Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Arenie zawalił się fragment sufitu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W Arenie zawalił się fragment sufitu
28-11-2018 00:36   Janusz Ludwiczak
We wtorek wieczorem w hali Arena miał wystąpić zespół Gregorian. Koncert jednak został odwołany, a to z powodu zawalenia się elementów sufitu podwieszanego.

We wtorek o godz. 19:00 w Arenie miał odbyć się koncert 9-osobowego chóru męskiego Gregorian, który wykonuje utwory w spokojnym, popowym i rockowym klimacie. Organizator informował początkowo o przeniesieniu występu na godz. 20:00 do Sali Ziemi MTP, jednak ostatecznie koncert został odwołany.

Okazało się, że w Arenie zawalił się fragment sufitu!

– Przyczyną odwołania koncertu była troska o bezpieczeństwo. Ok. godz. 9:30 doszło do wypadnięcia jednego elementu sufitu podwieszanego. Ze względów bezpieczeństwa przerwano prace montażowe związane z przygotowaniem koncertu. Komisja Wydziału Zarządzania Obiektami, na miejscu podjęła decyzję o konieczności kontroli wszystkich elementów sufitu podwieszanego. Po przeprowadzeniu ewentualnych niezbędnych napraw i pozytywnym zakończeniu przeglądu, spisany zostanie protokół bezpiecznego użytkowania obiektu. Protokół zostanie przekazany do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Na ten moment nie są planowane dalsze zmiany w programie wydarzeń zaplanowanych w obiekcie – informuje Karolina Nawrot z Centrum Prasowego MTP.

Targi, które zarządzają Areną podjęły decyzję o wyłączeniu części wystawienniczej i koncertowej z użytkowania. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego zobowiązał MTP do przeprowadzenia badania stanu technicznego całego sufitu podwieszanego w Arenie, po czym przeprowadzona zostanie kontrola obiektu.

Dodajmy, że z powodów technicznych w ubiegłym roku w Arenie nie mogły odbywać się imprezy masowe. W połowie lutego 2017 r. hala została zamknięta dla szerokiej publiczności w wyniku negatywnej opinii Wojewódzkiego i Miejskiego Komendanta Państwowej Straży Pożarnej. Obiekt nie spełniał wymagań przeciwpożarowych.

POSiR i Poznańskie Inwestycje Miejskie zamontowały specjalne kurtyny dymowe, które mają otwierać się, gdy w obiekcie wybuchnie pożar. W środku hali powstały nowe korytarze ewakuacyjne, co spowodowało zmianę układu krzeseł, przez co ubyło blisko 400 miejsc siedzących. W połowie ubiegłego roku przeprowadzone zostały kolejne prace - m.in. wymiana i montaż nowych hydrantów, czujek przeciwpożarowych i zraszaczy.

Z kolei od stycznia Arena przeszła w zarząd Międzynarodowych Targów Poznańskich, które chcą za ponad 40 mln zł przebudować halę.


Komentarze (5)

29-11-2018 16:44:01
@M
A mało to zabytków zaniedbano, czy wyburzono albo zlikwidowano wskutek zaniedbania... Poza tym ARENA chyba nadal nie jest wpisana do rejestru zabytków, mimo obietnic Miejskiej Konserwator z 2012 r.
29-11-2018 10:48:51
M.
@Koko, nie wyburzą. Arena jest oficjalnie zabytkiem. @eka z małeki, na przyszły rok jest przewidziany początek remontu Areny. Koszt to ponad 40 mln. Gdybyśmy chcieli wybudować nową halę, to musielibyśmy wydać ok. 500 mln.
28-11-2018 23:03:28
Koko
Oby tylko nie chcieli jej rozebrać... Już kiedyś były takie "pomysły".
28-11-2018 13:42:47
eka z małeki
-kiedyś pisałem o potrzebnej budowie nowej ARENY!!!Władztwo miasteczka odpisało,że to i tamto-no po prostu nie ma kasy i lepiej remontować!!!Jestem ciekawy-bardzo!!!co nasza kochana przecież władzuchna teraz wykombinuje.A ludziska-dużo!!!na ten temat pisały...eka
28-11-2018 11:06:31
poznanianka
Teraz będzie komisja , nadzór.A mowiło się ,że Arena jest do remontu.Jakie to polskie , gadamy, gadamy i wydajemy pieniądze na poprawki. Nie myślimy o stałych przeglądach technicznych.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: