Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Najpierw zamalowali, teraz odmalowali – na Wyspiańskiego powróciło przejście dla pieszych - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Najpierw zamalowali, teraz odmalowali – na Wyspiańskiego powróciło przejście dla pieszych
14-12-2018 13:51   Janusz Ludwiczak
Pod koniec października ZDM zamalował pasy i zlikwidował przejście dla pieszych na ul. Wyspiańskiego przy skrzyżowaniu z Chełmońskiego. Jednak po interwencji radnego Łukasza Mikuły i Rady Osiedla Św. Łazarz "zebrę" w tym samym miejscu znów wymalowano.

Pod koniec października na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich zamalowane został przejście dla pieszych na ulicy Wyspiańskiego, tuż przy skrzyżowaniu z Chełmońskiego.

– Przejście na ulicy Wyspiańskiego zostało przeznaczone do likwidacji już 2016 roku. Projekt organizacji ruchu obejmował jednocześnie wyznaczenie nowego przejścia bliżej ulicy Drużbackiej – tłumaczyła nam Agata Kaniewska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich.

Likwidacja przejścia wywołała zaskoczenie wśród wielu mieszkańców, a także rady osiedla.

– Przejście cieszyło się dużą frekwencją, czyli było potrzebne. Czy to działanie uzgodnione z Radą Osiedla, czy też Zarząd Dróg Miejskich z Miejskim Inżynierem Ruchu robią kolejny sabotaż uspokojenia ruchu? – zastanawiał się dr Jeremi Rychlewski, ekspert ds. transportu, Politechnika Poznańska.

– Miejski Inżynier Ruchu w rozmowach wiosną 2017 roku stwierdził, ze nie ma możliwości wyspy dzielącej, więc stwierdzono, że trzeba zlikwidować przejście – dodaje Włodzimierz Nowak, społecznik, aktywista miejski, zajmujący się również kwestiami komunikacyjnymi.

– Wyjaśnimy tę sprawę. Również uważam, że to przejście jest potrzebne. Przyrzeczenie jest drugą naturą człowieka, więc piesi i tak będą tamtędy chodzić – zapowiedział Filip Olszak, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

Przewodniczący łazarskiego samorządu pomocniczego słowa dotrzymał. Rada Osiedla Św. Łazarz podczas listopadowej sesji podjęła nawet specjalną uchwałę o przywróceniu przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Wyspiańskiego i Chełmońskiego.

Interpelację w tej sprawie do prezydenta Poznania złożył również miejski radny Łukasz Mikuła, przewodniczący Komisji Polityki Przestrzennej Rady Miasta Poznania.

– Otrzymuję sygnały od mieszkańców często korzystających z przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Wyspiańskiego i Drużbackiej (niedawno przeniesionego przez ZDM), iż zawsze stoją przy nim nieprawidłowo zaparkowane samochody, które sprawiają że zarówno pieszy wchodzący na jezdnię, jak i nadjeżdżające auto są zupełnie niewidoczne. W związku z tym chciałbym skierować do Pana Prezydenta następujące pytania:
Czy istnieje możliwość, aby zabezpieczyć to miejsce przed nielegalnym parkowaniem jeszcze przed wprowadzeniem strefy płatnego parkowania?
Czy zanim wprowadzone zostanie fizyczne zabezpieczenie tego miejsca możliwe jest zwiększenie aktywności Straży Miejskiej w zakresie przeciwdziałania nielegalnemu parkowaniu w pobliżu przejścia?
– napisał w interpelacji pod koniec listopada radny Łukasz Mikuła.

Na interpelację przewodniczącego Komisji Polityki Przestrzennej kilka dni temu odpowiedział wiceprezydent Mariusz Wiśniewski, który odpowiedzialny jest już również za komunikację i drogi.

– Miejski Inżynier Ruchu zatwierdził w dniu 19 listopada 2018 r. projekt stałej organizacji ruchu przywracającej przejście przy wlocie ul. Chełmońskiego. W ramach tego projektu nie przewidziano montażu słupów uniemożliwiających parkowanie. Niemniej jednak, Zarząd Dró Miejskich, dla poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego zamontuje słupki w I kwartale 2019 r. we wnioskowanym miejscu – tłumaczy Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Wiceprezydent Mariusz Wiśniewski zapowiedział również objęcie szczególnym nadzorem Straży Miejskiej w celu zmniejszenia nielegalnego parkowania przez kierowców.


Fot: Janusz Ludwiczak

ZOBACZ TAKŻE: Zlikwidowano przejście dla pieszych na Wyspiańskiego przy skrzyżowaniu z Chełmońskiego

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym: www.24.lazarz.pl lub wyślij e-mail 24@lazarz.pl
ŁAZ@RZ24 – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Komentarze (5)

19-12-2018 09:06:52
M.M
@Łazarczyk jest dokładnie tak jak piszesz.
18-12-2018 09:09:06
poznanianka
Dziękuje.Dosiego Roku.
17-12-2018 15:02:58
Łazarczyk
dobrze że je zamalowali i źle że odmalowali - to przejście jest niebezpieczne dla pieszych! Bardzo często jeżdżę w Wyspiańskiego i powiem że przy wyjeździe z łuku jadąc od Głogowskiej pieszy jest widoczny dosłownie parę metrów od maski!!! a po zmroku to już w ogóle tragedia. Rozumiem że pierwsze potrącenie pan radny bierze na swoje barki odpowiedzialności.
15-12-2018 19:35:40
morlock
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem Twój wpis "poznanianko" ale niemal co dzień prowadzam do "rodzinnych"" na Matejkiego mniej sprawne osoby, dla których te kilkanaście metrów stanowi duży kłopot. Życzę zdrowia i mobilności na całe życie.
15-12-2018 13:36:29
poznanianka
Każda instytucja robi swoje.Jakie to polskie.A głowną myślą i pracą, powinno być przede wszystkim bezpieczeństwo.Gdzie kilka instytucji " miesza " , nie wiadomo kto jest za co odpowiedzialny.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
14

cze

16:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat. Obowiązują zapisy:dom.bajek.poznan@gmail.com.Projekt "Dom Bajek - warsztaty literacko-plast

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Czerwiec z zumbą" w Ogrodzie Łazarz- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala!
- zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

15

cze

16:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Z Przyrodą Za Pan Brat"- miedzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze.Mile widziane ekipy złozone z dzieci i rodziców lub dziadków. Obowiązują zapisy mailowe:(wysockiwoj@gmail.com). Liczba „rodzinnych z

16

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Portugalia" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
- zapisy w sekretariacie Klubu Krąg lub mailowe: zapisy

18

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert dla dzieci Wujka Ogórka w Ogrodzie Łazarz
- obowiązują zapisy mailowe: zapisy.klubkrag@gmail.com. Wstęp wolny pod warunkiem zachowania przez uczestników zasad przewidzianych w obowiązując

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: