Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Uliczny happening Kościoła Mocy. Okrzyki były słyszalne na całym cmentarzu Górczyńskim {► WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
  WYBORY ŁAZARSKIE 2019 - niedziela 24 marca 8:00-20:00 gdzie głosować? | mapa obwodów | jak głosować? | kandydaci | serwis informacyjny

Uliczny happening Kościoła Mocy. Okrzyki były słyszalne na całym cmentarzu Górczyńskim {► WIDEO}
02-11-2018 13:31   Janusz Ludwiczak
Osoby, które odwiedzały groby bliskich na cmentarzu Górczyńskim nie mogły oddać się zadumie. We Wszystkich Świętych uliczny happening przy skrzyżowaniu ulic Arciszewskiego i Ściegiennego zorganizował "Kościół Mocy", którego członkowie wykrzykiwali hasła namawiające do nawracania się i wypędzania demonów.

"Jezus narodzi się na nowo. Każdy człowiek na tej ziemi potrzebuje narodzić się na nowo. Twój duch musi narodzić się tu na ziemi" – takie między innymi hasła wykrzykiwane były podczas ulicznego happeningu, który przy skrzyżowaniu ulic Arciszewskiego i Ściegiennego zorganizowała wspólnota Kościół Mocy. Osoby udające się na przystanek autobusowy lub do zaparkowanego auta mogły również przeczytać transparenty z hasłami: "Uzdrawianie chorych, wskrzeszanie umarłych, wypędzanie demonów za darmo" czy "Alleluja. Diabeł to frajer i niech się buja".

Jednak osoby, które odwiedzały groby bliskich na cmentarzu Górczyńskim nie mogły oddać się zadumie w dniu Wszystkich Świętych. Okrzyki słyszalne były na całym cmentarzu, również w tylnej części.

– Nie podejmowaliśmy interwencji. Nowa ustawa o zgromadzeniach publicznych jest obecnie bardzo liberalna, nie trzeba zgłaszać demonstracji – powiedział mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Demonstracje i zgromadzenia publiczne organizatorzy powinni zgłaszać do Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Poznania. Nie jest wymagane uzyskanie pozwolenie. Za kwestie bezpieczeństwa odpowiadają organizatorzy, a w przypadku złamania prawa powinna interweniować Policja.

– Zgromadzenie zostało zgłoszone 29 października przez osobę fizyczną – tłumaczy Daria Kulczewska z Biura Prasowego Urzędu Miasta Poznania.

Jak pisze o sobie "Kościół Mocy" jest to najstarszy na świecie kościół zielonoświątkowy, druga, pod względem wielkości, wspólnota zielonoświątkowców na świecie (po Zborach Bożych). W Polsce został on zarejestrowany w 1996 roku przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji pod nazwą Kościół Chrześcijan Pełnej Ewangelii jako jednostka organizacyjna Kościoła Bożego w Polsce, w dziale rejestru kościołów i innych związków wyznaniowych.


R E K L A M A

Komentarze (7)

16-03-2019 14:41:19
KasiAlice
Taaak....to jest najstarszy kościół A jego guru Pan Cerowski żyje już 300 lat bo co 80 lat sam się wskrzesza...
06-11-2018 07:14:00
Nikt taki
Jak KOD krzyczy i kładzie się pod koła to wszystko ok a jak sekta krzyczy przy cmentarzu to źle? Zdecydujcie się ma być porządek i koniec.
04-11-2018 12:00:33
mieszkaniec
co ci co krzyczą normalnie pod mtp, ostatnio na teatralce?
03-11-2018 18:04:40
eka z małeki
-a jakby z megafonów leciały pieśni religijne to co sekciarskie co........
03-11-2018 12:13:09
EksŁazarzanin
Dziwi mnie stanowisko Policji. Przecież opisana wyżej sytuacja ewidentnie wypełnia znamiona wykroczenia, o którym mowa w art. 51 par. 1 K. w.: "Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny (...) albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu (orzekanej w wymiarze od 5 do 30 dni) , ograniczenia wolności ( trwa 1 miesiąc) albo grzywny (wymierzanej w wysokości od 20 do 5000 złotych)".
03-11-2018 11:16:41
poznanianka
To koszmar dla udających się na cmentarz.Idąc pieszo szło się w napięciu i z bólem głowy. Na samym cmentarzu , bez zadumy , tylko głośno.Kierowcy dojeżdzający do skrzyzowania byli zdezor ientowani .W pierwszej kolejności myśleli o wypadku , czy jakimś innym zdarzeniu.Glos wydobywający sie z tuby , zagłuszał wszystko na daleką odległość.Wieczor i piekna pamięć w zadumienie o zmarłych , prysła.Smutne ,że logika uciszenia i zakończenia halasu nie była możliwa.Dziwny jest nasz kraj !!!!!!
02-11-2018 16:26:55
max
Slyszalem ich. Jakas sekta

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

mar

do 23-03-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Sakralia" - Targi Wyposażenia Kościołów, Przedmiotów Liturgicznych i Dewocjonaliów

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„ZIMY ŻAL”- widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy polskie piosenki" z udziałem: Kabaretu "Klub Szyderców Bis". Artyści wspólnie z publicznością wykonają utwory nawiązujące do przełomu zimy i wiosny. Go

24

mar

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
►WIĘCEJ: www.wybory2019.lazarz.pl
głosowanie w godz. 8:00-20:00

26

mar

10:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
I Przedszkolny Przegląd Teatralny- z udziałem dzieci ze wszystkich łazarskich przedszkoli.

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Piosenki z „KRAINY ŁAGODNOŚCI” zaśpiewa Tomasz Bateńczuk
(bezpłatne wejściówki do odbioru w sekretariacie od 4.03.)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: