Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Wysadź i jedź" pod SP10 na Bosej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Jak informuje MPK o godz. 13:20 wznowiono ruch tramwajowy na ulicy Głogowskiej. Tramwaje linii nr 3, 5, 8, 11 i 14 kursują już normalnie pomiędzy Mostem Dworcowym i Hetmańską. Kierowcy muszą jeszcze liczyć się z utrudnieniami na ulicy Głogowskiej, pomiędzy Śniadeckich i Berwińskiego do czasu naprawy nawierzchni.
"Wysadź i jedź" pod SP10 na Bosej
09-12-2018 04:39   Janusz Ludwiczak
Od poniedziałku przy Szkole Podstawowej nr 10 na ul. Bosej pojawi się strefa "Wysadź i jedź". Zdaniem ZDM, Miejskiego Inżyniera Ruchu i innych służb rozwiązanie to ma ograniczyć ryzyko kolizji i poprawić bezpieczeństwo dzieci.

Szkoła Podstawowa nr 10 przy ul. Bosej będzie pierwszą w Poznaniu, przy której zostaną zastosowane tego typu rozwiązania.

– Zostanie wprowadzone nowe oznakowanie dedykowane rodzicom, którzy podwożą pociechy do placówki. Będzie ono wskazywało miejsce gdzie można zatrzymać pojazd, by wysadzić ucznia w okolicy wejścia i ruszyć dalej bez potrzeby dłuższego postoju i blokowania chodników ("Wysadź i jedź"). Uwolniony w ten sposób chodnik przy szkole zapewni dzieciom wygodne i bezpieczne dojście. Ponadto ulica zostanie włączona w strefę ograniczonej prędkości do 30 km/h i będzie jednokierunkowa (z wjazdem od strony ul. Dmowskiego) wraz z kontrapasem rowerowym – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Zmiany na ul. Bosej, które będą obowiązywać od poniedziałku, 10 grudnia zostały skonsultowane z Policją, Strażą Miejską i Miejskim Inżynierem Ruchu.

– Prace nad zmianami w organizacji ruchu zostały rozpoczęte wizjami lokalnymi na miejscu, analizą raportów policji i straży miejskiej oraz ankiety wypełnionej przez szkołę przy udziale rodziców. Ankietę dotyczącą bezpieczeństwa ruchu przy szkole m.in. prędkości, parkowania czy dróg dojścia opracował Wydział Transportu i Zieleni Urzędu Miasta. Wynikiem tych analiz było opracowanie projektu organizacji ruchu i przygotowanie wdrażanych obecnie rozwiązań, które mają przede wszystkim doprowadzić do zmniejszenia ryzyka kolizji, a w efekcie umożliwi dzieciom sprawniejsze i bezpieczniejsze poruszanie się. Można to osiągnąć poprzez ograniczenie ruchu samochodowego, prędkości pojazdów oraz zwiększenia wolnej przestrzeni przy wejściu do placówki, tak by zaparkowane samochody nie zasłaniały dzieciom i nadjeżdżającym kierowcom widoku przy przejściach – wyjaśnia ZDM.


R E K L A M A

Komentarze (1)

11-12-2018 10:10:36
morlock
Nieco niefortunnie kojarzy mi się to hasełko. Autorom polecam Słownik Wyrazów Bliskoznacznych.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

mar

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„Dekoracje wiosenne” czyli … Międzykulturowe robótki ręczne

21

mar

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„Łazarskie Przedszkolaki - Łazarskim Seniorom”: "Wiosna , wiosenka" przedstawienie w wykonaniu dzieci z Przedszkola nr 89

22

mar

do 23-03-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Sakralia" - Targi Wyposażenia Kościołów, Przedmiotów Liturgicznych i Dewocjonaliów

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„ZIMY ŻAL”- widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy polskie piosenki" z udziałem: Kabaretu "Klub Szyderców Bis". Artyści wspólnie z publicznością wykonają utwory nawiązujące do przełomu zimy i wiosny. Go

24

mar

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
►WIĘCEJ: www.wybory2019.lazarz.pl
głosowanie w godz. 8:00-20:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: