Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Uliczny happening Kościoła Mocy. Okrzyki były słyszalne na całym cmentarzu Górczyńskim {► WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Uliczny happening Kościoła Mocy. Okrzyki były słyszalne na całym cmentarzu Górczyńskim {► WIDEO}
02-11-2018 13:31   Janusz Ludwiczak
Osoby, które odwiedzały groby bliskich na cmentarzu Górczyńskim nie mogły oddać się zadumie. We Wszystkich Świętych uliczny happening przy skrzyżowaniu ulic Arciszewskiego i Ściegiennego zorganizował "Kościół Mocy", którego członkowie wykrzykiwali hasła namawiające do nawracania się i wypędzania demonów.

"Jezus narodzi się na nowo. Każdy człowiek na tej ziemi potrzebuje narodzić się na nowo. Twój duch musi narodzić się tu na ziemi" – takie między innymi hasła wykrzykiwane były podczas ulicznego happeningu, który przy skrzyżowaniu ulic Arciszewskiego i Ściegiennego zorganizowała wspólnota Kościół Mocy. Osoby udające się na przystanek autobusowy lub do zaparkowanego auta mogły również przeczytać transparenty z hasłami: "Uzdrawianie chorych, wskrzeszanie umarłych, wypędzanie demonów za darmo" czy "Alleluja. Diabeł to frajer i niech się buja".

Jednak osoby, które odwiedzały groby bliskich na cmentarzu Górczyńskim nie mogły oddać się zadumie w dniu Wszystkich Świętych. Okrzyki słyszalne były na całym cmentarzu, również w tylnej części.

– Nie podejmowaliśmy interwencji. Nowa ustawa o zgromadzeniach publicznych jest obecnie bardzo liberalna, nie trzeba zgłaszać demonstracji – powiedział mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Demonstracje i zgromadzenia publiczne organizatorzy powinni zgłaszać do Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Poznania. Nie jest wymagane uzyskanie pozwolenie. Za kwestie bezpieczeństwa odpowiadają organizatorzy, a w przypadku złamania prawa powinna interweniować Policja.

– Zgromadzenie zostało zgłoszone 29 października przez osobę fizyczną – tłumaczy Daria Kulczewska z Biura Prasowego Urzędu Miasta Poznania.

Jak pisze o sobie "Kościół Mocy" jest to najstarszy na świecie kościół zielonoświątkowy, druga, pod względem wielkości, wspólnota zielonoświątkowców na świecie (po Zborach Bożych). W Polsce został on zarejestrowany w 1996 roku przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji pod nazwą Kościół Chrześcijan Pełnej Ewangelii jako jednostka organizacyjna Kościoła Bożego w Polsce, w dziale rejestru kościołów i innych związków wyznaniowych.


Komentarze (6)

06-11-2018 07:14:00
Nikt taki
Jak KOD krzyczy i kładzie się pod koła to wszystko ok a jak sekta krzyczy przy cmentarzu to źle? Zdecydujcie się ma być porządek i koniec.
04-11-2018 12:00:33
mieszkaniec
co ci co krzyczą normalnie pod mtp, ostatnio na teatralce?
03-11-2018 18:04:40
eka z małeki
-a jakby z megafonów leciały pieśni religijne to co sekciarskie co........
03-11-2018 12:13:09
EksŁazarzanin
Dziwi mnie stanowisko Policji. Przecież opisana wyżej sytuacja ewidentnie wypełnia znamiona wykroczenia, o którym mowa w art. 51 par. 1 K. w.: "Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny (...) albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu (orzekanej w wymiarze od 5 do 30 dni) , ograniczenia wolności ( trwa 1 miesiąc) albo grzywny (wymierzanej w wysokości od 20 do 5000 złotych)".
03-11-2018 11:16:41
poznanianka
To koszmar dla udających się na cmentarz.Idąc pieszo szło się w napięciu i z bólem głowy. Na samym cmentarzu , bez zadumy , tylko głośno.Kierowcy dojeżdzający do skrzyzowania byli zdezor ientowani .W pierwszej kolejności myśleli o wypadku , czy jakimś innym zdarzeniu.Glos wydobywający sie z tuby , zagłuszał wszystko na daleką odległość.Wieczor i piekna pamięć w zadumienie o zmarłych , prysła.Smutne ,że logika uciszenia i zakończenia halasu nie była możliwa.Dziwny jest nasz kraj !!!!!!
02-11-2018 16:26:55
max
Slyszalem ich. Jakas sekta

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
14

lis

do 17-11-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
STONE - targi kamieniarskie
GLASS - targi branży szkarskiej
Memento - Targi Funeralne im. Wojciecha Krawczyka

16

lis

do 18-11-2018
00:00
Palmiarnia Park Wilsona
Wykłady oraz pokaz przesadzania storczyków prowadzone przez mgr inż. Piotra Dobrzyńskiego pracownika Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
O rogalach Świętomarcińskich – spektakl muzyczny dla dzieci
Wstęp wolny

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"To co najważniejsze" - recital pieśni, ballad i romansów rosyjskich, poświęcony głównie uwielbianemu ciągle Włodzimierzowi Wysockiemu. Scenariusz i wykonanie: Andrzej Lajborek w ramach projektu "W Ar

17

lis

19:00
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Koncert Garou - jubileusz 20-lecia

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: