Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

12 listopada będzie świętem. Sklepy będą zamknięte. Tramwaje pojadą rzadziej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
12 listopada będzie świętem. Sklepy będą zamknięte. Tramwaje pojadą rzadziej
09-11-2018 00:33   Janusz Ludwiczak
Poniedziałek będzie dniem wolnym od pracy. Tego dnia zamknięte będą urzędy, sądy, obowiązywać będzie również zakaz handlu. Rzadziej będą jeździć tramwaje i autobusy. Natomiast w szkołach nie będzie lekcji.

Jak już informowaliśmy pod koniec października Sejm przyjął projekt uchwały o Święcie Narodowym z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Aby uczcić i upamiętnić ten dzień posłowie PiS chcieli, aby dzień 12 listopada 2018 r. był dniem wolnym od pracy.

"Dodatkowy wolny dzień pozwoli Rodakom na godne uczczenie 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, wydłuży czas uroczystości do trzech dni, tj. od 10 do 12 listopada 2018 roku" – czytamy w projekcie ustawy.

Następnie poprawki do ustawy przyjął Senat. Jedna z nich zakłada, by w dniu 12 listopada 2018 r. obowiązywały ogólne przepisy dotyczące ograniczenia handlu analogiczne do tych, które obowiązują w niedzielę i inne dni świąteczne.

Ostatecznie w środę Sejm przyjął nową ustawę, którą następnie podpisał Prezydent RP Andrzej Duda.

Oznacza to, że w poniedziałek 12 listopada zamknięte będą urzędy i inne instytucje publiczne, a także przychodnie. W szkołach nie będzie lekcji.

"W tym dniu w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze. Dzień wolny pozwoli na spędzenie czasu wśród najbliższych, w gronie rodzinnym, by w radosnej, patriotycznej atmosferze godnie świętować setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości" – informuje w komunikacie Ministerstwo Edukacji Narodowej.

W poniedziałek obowiązywać będzie również zakaz handlu. Oznacza to, że sklepy będą zamknięte zarówno 11 oraz 12 listopada. Warto więc zrobić zakupy wcześniej. W niedzielę i poniedziałek otwarte będą mogły być jedynie te sklepy, które prowadzone są przez samych właścicieli. Zakaz handlu nie dotyczy stacji paliw, aptek i placówek gastronomicznych.

W poniedziałek tramwaje i autobusy będą jeździć rzadziej. Komunikacja miejska funkcjonować będzie według sobotniego rozkładu jazdy. Dodatkowo tramwaje linii nr 12 w godz. od 17 do 22 będą jeździć częściej, co ok. 10 minut.

12 listopada kierowcy nie zapłacą za postój w Strefie Płatnego Parkowania, która nie będzie funkcjonować tego dnia.


Komentarze (2)

09-11-2018 13:09:50
Gdzie kupie piwko
Njaważniejsze pytanie jakie sobie zadają mieszkńcy łazarz: czy Jeżyk na Dmowskiego lub Społem na Hetmańskiej bedą otware?
09-11-2018 10:38:26
poznanianka
Myślę,że to 100 lecie dotyczy każdego Polaka.Można przez kilka dni dowiedzieć się o bohaterach tamtych dni.Mieć więcej czasu na refleksję ,lekturę czy wspólnie z mieszkańcami ( rodzinnie ) uczestniczyć w tym swięcie.Ale na " siłe " swiętować dłużej np. z rodziną , może dojść do sprzeczki. Czyt. może kłótni rodzinnej.Sama myśl pracujących ,że następny tydzień to wzmożona praca ( zniesione sprawy sądowe ) i następne terminy , gdzie trzeba powiadomić tysiące osób, to dla rządzących przysłowiowy " pikuś ".A koszty.???? Ale cóz następne 100 lecie to już nie dla nas.Swiętujmy ,oby bezpiecznie i bez strachu.
Aktualności
Niezapominajka
30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Sztab 30. finału WOŚP

01

lut

do 04-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma 2022" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury
"Intermasz" - Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego
"Kominki" - Międzynarodowe Targi Komi

11

lut

do 13-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Rybomania" - targi wędkarskie

22

lut

do 25-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Meble Polska" - targi meblowe
"Home Decor" - targi wnętrz

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: