Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Limanowskiego powstała "Ptasia Stołówka" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Limanowskiego powstała "Ptasia Stołówka"
21-11-2018 12:21   Janusz Ludwiczak
W ogrodzie Przedszkola nr 39 "Leśne Ludki" przy ul. Limanowskiego powstała "Ptasia Stołówka".
– Stworzymy wspólne, przyjazne miejsce dla naszych skrzydlatych przyjaciół. Otrzymaliśmy również krzewy i drzewka od Ogrodu Botanicznego, których owoce są ptasim przysmakiem – wyjaśnia Justyna Maciejewska-Dębska, dyrektor placówki.

"Ptasia Stołówka" powstała w ramach projektu "Odmień swoje podwórko" realizowanego we współpracy z Biurem Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta Poznania. W ramach projektu powstały karmniki i poidełka dla ptaków w przedszkolnym ogrodzie. Przedszkolakom pomogli wolontariusze z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie oraz studenci działający w Akademickim Kole Naukowym Gospodarki Przestrzennej.

– Stworzymy wspólne, przyjazne miejsce dla naszych skrzydlatych przyjaciół. W ramach inicjatywy oddolnej na Łazarzu udało się zachęcić społeczność lokalną do podjęcia wspólnych działań w ramach projektu. Wiele zawdzięczamy organizatorce społeczności lokalnej z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie z filii Grunwald Elwirze Gorwie-Wałkiewicz, która zachęciła nas do przystąpienia do projektu. W czerwcu uczestniczyliśmy z grupą rodziców z naszego przedszkola w warsztatach, które miały na celu rozplanowanie roślin, altanki oraz karmników dla ptaków pt : "Ptasia stołówka i kącik integracyjny" – wyjaśnia Justyna Maciejewska-Dębska, dyrektor Przedszkola nr 39 "Leśne Ludki" przy ul. Limanowskiego.

"Leśne Ludki" otrzymały od Ogrodu Botanicznego krzewy oraz drzewa, których owoce są ptasim przysmakiem. Wiosną przedszkole planuje realizację drugiego etapu projektu, w ramach którego powstanie "Kącik integracyjny".

– Kolejny raz przekonaliśmy się, że wspólna praca i zaangażowanie wielu osób przynosi efekty i przede wszystkim uśmiech naszych dzieci – podsumowuje Justyna Maciejewska-Dębska.


Komentarze (6)

24-11-2018 13:33:05
eka z małeki
@M-przecież wiadomo!!!Ale jaką radochę miały-reszty nauczą się póżniej,o ile będzie o co się jeszcze można troszczyć. kończę eka
23-11-2018 19:57:32
M.
@eka z małeki, to nie dzieciaki zrobiły i ustawiły te karmniki. Całą robotę wzięli na siebie dorośli, dzieci mogły co najwyżej popatrzeć...
22-11-2018 17:31:53
morlock
@M prawda. Rodzina pustułek znad kamienicy 25/27 Limanowskiego "lubi to" a jej dzieciary i/lub wnuki polują nad Lejkiem Łazarskim. Niech się Leśne Ludki uczą jak jeść by nie być zjedzonym. Tu już nawet sroki boją się przylatywać a "dahove osrance" kryją się po okolicznych podwórkach.
22-11-2018 13:38:56
eka z małeki
-@M-podzielam-jednak proszę zwrócić uwagę że dzieciaki dopiero się uczą!!!Nie wymagajmy profesjonalizmu od dzieciaków skoro tak nawiasem jakże często nam go brakuj.Przyznaję,że mnie również,bo już co nieco zapomniałem!!!Z uznaniem i poważaniem .Dziękuję za wrażliwość i dobrą opinię w temacie.....................eka
21-11-2018 13:44:12
M.
@eka z małeki pomysł dobry, z wykonaniem gorzej . Karmniki stawia się pod drzewami albo w otoczeniu krzaków, żeby dokarmiane ptaki mogły schować się przed drapieżnikami. To co widzimy na zdjęciach jest jedną wielką stołówką dla okolicznych ptaków polujących.
21-11-2018 13:08:11
eka z małeki
- to jest to!!!I tak trzymać,niech DZIECIAKI od małego uczą się wrażliwości,że przyroda to nasze życie i o nią trzeba dbać z całego serca!!!Inaczej wyrosną nam takie szyszko podobne wytwory i wypaczenia ewolucyjne!!! eka

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Przez żołądek do kultury" - Turcja

21

lut

do 23-02-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi ogrodnicze "Gardenia"
Targi Branży Sportowej i Rekreacyjnej "Sport Invest"
Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych "Special Days"

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Łazarskie Przedszkolaki - Seniorom:
"Legendy polskie – występ patriotyczny" w wykonaniu dzieci z Przedszkola nr 39

22

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dzień myśli braterskiej
- koncert piosenki turystycznej w wykonaniu Sekcji Muzycznej Szczepu Łazarz "Łazarskie Wyjce", wystawa fotograficzna Szczepu Łazarz "Na szlaku"

17:30
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
"Zimowy Teatrzyk Cieni" - dla dzieci szkolnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: