Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Strzały przed komendą Policji na Szylinga i wojsko na ulicach - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Strzały przed komendą Policji na Szylinga i wojsko na ulicach
31-12-2018 19:39   Janusz Ludwiczak
W niedzielę po południu strzały rozległy się przed Komendą Miejską Policji przy ul. Szylinga. Z kolei ulicą Dworcową przemaszerowało wojsko. To elementy inscenizacji historycznej "Kiedy Niemcy opuszczali Poznań...", którą Grupa Rekonstrukcji Historycznej "Kreuz 1914" zorganizowała z okazji 100.rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Inscenizacja prezentowała wydarzenia, jakie rozlegały się na ulicach równo 100 lat temu. Grupa Rekonstrukcji Historycznej "Kreuz 1914" pokazała zdobycie budynku koszar 6. Pułku Grenadierów przy ul. Szylinga, który obecnie jest siedzibą Komendy Miejskiej Policji.

Widowisko rozpoczęło się od szturmu, a następnie rekonstruktorzy w mundurach armii niemieckiej z okresu I wojny światowej przeszli w eskorcie powstańczej spod dawnych koszar przez Szylinga, Jeżyce, Rondo Kaponiera, Most Uniwersytecki na Dworzec Letni, gdzie "Niemcy ostatecznie opuścili Poznań".


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020
ODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: