Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Protest pod katolicką księgarnią przeciwko spotkaniu ze Stanisławem Michalkiewiczem - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Protest pod katolicką księgarnią przeciwko spotkaniu ze Stanisławem Michalkiewiczem
09-12-2018 00:34   Janusz Ludwiczak
Stanisław Michalkiewicz, prawicowy publicysta, który w wulgarny sposób obraził ofiarę księdza pedofila po raz drugi był gościem katolickiej Sursum Corda na Rynku Łazarskim. Przeciwko temu protestowała organizacja Strajk Kobiet oraz przedstawiciele Partii Razem. Interweniowała policja.

Przypomnijmy. Na początku października poznański sąd prawomocnie przyznał 1 milion złotych odszkodowania ofierze Romana B., księdza-pedofila, który przez lata wielokrotnie gwałcił wówczas 13-letnią Katarzynę. Mężczyzna, który był wtedy księdzem wywiózł do swojego prywatnego mieszkania dziewczynkę, gdzie przez wiele miesięcy była bita, molestowana i gwałcona. Decyzją sądu Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej, do którego należał Roman B. musi wypłacić milion złotych odszkodowania. Poszkodowana będzie otrzymywać również dożywotnią rentę w wysokości 800 zł miesięcznie.

Stanisław Michalkiewicz, prawicowy publicysta, który związany jest z portalem wolnosc24, gazetą "Najwyższy czas" i Radiem Maryja w swoim felietonie skomentował sprawę w wulgarny, nieprzyzwoity i bezczelny sposób:
"Dostać milion złotych za molestowanie, że tam ktoś kiedyś wsadził rękę pod spódniczkę, no któż by nie chciał. Wiele pań za mniejsze pieniądze spódniczki podciąga" "Miliona złotych to taka panienka jedna z drugą przez całe życie może nie zarobić, a tutaj za jednego sztosa. No to żadne k**wy nie są tak wysoko wynagradzane na całym świecie".

W piątek za słowa publicysty przeprosił jego syn – Mateusz Michalkiewicz, który wysłał list do pokrzywdzonej kobiety.

"Mimo, że się nie znamy, stała mi się Pani bardzo bliska przez to, co przed laty – i teraz – Panią spotkało. Chciałbym przekazać Pani, że odcinam się całkowicie od słów, które na Pani temat padły z ust Stanisława Michalkiewicza – mojego ojca. Zapewne wysłuchanie ich było dla Pani bardzo bolesne i nie dziwię się – do wielkiej krzywdy sprzed lat dodana została kolejna – napisał w liście Mateusz Michalkiewicz.

W sobotę już po raz drugi katolicka księgarnia Sursum Corda przy Rynku Łazarskim, która nosi imię Jana Pawła II zaprosiła na spotkanie ze Stanisławem Michalkiewiczem. Przciwko temu protestowała m.in. organizacja Strajk Kobiet oraz przedstawiciele Partii Razem.

"Przeproś Kasię! Jesteście obrońcami pedofilii! Wstyd tam wchodzić! Wstydź się kurio! – krzyczeli protestujący.

Wejścia do księgarni pilnowała grupa mężczyzn. Na spotkanie nie mogli wejść przedstawiciele mediów i osoby postronne.

Protest próbowała zakłócić grupa kilku mężczyzn. Interweniowała policja, która spisała kilka osób.

To już drugie spotkanie z Michalkiewiczem, które zorganizowała katolicka księgarnia Sursum Corda. Podczas poprzedniego, które odbyło się w październiku ucierpiał dziennikarz TVN24, któremu zniszczono okulary. Obrażono również byłą już poznańską radną Katarzynę Kretkowską, jednak z uczestniczek powiedziała o radnej: "reprezentuje ona środowisko postkomunistyczne".

Księgarnia Sursum Corda znana jest ze spotkań z kontrowersyjnymi osobami. W marcu 2016 r. rzekomo katolicka księgarnia zaprosiła posłankę Krystynę Pawłowicz, wcześniej posła Witolda Tomczaka, który m.in. znieważył policjantów w trakcie kontroli drogowej w 1999 r.


Komentarze (5)

19-12-2018 13:57:20
eka z małeki
@AS-TVN nie musi przekonywać nikogo przekonywać,żeby uświadomić komuś debilizm nawet we własnej podobno niestety!!!!!!! katolickiej rodzinie!!!!.............ech eka
10-12-2018 16:02:16
Nikt taki
@as takie życie lemingów jest mnóstwo co im tvn powie to robią
10-12-2018 15:12:32
eka z małeki
-nawet własny syn przepraszał za własnego ojca!!!!Może jedyny normalny w tej r.......dzinie podziwiam za odwagę!!!! eka
09-12-2018 19:18:44
as
A co mieli zaprosic awanturujacego sie w samolocie Protasiewicza czy moze Nitrasa ktory pobil kobite przed lotniskiem a moze mieli zaprosic Jaskowiaka. A tak btw jak kampania byla to BYLA zona Jaskowiaka stala tam i protestowala, a teraz jak sie wyrwalo miejsce w sejmiku to siedzi w domu...
09-12-2018 12:21:13
Prawdziwek
KOMUNISTYCZNY CHARAKTER FEMINIZMU Korzenie feminizmu w marksistowskim komunizmie wyjaśniają wiele z tego dziwnego, ale niebezpiecznego ruchu. Wyjaśnia: Dlaczego "ruch kobiecy" nienawidzi kobiecości i narzuca polityczno-ekonomiczną koncepcję, jak "równość" w osobistym, biologicznym i mistycznym związku. Dlaczego "ruch kobiecy" obejmuje także "równość" rasy i klasy.goalsofcommunism.jpg Dlaczego chcą rewolucji ("transformacji") i mają mesjanistyczną wizję utopii bez płci. Dlaczego wierzą, że ludzka natura jest nieskończenie plastyczna i może być kształtowana przez indoktrynację i przymus. Dlaczego angażują się w niekończące się, odrętwiające teoretyzowanie, spory doktrynalne i frakcjonizm. Dlaczego prawda jest dla nich "konstruktem społecznym" zdefiniowanym przez każdego, kto ma władzę, a pozory są ważniejsze od rzeczywistości. Dlaczego odrzucają Boga, naturę i dowody naukowe na rzecz ich agendy politycznej. Dlaczego odmawiają debaty, nie wierzą w wolność wypowiedzi i tłumią odmienne poglądy. Dlaczego zachowują się jak kult quasi-religijny, lub jak Czerwona Gwardia. Czy, ci co robią zadymy przed Sursum Corda potrafią odpowiedzieć na powyższe pytania?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

kwi

do 05-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Look" - targi fryzjerskie
"BeutyVision" - targi kosmetyczne
PRZESUNIĘTE na 16-18.10.2020

05

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań PółmaratonODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego związanym z koronawirusem. Przesunięte na 18.04.2021

21

kwi

do 23-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "GreenPower", "ExpoPower", "Poznań Drone Expo" - targi dronów i nowych technologii, "Sawo", "Securex", "Instalacje" → ,b>PRZESUNIĘTE na 18-20.10.2020

24

kwi

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu dla młodych grafików na projekt dyplomu dla MDK3

03

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wings For Life → ODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: