść

ZOBACZ TAKŻE: Mistrz parkowania zablokował chodnik na Kasprzaka. Nie można było przejechać wózkiem

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym: www.24.lazarz.pl lub wyślij e-mail 24@lazarz.pl
ŁAZ@RZ24 – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Komentarze (3)

20-01-2019 23:39:33
czytelnik
Natychmiast powinna podjeżdżać laweta i zabierać na płatny parking. Tylko wtedy w tym kraju ludzie nauczą się prawidłowo parkować, zgodnie z przepisami!
18-01-2019 16:44:43
Negatyw
Ludzi trzeba KARAĆ (!!!!!).
17-01-2019 07:14:20
Tomek
Laweta i po sprawie.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl pt."Nuda przy śmietniku" w wykonaniu grupy teatralnej dziecięcej w ramach projektu "Fabryka kultury". Wstęp wolny!

26

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Warsztaty kulinarne dla dzieci" w ramach projektu "Łazarskie Lato 2019"

28

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert dla dzieci w wykonaniu Wujka Ogórka- pt."Zwierzęta" - które zwierze jest największe, które najmniejsze, a które najbardziej potrzebuje naszego wsparcia bo jest zagrożone. Piosenki Wujka Ogórka

30

cze

11:00
Łazarz
Kolejarski Łazarz - wycieczka
zbiórka przy Dworcu Zachodnim

04

lip

do 06-07-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Szczyt Bałkanów Zachodnich

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: