Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przebudowa Rynku Łazarskiego będzie droższa i ruszy najwcześniej wiosną - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przebudowa Rynku Łazarskiego będzie droższa i ruszy najwcześniej wiosną
24-11-2018 17:51   Janusz Ludwiczak
Już od lipca miał być prowadzony hucznie zapowiadany remont Rynku Łazarskiego. Jednak inwestycji nie udało się rozpocząć ze względu na to, że żaden wykonawca nie zgłosił się do przetargu, mimo iż zapytań ofertowych było ponad 100. Miasto ma ogłosić kolejny przetarg, a prace budowlane mają ruszyć dopiero w przyszłym roku. Inwestycja będzie jednak droższa.

Pierwotnie remont Rynku Łazarskiego miał rozpocząć się w połowie roku, jednak na prośbę kupców prace planowano przesunąć na jesień, po zakończeniu sezonu letniego. Równocześnie przesunięto przetarg. Inwestycja miała ruszyć ostatecznie we wrześniu, jednak żaden wykonawca nie zgłosił się do przetargu na tę inwestycję, mimo iż magistrat otrzymał ponad 100 zapytań dotyczących postępowania. Więcej o tym w artykule: Remont Rynku Łazarskiego nie rozpocznie się we wrześniu! Nie wpłynęła żadna oferta w przetargu.

Miasto postanowiło, że rozpocznie zbieranie zamówień z wolnej ręki. Jednak ponownie żadna firma nie złożyła oferty. Magistrat ogłosi kolejny przetarg na przebudowę Rynku Łazarskiego.

– Zgodnie z Prawem Zamówień Publicznych w sierpniu rozpoczęto procedurę wyboru generalnego wykonawcy w trybie z wolnej ręki. Zaproszone do negocjacji w tym trybie zostały trzy firmy: Budimex SA, Demiurg oraz Alusta. Niestety taka formuła nie przyniósł pozytywnego rozstrzygnięcia - żadna z wymienionych firm nie złożyła oferty. Aktualnie trwają prace mające na celu ogłoszenie ponownego przetargu nieograniczonego. Przewidywany termin ogłoszenia postępowania to grudzień 2018 r., natomiast jego rozstrzygnięcie powinno nastąpić w I kwartale 2019 r. – pisze w odpowiedzi na interpelację radnej Lidii Dudziak wiceprezydent Mariusz Wiśniewski.

Na przebudowę Rynku Łazarskiego pierwotnie zarezerwowano 10 mln zł, ostatecznie kwotę tą zwiększono w przetargu do 16 600 000 zł. Jednak wszystko wskazuje na to, że miasto będzie musiało zwiększyć fundusze na tą inwestycję.

– Pracujemy nad aktualizacją zapisów przetargu. Główna koncepcja i elementy architektoniczne się nie zmienią. Chodzi raczej o zapisy dotyczące samych wykonawców – ich doświadczenia czy zabezpieczenia finansowego. Aktualizujemy kosztorys według obecnych cen. Sytuacja na rynku wykonawców jest trudna i niestabilna, a ceny rosną nieustająco. Jeśli okaże się, że szacunki kosztorysowe będą wyższe niż zabezpieczone na realizację inwestycji środki, poprosimy miejskich radnych o zwiększenie budżetu – powiedziała "Wyborczej" Katarzyna Parysek z Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta.

Tymczasem stary Rynek Łazarski pożegnano na początku września. Estrada Poznańska przygotowała m.in. paradę z teatrem akrobatycznym, uliczną zumbę, występ chóru Jesienne Róże i kapeli podwórkowej Plewiszczoki, pokazy straży pożarnej oraz pokaz filmu "Trzy oblicza Łazarza". Na ten cel Rada Osiedla Św. Łazarz przeznaczyła 25 tys. zł. Więcej w artykule: Festynem pożegnano stary Rynek Łazarski {◎ GALERIA ZDJĘĆ}.


R E K L A M A

Komentarze (4)

02-12-2018 15:54:15
łazarzowianin
Plan przebudowy nie przewiduje jednej,ważnej sprawy...a ten kto to projektował żyje chyba w latach 50 lub 60 ubiegłego wieku gdzie na ulicy jeździły tylko wozy konne. Przebudowa powinna zacząć się od wybudowania podziemnego parkingu na przynajmniej 1000 do 1500 a najlepiej na 2000 aut, których cześć będą musiały zniknąć po przebudowaniu części nad ziemnej. Można wtedy wprowadzić strefę płatnego parkowania wyższą opłatą by zachęcić ludzi albo trochę przymusić by parkowali na podziemnym tańszym od strefy. Likwidowanie miejsc parkingowych to nie jest rozwiązanie, bo przez to Łazarz się wyludnia. A samochodów na pewno nie będzie mniej.
26-11-2018 15:54:39
poznanianka
I to ( j)w ) jest wydawanie pieniędzy.W obecnej sytuacji, pozostana radnym tylko sporządzać plany na remont chodnikow.A może będzie swiętować iluś lecie plynące od chwili rozpoczęcia plamow i ich nie realizacji na przebudowe wszystkim znaną z planów i spotkań społecznych ulice Kolejową.
26-11-2018 12:28:04
Grucha_Pn
Znając życie odbędzie się jeszcze kilka imprez pożegnalnych ;)
24-11-2018 20:20:06
Brawo!
A co na to Olszak i Łazarz? Czy powtórzą kosztowną imprezę za pieniądze podatników na "pożegnanie rynku Łazarskiego"?!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

paź

16:30
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
"Bezpieczny senior" - spotkanie dla seniorów na temat bezpieczeństwa ze Strażą Miejską
(sala parafialna)

06

paź

do 08-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Retro Motor Show 2023 - Targi Pojazdów Zabytkowych
PGA: Poznań Game Arena - Targi gier, rozrywki i multimediów

15

paź

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory parlamentarne

17

paź

do 18-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"PolEco" - Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska
Local Trends - Europejskie Forum Samorządowe
Forum Rozwoju Miast

19

paź

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 8:00-15:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: