Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Limanowskiego powstała "Ptasia Stołówka" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Limanowskiego powstała "Ptasia Stołówka"
21-11-2018 12:21   Janusz Ludwiczak
W ogrodzie Przedszkola nr 39 "Leśne Ludki" przy ul. Limanowskiego powstała "Ptasia Stołówka".
– Stworzymy wspólne, przyjazne miejsce dla naszych skrzydlatych przyjaciół. Otrzymaliśmy również krzewy i drzewka od Ogrodu Botanicznego, których owoce są ptasim przysmakiem – wyjaśnia Justyna Maciejewska-Dębska, dyrektor placówki.

"Ptasia Stołówka" powstała w ramach projektu "Odmień swoje podwórko" realizowanego we współpracy z Biurem Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta Poznania. W ramach projektu powstały karmniki i poidełka dla ptaków w przedszkolnym ogrodzie. Przedszkolakom pomogli wolontariusze z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie oraz studenci działający w Akademickim Kole Naukowym Gospodarki Przestrzennej.

– Stworzymy wspólne, przyjazne miejsce dla naszych skrzydlatych przyjaciół. W ramach inicjatywy oddolnej na Łazarzu udało się zachęcić społeczność lokalną do podjęcia wspólnych działań w ramach projektu. Wiele zawdzięczamy organizatorce społeczności lokalnej z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie z filii Grunwald Elwirze Gorwie-Wałkiewicz, która zachęciła nas do przystąpienia do projektu. W czerwcu uczestniczyliśmy z grupą rodziców z naszego przedszkola w warsztatach, które miały na celu rozplanowanie roślin, altanki oraz karmników dla ptaków pt : "Ptasia stołówka i kącik integracyjny" – wyjaśnia Justyna Maciejewska-Dębska, dyrektor Przedszkola nr 39 "Leśne Ludki" przy ul. Limanowskiego.

"Leśne Ludki" otrzymały od Ogrodu Botanicznego krzewy oraz drzewa, których owoce są ptasim przysmakiem. Wiosną przedszkole planuje realizację drugiego etapu projektu, w ramach którego powstanie "Kącik integracyjny".

– Kolejny raz przekonaliśmy się, że wspólna praca i zaangażowanie wielu osób przynosi efekty i przede wszystkim uśmiech naszych dzieci – podsumowuje Justyna Maciejewska-Dębska.


Komentarze (6)

24-11-2018 13:33:05
eka z małeki
@M-przecież wiadomo!!!Ale jaką radochę miały-reszty nauczą się póżniej,o ile będzie o co się jeszcze można troszczyć. kończę eka
23-11-2018 19:57:32
M.
@eka z małeki, to nie dzieciaki zrobiły i ustawiły te karmniki. Całą robotę wzięli na siebie dorośli, dzieci mogły co najwyżej popatrzeć...
22-11-2018 17:31:53
morlock
@M prawda. Rodzina pustułek znad kamienicy 25/27 Limanowskiego "lubi to" a jej dzieciary i/lub wnuki polują nad Lejkiem Łazarskim. Niech się Leśne Ludki uczą jak jeść by nie być zjedzonym. Tu już nawet sroki boją się przylatywać a "dahove osrance" kryją się po okolicznych podwórkach.
22-11-2018 13:38:56
eka z małeki
-@M-podzielam-jednak proszę zwrócić uwagę że dzieciaki dopiero się uczą!!!Nie wymagajmy profesjonalizmu od dzieciaków skoro tak nawiasem jakże często nam go brakuj.Przyznaję,że mnie również,bo już co nieco zapomniałem!!!Z uznaniem i poważaniem .Dziękuję za wrażliwość i dobrą opinię w temacie.....................eka
21-11-2018 13:44:12
M.
@eka z małeki pomysł dobry, z wykonaniem gorzej . Karmniki stawia się pod drzewami albo w otoczeniu krzaków, żeby dokarmiane ptaki mogły schować się przed drapieżnikami. To co widzimy na zdjęciach jest jedną wielką stołówką dla okolicznych ptaków polujących.
21-11-2018 13:08:11
eka z małeki
- to jest to!!!I tak trzymać,niech DZIECIAKI od małego uczą się wrażliwości,że przyroda to nasze życie i o nią trzeba dbać z całego serca!!!Inaczej wyrosną nam takie szyszko podobne wytwory i wypaczenia ewolucyjne!!! eka
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
02

paź

do 04-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Caravans Salon Poland 2020" - Targi kamperów i przyczep kempingowych oraz wyposażenia
"Boatex" - Targi Sprzętu Pływającego i Sportów Wodnych

03

paź

11:00
Łazarz
Spacer tropem Łazarskich bambrów
To historia pisana nazwiskami familii, których korzenie sięgają pierwszych rodzin przybyłych z okolic Bambergu do podpoznańskich wsi. W Świętym Łazarzu gospodarzył

21

paź

do 23-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Poleco" - Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska Targi
"Eco-Trends" - targi ekologiczne

23

paź

do 25-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

03

lis

do 06-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje Technologie Maszyny
"3D Solutions" - Targi Druku i Skanu Trójwymiarowego
Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: