Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Wysadź i jedź" pod SP10 na Bosej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Wysadź i jedź" pod SP10 na Bosej
09-12-2018 04:39   Janusz Ludwiczak
Od poniedziałku przy Szkole Podstawowej nr 10 na ul. Bosej pojawi się strefa "Wysadź i jedź". Zdaniem ZDM, Miejskiego Inżyniera Ruchu i innych służb rozwiązanie to ma ograniczyć ryzyko kolizji i poprawić bezpieczeństwo dzieci.

Szkoła Podstawowa nr 10 przy ul. Bosej będzie pierwszą w Poznaniu, przy której zostaną zastosowane tego typu rozwiązania.

– Zostanie wprowadzone nowe oznakowanie dedykowane rodzicom, którzy podwożą pociechy do placówki. Będzie ono wskazywało miejsce gdzie można zatrzymać pojazd, by wysadzić ucznia w okolicy wejścia i ruszyć dalej bez potrzeby dłuższego postoju i blokowania chodników ("Wysadź i jedź"). Uwolniony w ten sposób chodnik przy szkole zapewni dzieciom wygodne i bezpieczne dojście. Ponadto ulica zostanie włączona w strefę ograniczonej prędkości do 30 km/h i będzie jednokierunkowa (z wjazdem od strony ul. Dmowskiego) wraz z kontrapasem rowerowym – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Zmiany na ul. Bosej, które będą obowiązywać od poniedziałku, 10 grudnia zostały skonsultowane z Policją, Strażą Miejską i Miejskim Inżynierem Ruchu.

– Prace nad zmianami w organizacji ruchu zostały rozpoczęte wizjami lokalnymi na miejscu, analizą raportów policji i straży miejskiej oraz ankiety wypełnionej przez szkołę przy udziale rodziców. Ankietę dotyczącą bezpieczeństwa ruchu przy szkole m.in. prędkości, parkowania czy dróg dojścia opracował Wydział Transportu i Zieleni Urzędu Miasta. Wynikiem tych analiz było opracowanie projektu organizacji ruchu i przygotowanie wdrażanych obecnie rozwiązań, które mają przede wszystkim doprowadzić do zmniejszenia ryzyka kolizji, a w efekcie umożliwi dzieciom sprawniejsze i bezpieczniejsze poruszanie się. Można to osiągnąć poprzez ograniczenie ruchu samochodowego, prędkości pojazdów oraz zwiększenia wolnej przestrzeni przy wejściu do placówki, tak by zaparkowane samochody nie zasłaniały dzieciom i nadjeżdżającym kierowcom widoku przy przejściach – wyjaśnia ZDM.


Komentarze (1)

11-12-2018 10:10:36
morlock
Nieco niefortunnie kojarzy mi się to hasełko. Autorom polecam Słownik Wyrazów Bliskoznacznych.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lut

do 20-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody - wiosna/lato 2020

25

lut

do 28-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
"Home Decor" - Targi Wnętrz
"Specjal Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych
"Arena Design"

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż wystawy "Fotografie i nie tylko..."

26

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury - Armenia". Spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

06

mar

do 08-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi edukacyjne
Poznańskie targi książki
"Rybomania" - targi wędkarskie

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: