Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Arena zamknięta do 17 grudnia - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Arena zamknięta do 17 grudnia
29-11-2018 21:47   Janusz Ludwiczak
Przez najbliższe trzy tygodnie w Arenie nie odbędzie się żadna impreza. Turniej Lech Cup został już przeniesiony do hali sportowej UAM na Morasku. W Arenie nie odbędzie się również środowy koncert Dawida Podsiadło i zaplanowany na 11 grudnia koncert zespołu Alexandrowa.

Jak już informowaliśmy we wtorek zawalił się fragment sufitu w Arenie. Z tego powodu odwołano wieczorny koncert 9-osobowego chóru męskiego Gregorian, który wykonuje utwory w spokojnym, popowym i rockowym klimacie. Organizator informował początkowo o przeniesieniu występu na godz. 20:00 do Sali Ziemi MTP, jednak ostatecznie koncert został odwołany.

– Przyczyną odwołania koncertu była troska o bezpieczeństwo. Ok. godz. 9:30 doszło do wypadnięcia jednego elementu sufitu podwieszanego. Ze względów bezpieczeństwa przerwano prace montażowe związane z przygotowaniem koncertu. Komisja Wydziału Zarządzania Obiektami, na miejscu podjęła decyzję o konieczności kontroli wszystkich elementów sufitu podwieszanego. Po przeprowadzeniu ewentualnych niezbędnych napraw i pozytywnym zakończeniu przeglądu, spisany zostanie protokół bezpiecznego użytkowania obiektu. Protokół zostanie przekazany do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego – informowała Karolina Nawrot, rzecznik MTP.

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego zobowiązał MTP do przeprowadzenia badania stanu technicznego całego sufitu podwieszanego w Arenie, po czym przeprowadzona zostanie kontrola obiektu.

Arena została jednak zamknięta do 17 grudnia. Planowany w weekend turniej piłkarski Lech Cup został już przeniesiony do hali sportowej UAM na Morasku. W Arenie nie odbędzie się również planowany na środę koncert Dawida Podsiadło oraz planowany na 11 grudnia koncert Chóru Alexandrowa. Oba występy zostały przeniesione do hali MTP.

– Podczas prac montażowych wydarzenia zaplanowanego na terenie Hali Widowiskowo – Sportowej Arena, doszło do wypadnięcia elementu sufitu podwieszonego znajdującego się pod kopułą obiektu. W związku z czym Zarząd Międzynarodowych Targów Poznańskich sp. z o.o. , operatora obiektu, mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników wydarzeń organizowanych w poznańskiej Arenie podjął decyzję o zamknięciu hali dla publiczności do 17 grudnia br. Przyczyną zamknięcia Areny jest konieczność przeprowadzenia prac związanych z zabezpieczeniem elementów sufitu. Po uzyskaniu protokołu bezpieczeństwa użytkowania, obiekt zostanie ponownie udostępniony dla publiczności. Wydarzenia zaplanowane w Arenie we wskazanym terminie zostaną w miarę możliwości przeniesione do innych obiektów Międzynarodowych Targów Poznańskich, o czym będziemy informować w kolejnych komunikatach po ustaleniu szczegółów z organizatorami – tłumaczy Katarzyna Błochowiak z Centrum Prasowego MTP.

Dodajmy, że z powodów technicznych w ubiegłym roku w Arenie nie mogły odbywać się imprezy masowe. W połowie lutego 2017 r. hala została zamknięta dla szerokiej publiczności w wyniku negatywnej opinii Wojewódzkiego i Miejskiego Komendanta Państwowej Straży Pożarnej. Obiekt nie spełniał wymagań przeciwpożarowych.

POSiR i Poznańskie Inwestycje Miejskie zamontowały specjalne kurtyny dymowe, które mają otwierać się, gdy w obiekcie wybuchnie pożar. W środku hali powstały nowe korytarze ewakuacyjne, co spowodowało zmianę układu krzeseł, przez co ubyło blisko 400 miejsc siedzących. W połowie ubiegłego roku przeprowadzone zostały kolejne prace - m.in. wymiana i montaż nowych hydrantów, czujek przeciwpożarowych i zraszaczy.

Z kolei od stycznia Arena przeszła w zarząd Międzynarodowych Targów Poznańskich, które chcą za ponad 40 mln zł przebudować halę.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

sty

18:00
Kościół Prawosławny - Cerkiew św. Mikołaja ul. Marcelińska 20
Nabożeństwo z kazaniem (ks. Paweł Prozorowski - Kościół Rzymskokatolicki) - Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

22

sty

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Opowieści o Grenlandii

24

sty

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert muzyki renesansowej i barokowej w wykonaniu zespołu Discors Concordia

25

sty

do 27-01-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
XXXVI Olimpiada Gołębi Pocztowych FCI
Targi Gołębi Pocztowych i Akcesoriów

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż wystawy Krystyny Czarneckiej-Augustyniak

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: