Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Arena zamknięta do 17 grudnia - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Arena zamknięta do 17 grudnia
29-11-2018 21:47   Janusz Ludwiczak
Przez najbliższe trzy tygodnie w Arenie nie odbędzie się żadna impreza. Turniej Lech Cup został już przeniesiony do hali sportowej UAM na Morasku. W Arenie nie odbędzie się również środowy koncert Dawida Podsiadło i zaplanowany na 11 grudnia koncert zespołu Alexandrowa.

Jak już informowaliśmy we wtorek zawalił się fragment sufitu w Arenie. Z tego powodu odwołano wieczorny koncert 9-osobowego chóru męskiego Gregorian, który wykonuje utwory w spokojnym, popowym i rockowym klimacie. Organizator informował początkowo o przeniesieniu występu na godz. 20:00 do Sali Ziemi MTP, jednak ostatecznie koncert został odwołany.

– Przyczyną odwołania koncertu była troska o bezpieczeństwo. Ok. godz. 9:30 doszło do wypadnięcia jednego elementu sufitu podwieszanego. Ze względów bezpieczeństwa przerwano prace montażowe związane z przygotowaniem koncertu. Komisja Wydziału Zarządzania Obiektami, na miejscu podjęła decyzję o konieczności kontroli wszystkich elementów sufitu podwieszanego. Po przeprowadzeniu ewentualnych niezbędnych napraw i pozytywnym zakończeniu przeglądu, spisany zostanie protokół bezpiecznego użytkowania obiektu. Protokół zostanie przekazany do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego – informowała Karolina Nawrot, rzecznik MTP.

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego zobowiązał MTP do przeprowadzenia badania stanu technicznego całego sufitu podwieszanego w Arenie, po czym przeprowadzona zostanie kontrola obiektu.

Arena została jednak zamknięta do 17 grudnia. Planowany w weekend turniej piłkarski Lech Cup został już przeniesiony do hali sportowej UAM na Morasku. W Arenie nie odbędzie się również planowany na środę koncert Dawida Podsiadło oraz planowany na 11 grudnia koncert Chóru Alexandrowa. Oba występy zostały przeniesione do hali MTP.

– Podczas prac montażowych wydarzenia zaplanowanego na terenie Hali Widowiskowo – Sportowej Arena, doszło do wypadnięcia elementu sufitu podwieszonego znajdującego się pod kopułą obiektu. W związku z czym Zarząd Międzynarodowych Targów Poznańskich sp. z o.o. , operatora obiektu, mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników wydarzeń organizowanych w poznańskiej Arenie podjął decyzję o zamknięciu hali dla publiczności do 17 grudnia br. Przyczyną zamknięcia Areny jest konieczność przeprowadzenia prac związanych z zabezpieczeniem elementów sufitu. Po uzyskaniu protokołu bezpieczeństwa użytkowania, obiekt zostanie ponownie udostępniony dla publiczności. Wydarzenia zaplanowane w Arenie we wskazanym terminie zostaną w miarę możliwości przeniesione do innych obiektów Międzynarodowych Targów Poznańskich, o czym będziemy informować w kolejnych komunikatach po ustaleniu szczegółów z organizatorami – tłumaczy Katarzyna Błochowiak z Centrum Prasowego MTP.

Dodajmy, że z powodów technicznych w ubiegłym roku w Arenie nie mogły odbywać się imprezy masowe. W połowie lutego 2017 r. hala została zamknięta dla szerokiej publiczności w wyniku negatywnej opinii Wojewódzkiego i Miejskiego Komendanta Państwowej Straży Pożarnej. Obiekt nie spełniał wymagań przeciwpożarowych.

POSiR i Poznańskie Inwestycje Miejskie zamontowały specjalne kurtyny dymowe, które mają otwierać się, gdy w obiekcie wybuchnie pożar. W środku hali powstały nowe korytarze ewakuacyjne, co spowodowało zmianę układu krzeseł, przez co ubyło blisko 400 miejsc siedzących. W połowie ubiegłego roku przeprowadzone zostały kolejne prace - m.in. wymiana i montaż nowych hydrantów, czujek przeciwpożarowych i zraszaczy.

Z kolei od stycznia Arena przeszła w zarząd Międzynarodowych Targów Poznańskich, które chcą za ponad 40 mln zł przebudować halę.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: