Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Uliczny happening Kościoła Mocy. Okrzyki były słyszalne na całym cmentarzu Górczyńskim {► WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Uliczny happening Kościoła Mocy. Okrzyki były słyszalne na całym cmentarzu Górczyńskim {► WIDEO}
02-11-2018 13:31   Janusz Ludwiczak
Osoby, które odwiedzały groby bliskich na cmentarzu Górczyńskim nie mogły oddać się zadumie. We Wszystkich Świętych uliczny happening przy skrzyżowaniu ulic Arciszewskiego i Ściegiennego zorganizował "Kościół Mocy", którego członkowie wykrzykiwali hasła namawiające do nawracania się i wypędzania demonów.

"Jezus narodzi się na nowo. Każdy człowiek na tej ziemi potrzebuje narodzić się na nowo. Twój duch musi narodzić się tu na ziemi" – takie między innymi hasła wykrzykiwane były podczas ulicznego happeningu, który przy skrzyżowaniu ulic Arciszewskiego i Ściegiennego zorganizowała wspólnota Kościół Mocy. Osoby udające się na przystanek autobusowy lub do zaparkowanego auta mogły również przeczytać transparenty z hasłami: "Uzdrawianie chorych, wskrzeszanie umarłych, wypędzanie demonów za darmo" czy "Alleluja. Diabeł to frajer i niech się buja".

Jednak osoby, które odwiedzały groby bliskich na cmentarzu Górczyńskim nie mogły oddać się zadumie w dniu Wszystkich Świętych. Okrzyki słyszalne były na całym cmentarzu, również w tylnej części.

– Nie podejmowaliśmy interwencji. Nowa ustawa o zgromadzeniach publicznych jest obecnie bardzo liberalna, nie trzeba zgłaszać demonstracji – powiedział mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Demonstracje i zgromadzenia publiczne organizatorzy powinni zgłaszać do Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Poznania. Nie jest wymagane uzyskanie pozwolenie. Za kwestie bezpieczeństwa odpowiadają organizatorzy, a w przypadku złamania prawa powinna interweniować Policja.

– Zgromadzenie zostało zgłoszone 29 października przez osobę fizyczną – tłumaczy Daria Kulczewska z Biura Prasowego Urzędu Miasta Poznania.

Jak pisze o sobie "Kościół Mocy" jest to najstarszy na świecie kościół zielonoświątkowy, druga, pod względem wielkości, wspólnota zielonoświątkowców na świecie (po Zborach Bożych). W Polsce został on zarejestrowany w 1996 roku przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji pod nazwą Kościół Chrześcijan Pełnej Ewangelii jako jednostka organizacyjna Kościoła Bożego w Polsce, w dziale rejestru kościołów i innych związków wyznaniowych.


R E K L A M A

Komentarze (7)

16-03-2019 14:41:19
KasiAlice
Taaak....to jest najstarszy kościół A jego guru Pan Cerowski żyje już 300 lat bo co 80 lat sam się wskrzesza...
06-11-2018 07:14:00
Nikt taki
Jak KOD krzyczy i kładzie się pod koła to wszystko ok a jak sekta krzyczy przy cmentarzu to źle? Zdecydujcie się ma być porządek i koniec.
04-11-2018 12:00:33
mieszkaniec
co ci co krzyczą normalnie pod mtp, ostatnio na teatralce?
03-11-2018 18:04:40
eka z małeki
-a jakby z megafonów leciały pieśni religijne to co sekciarskie co........
03-11-2018 12:13:09
EksŁazarzanin
Dziwi mnie stanowisko Policji. Przecież opisana wyżej sytuacja ewidentnie wypełnia znamiona wykroczenia, o którym mowa w art. 51 par. 1 K. w.: "Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny (...) albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu (orzekanej w wymiarze od 5 do 30 dni) , ograniczenia wolności ( trwa 1 miesiąc) albo grzywny (wymierzanej w wysokości od 20 do 5000 złotych)".
03-11-2018 11:16:41
poznanianka
To koszmar dla udających się na cmentarz.Idąc pieszo szło się w napięciu i z bólem głowy. Na samym cmentarzu , bez zadumy , tylko głośno.Kierowcy dojeżdzający do skrzyzowania byli zdezor ientowani .W pierwszej kolejności myśleli o wypadku , czy jakimś innym zdarzeniu.Glos wydobywający sie z tuby , zagłuszał wszystko na daleką odległość.Wieczor i piekna pamięć w zadumienie o zmarłych , prysła.Smutne ,że logika uciszenia i zakończenia halasu nie była możliwa.Dziwny jest nasz kraj !!!!!!
02-11-2018 16:26:55
max
Slyszalem ich. Jakas sekta
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

sty

Polska * Poznań * Łazarz
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11

lut

do 14-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

18

lut

do 21-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

18

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań Półmaraton

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: