Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

11-metrowa flaga i Mazurek Dąbrowskiego w sercu Łazarza {► WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
11-metrowa flaga i Mazurek Dąbrowskiego w sercu Łazarza {► WIDEO}
11-11-2018 04:43   Janusz Ludwiczak
W piątek punktualnie o godz. 11:11 na Rynku Łazarskim zabrzmiał hymn Polski, który zaśpiewany został przez 400 młodzieńczych gardeł. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 rozwinęli również 11-metrową biało-czerwoną flagę.

W piątek punktualnie o godz. 11:11 równocześnie w całej Polsce odbyła się akcja "Rekord dla Niepodległej". W ponad 24 tysięcy szkół w całym kraju uczniowie i nauczyciele odśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego". Tak było również w Szkole Podstawowej nr 9. Dzieci postanowiły uczcić 100. rocznicę niepodległej Polski na Rynku Łazarskim.

– Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to powód do prawdziwego świętowania. Szkoła Podstawowa nr 9 im. dra Franciszka Witaszka przyłączyła się do obchodów w samym sercu Łazarza - na Rynku Łazarskim - odśpiewała cztery zwrotki hymnu narodowego. Hymn rozbrzmiewał już na stadionach, placach, ale czy wybrzmiał kiedykolwiek w takim anturażu, śpiewany na setki młodzieńczych gardeł? Prawie 400 uczniów i uczennic naszej szkoły, razem z nauczycielami, dyrekcją i innymi pracownikami, odświętnie ubrani, skupieni, z kokardami narodowym na piersiach i flagami w dłoniach dumnie odśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego". Do śpiewu przyłączali się wzruszeni przechodnie, podziwiając jednocześnie naszą piękną, 11-metrową flagę, którą uczniowie rozwinęli w trakcie śpiewu. Trzeba przyznać, że to wszystko wyglądało bardzo majestatycznie – wyjaśnia Joanna Jaźwińska ze Szkoły Podstawowej nr 9 przy ul. Łukaszewicza.


Fot: Joanna Jaźwińska/SP9 (1-5), Roman Modrzyński (0,6-12), Andrzej Radwański (13-24)

ZOBACZ TAKŻE: Klęczenie na grochu i siedzenie w kozie – w SP77 pokazali uczniom jaka była szkoła 100 lat temu

Komentarze (4)

13-11-2018 07:32:03
M.M
Niestety dla niektórych ważne jest opakowanie a nie to co w sercu. Zrobili to super i wcale nie ma znaczenia miejsce. Jakby nie było Rynek to od zawsze serce Łazarza.Nie zrobili by też byłoby źle. Ciekawe, czy ci esteci którym otoczenie nie odpowiada wywiesili chociaż flagę z okazji Święta.
12-11-2018 14:02:01
eka z małeki
-@AGA-całkowicie się zgadzam!!!Tamte czasy pamiętam aż za dobrze!!!Chwała młodzieży za pamięć i godne uczczenie 100-tnej ROCZNICY!!!Malkontentów wszelakiej maści i widzących wszędzie profanacje,wiecznie niezadowolonych z nikogo i niczego mnogość nastała...eka
12-11-2018 09:52:36
Agi
Bazyli, wszędzie Polska, gdzie jesteśmy. Kiedyś trawniki na zielono malowano przed pochodem. Dzieci wyszły na zewnątrz, a zewnatrz tak wygląda. Taki mamy kraj, taki mamy Łazarz. Dobro masz w serduchu i żaden krajobraz tego nie zniszczy.
11-11-2018 23:50:59
Bazyli
Pięknie! Przy śmietnikach i obdartych, szmacianych, brudnych straganach!?! Czy to nie profanacja hymnu i tej uroczystej chwili??? Kto wybrał to miejsce? Są godniejsze miejsca - chociażby boisko szkoły na Łukaszewicza lub Park Kasprowicza.
Aktualności
Niezapominajka
18

lis

do 22-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Poznański Jarmark Świąteczny

01

gru

do 03-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych

03

gru

12:15
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
20-lecie Parafii Chrystusa Sługi

Rynek Łazarski
Mikołajkowe 2. urodziny Rynku Łazarskiego
• 11:00 - koncert Wójka Ogórka
• 12:00 - urodzinowy pączkowy tort
• spotkanie z Mikołajem i upominki dla najmłodszych
• kiermasz rękodzieła

16:00
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
"Jak wielką miłością obdarzył nas Ojciec" - koncert zespołu dziecięco-młodzieżowego z okazji 20-lecia Parafii Chrystusa Sługi

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: