Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz będzie radnym Miasta Poznania - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz będzie radnym Miasta Poznania
20-11-2018 21:04   Janusz Ludwiczak
Filip Olszak, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz przejmie mandat po Katarzynie Kierzek-Koperskiej, która została wiceprezydentem Poznania.

Jak już informowaliśmy Katarzyna Kierzek-Koperska, która była "jedynką" Koalicji Obywatelskiej PO.Nowoczesna została mianowana czwartym zastępcą prezydenta Jacka Jaśkowiaka. Katarzyna Kierzek-Koperska odpowiadać będzie za ochronę środowiska, rozwój miasta, działalność gospodarczą, współpracę międzynarodową oraz Biuro Miejskiego Rzecznika Ochrony Konsumentów.

Mandat Katarzyny Kierzek-Koperskiej przejmie Filip Olszak, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz który zdobył w kolejności największą liczbę głosów.

– Chciałbym przede wszystkim podziękować za oddane głosy mieszkańcom, którzy obdarzyli mnie zaufaniem. Postaram się ich nie zawieść. W Radzie Miasta chciałbym pracować w Komisji Samorządowej. Z racji doświadczenia bliskie są mi sprawy samorządów pomocniczych. Myślę również o Komisji Oświaty oraz Bezpieczeństwa – powiedział portalowi lazarz.pl Filip Olszak, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz i Radny Miasta Poznania.

Filip Olszak chce działać dalej w Radzie Osiedla Św. Łazarz i być przewodniczącym łazarskiego samorządu pomocniczego.

– Chciałbym dalej działać w Radzie Osiedla Św. Łazarz. Mandat radnego miejskiego nie powinien kolidować z pełnieniem funkcji przewodniczącego rady osiedla. Dodam, że będąc teraz radnym miejskim nie będę otrzymywać diety. Taką sytuację mieliśmy już, jako przykład podam Wojtka Wośkowiaka, który był przewodniczącym rady osiedla i radnym miejskim. Byli również inni radni Miasta Poznania, którzy działali również w radzie osiedla – podsumowuje radny Filip Olszak.

Filip Olszak startował z czwartego miejsca Koalicji Obywatelskiej. W całym okręgu nr 1, który obejmował Jeżyce, Wildę i Łazarz zdobył 926 głosów (3%, 9. miejsce pod względem liczby głosów), z czego na samym Łazarzu 4,59%, czyli 575 głosów (7. miejsce pod względem liczby głosów). Przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz startował już do Rady Miasta Poznania w 2010 roku, zyskując 447 głosów (2,51% poparcia).

Filip Olszak złoży ślubowanie najprawdopodobniej dopiero na trzeciej sesji, gdyż najbliższa odbędzie się już we wtorek, 27 listopada, a do tego czasu może nie uprawomocnić się złożenie mandatu przez Katarzynę Kierzek-Koperską.


Komentarze (10)

21-11-2018 13:23:59
eka z małeki
-to ten co się dopatrzył homo.słoni w nowym zoo!!!Gazety świecie o tym pisały POWAŻNIE!!! I owe nazwisko stało się znane,a szkoda że w ten sposób i z tym wystąpieniem jest kojarzone! .....................eka
21-11-2018 12:25:29
Łazarz
A taki Pan Radny Grześ? Jest Przewodniczącym Zarządu RO Maltańskie i jako przewodniczacy zarządu przygotowuje budżet osiedla, wydaje śroodki a potem je rozlicza. A nastęnie jako Pan Radny Miasta sam siebie rozlicza poprzez głosowanie nad budżetem miasta! To fair? Oczywiscie, żeby nie było że tylko PIS tak. W nowej radzie będzie kilka os. z Koalicji Obywatelskiej a są przewodniczącymi Rad lub zarządów osiedli. Natychmiast wszyscy z nich powinni odejść z Rad Osiedli!
21-11-2018 10:07:25
Kosia
Ale wstyd....
21-11-2018 08:14:37
Kamil
Gratulacje. Mój głos nie poszedł na marne ;)
21-11-2018 00:27:15
wiem
W obecnej Radzie Miasta 15 radnych miejskich to radni osiedlowi.I tylko na Łazarzu problem.
20-11-2018 23:25:27
mieszkaniec Kolejowej
Brawo. To mam nadzieję, że w końcu doczekamy się remontu
20-11-2018 22:33:11
Monia
@toms: a jaki to ma sens, skoro w marcu wybory. Natomiast przyzwoitość nakazywałaby nie startować już do rady osiedla w kolejnych wyborach. Mimo wszystko gratulacje Panie Filipie. No to mamy w zasadzie 3 radnych z Łazarza, choć Łukasz Mikuła nie mieszka w tym okręgu. Pozostaje jeszcze Lidia Dudziak. i dobrze, że nie będzie Kretkowskiej
20-11-2018 21:33:33
Olek
Gratulacje
20-11-2018 21:24:14
mieszkaniec
No to nowy radny dużo sobie popracuje przez te cztery miesiące. Panie Filipie - gratulacje
20-11-2018 21:14:20
toms
O nie Panie Przewodniczący. Trzeba złożyć mandat, skoro mandat zwalnia Katarzyna Kierzek-Koperska. Tego nakazuje przyzwoitość. Będąc radnym Poznania ma Pan o wiele większe kompetencje i możliwości. To nic, że do wyborów zostały 4 miesiące.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Przez żołądek do kultury" - Turcja

21

lut

do 23-02-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi ogrodnicze "Gardenia"
Targi Branży Sportowej i Rekreacyjnej "Sport Invest"
Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych "Special Days"

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Łazarskie Przedszkolaki - Seniorom:
"Legendy polskie – występ patriotyczny" w wykonaniu dzieci z Przedszkola nr 39

22

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dzień myśli braterskiej
- koncert piosenki turystycznej w wykonaniu Sekcji Muzycznej Szczepu Łazarz "Łazarskie Wyjce", wystawa fotograficzna Szczepu Łazarz "Na szlaku"

17:30
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
"Zimowy Teatrzyk Cieni" - dla dzieci szkolnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: