Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Arenie zawalił się fragment sufitu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Jak informuje MPK o godz. 13:20 wznowiono ruch tramwajowy na ulicy Głogowskiej. Tramwaje linii nr 3, 5, 8, 11 i 14 kursują już normalnie pomiędzy Mostem Dworcowym i Hetmańską. Kierowcy muszą jeszcze liczyć się z utrudnieniami na ulicy Głogowskiej, pomiędzy Śniadeckich i Berwińskiego do czasu naprawy nawierzchni.
W Arenie zawalił się fragment sufitu
28-11-2018 00:36   Janusz Ludwiczak
We wtorek wieczorem w hali Arena miał wystąpić zespół Gregorian. Koncert jednak został odwołany, a to z powodu zawalenia się elementów sufitu podwieszanego.

We wtorek o godz. 19:00 w Arenie miał odbyć się koncert 9-osobowego chóru męskiego Gregorian, który wykonuje utwory w spokojnym, popowym i rockowym klimacie. Organizator informował początkowo o przeniesieniu występu na godz. 20:00 do Sali Ziemi MTP, jednak ostatecznie koncert został odwołany.

Okazało się, że w Arenie zawalił się fragment sufitu!

– Przyczyną odwołania koncertu była troska o bezpieczeństwo. Ok. godz. 9:30 doszło do wypadnięcia jednego elementu sufitu podwieszanego. Ze względów bezpieczeństwa przerwano prace montażowe związane z przygotowaniem koncertu. Komisja Wydziału Zarządzania Obiektami, na miejscu podjęła decyzję o konieczności kontroli wszystkich elementów sufitu podwieszanego. Po przeprowadzeniu ewentualnych niezbędnych napraw i pozytywnym zakończeniu przeglądu, spisany zostanie protokół bezpiecznego użytkowania obiektu. Protokół zostanie przekazany do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Na ten moment nie są planowane dalsze zmiany w programie wydarzeń zaplanowanych w obiekcie – informuje Karolina Nawrot z Centrum Prasowego MTP.

Targi, które zarządzają Areną podjęły decyzję o wyłączeniu części wystawienniczej i koncertowej z użytkowania. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego zobowiązał MTP do przeprowadzenia badania stanu technicznego całego sufitu podwieszanego w Arenie, po czym przeprowadzona zostanie kontrola obiektu.

Dodajmy, że z powodów technicznych w ubiegłym roku w Arenie nie mogły odbywać się imprezy masowe. W połowie lutego 2017 r. hala została zamknięta dla szerokiej publiczności w wyniku negatywnej opinii Wojewódzkiego i Miejskiego Komendanta Państwowej Straży Pożarnej. Obiekt nie spełniał wymagań przeciwpożarowych.

POSiR i Poznańskie Inwestycje Miejskie zamontowały specjalne kurtyny dymowe, które mają otwierać się, gdy w obiekcie wybuchnie pożar. W środku hali powstały nowe korytarze ewakuacyjne, co spowodowało zmianę układu krzeseł, przez co ubyło blisko 400 miejsc siedzących. W połowie ubiegłego roku przeprowadzone zostały kolejne prace - m.in. wymiana i montaż nowych hydrantów, czujek przeciwpożarowych i zraszaczy.

Z kolei od stycznia Arena przeszła w zarząd Międzynarodowych Targów Poznańskich, które chcą za ponad 40 mln zł przebudować halę.


R E K L A M A

Komentarze (5)

29-11-2018 16:44:01
@M
A mało to zabytków zaniedbano, czy wyburzono albo zlikwidowano wskutek zaniedbania... Poza tym ARENA chyba nadal nie jest wpisana do rejestru zabytków, mimo obietnic Miejskiej Konserwator z 2012 r.
29-11-2018 10:48:51
M.
@Koko, nie wyburzą. Arena jest oficjalnie zabytkiem. @eka z małeki, na przyszły rok jest przewidziany początek remontu Areny. Koszt to ponad 40 mln. Gdybyśmy chcieli wybudować nową halę, to musielibyśmy wydać ok. 500 mln.
28-11-2018 23:03:28
Koko
Oby tylko nie chcieli jej rozebrać... Już kiedyś były takie "pomysły".
28-11-2018 13:42:47
eka z małeki
-kiedyś pisałem o potrzebnej budowie nowej ARENY!!!Władztwo miasteczka odpisało,że to i tamto-no po prostu nie ma kasy i lepiej remontować!!!Jestem ciekawy-bardzo!!!co nasza kochana przecież władzuchna teraz wykombinuje.A ludziska-dużo!!!na ten temat pisały...eka
28-11-2018 11:06:31
poznanianka
Teraz będzie komisja , nadzór.A mowiło się ,że Arena jest do remontu.Jakie to polskie , gadamy, gadamy i wydajemy pieniądze na poprawki. Nie myślimy o stałych przeglądach technicznych.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

mar

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„Dekoracje wiosenne” czyli … Międzykulturowe robótki ręczne

21

mar

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„Łazarskie Przedszkolaki - Łazarskim Seniorom”: "Wiosna , wiosenka" przedstawienie w wykonaniu dzieci z Przedszkola nr 89

22

mar

do 23-03-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Sakralia" - Targi Wyposażenia Kościołów, Przedmiotów Liturgicznych i Dewocjonaliów

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„ZIMY ŻAL”- widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy polskie piosenki" z udziałem: Kabaretu "Klub Szyderców Bis". Artyści wspólnie z publicznością wykonają utwory nawiązujące do przełomu zimy i wiosny. Go

24

mar

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
►WIĘCEJ: www.wybory2019.lazarz.pl
głosowanie w godz. 8:00-20:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: