Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Komunikacja, msze św., dyżury aptek - INFORMATOR na Wszystkich Świętych - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Komunikacja, msze św., dyżury aptek - INFORMATOR na Wszystkich Świętych
31-10-2018 21:54   Janusz Ludwiczak
Przedstawiamy szczegółowy informator o funkcjonowaniu komunikacji miejskiej, dyżurach aptek, czynnych aptekach, mszach św. i podręcznych informacjach w okresie 1 listopada.

Komunikacja

MPK przekonuje, by na cmentarz najlepiej dojechać komunikacją miejską. Tramwaj nie stoi w korku i sprawia, że nie musimy martwić znalezieniem się wolnego miejsca parkingowego. Na Junikowo tramwaje będą przyjeżdżać średnio co 90 sekund.

W tym dniu - najszybszym i bezkonkurencyjnym środkiem transportu, jak co roku będzie tramwaj. Na Miłostowo i Junikowo będzie przyjeżdżał średnio co 1,5 minuty. Aby poznaniacy mogli szybko i sprawnie przejechać na miejsce spoczynku swoich bliskich, na Wszystkich Świętych przeznaczamy do obsługi komunikacyjnej dodatkowo 70 tramwajów i 21 autobusów. Zachęcamy więc, by pozostawić samochód, nie stać w korkach i korzystać ze środków miejskiej komunikacji. Wielokrotnie dowiedliśmy, że w okresie Wszystkich Świętych, tak trudnym dla komunikacji, na MPK można polegać. Apelujemy jednak do wszystkich - do naszych pasażerów, do kierowców i do pieszych - o wzajemną życzliwość i trochę wyrozumiałości w tym szczególnym dniu zadumy i nostalgii – przekonuje Iwona Gajdzińska, rzecznik MPK.

Czwartek - Wszystkich Świętych, 1 listopada 2018:
• Obowiązywać będzie świąteczny rozkład jazdy
• Przez cały dzień tramwaje linii nr 6 i 15 będą wydłużone do Junikowa, a "siódemka" będzie dojeżdzać do Miłostowa.
• W godz. od 6 do 18 tramwaje linii nr 1, 6, 8 i 13 będą kursować co 10 minut, a "7" co 15 minut.
• W godz. od 8 do 17 "piętnastka" będzie jeździć częściej - co 5 minut, a w godz. 6-8 oraz 17-18 co 10 minut.
• Pomiędzy godz. 8 a 17 częściej - co 10 minut jeździć będą autobusy linii nr 77 i 82
• Na liniach nr: 63, 64, 68, 69, 77, 82 i 93 kursy będą obsługiwane dłuższymi, przegubowymi autobusami 18-metrowymi
• W godz. 8:00-17:00 uruchomione zostaną dodatkowe linie tramwajowe:
Linia nr 31 (kursy co 10 minut): JUNIKOWO - Grunwaldzka - rondo Jeziorańskiego - Reymonta - Hetmańska - Zamenhofa - rondo Rataje - Jana Pawła II - rondo Śródka - Warszawska - MIŁOSTOWO
Linia nr 32 (kursy co 15 minut): OS. JANA III SOBIESKIEGO – Trasa PST – Most Teatralny – Plac Wielkopolski – Wyszyńskiego – rondo Śródka – Warszawska – MIŁOSTOWO
Linia nr 33 (kursy co 10 minut): JUNIKOWO – Grunwaldzka – rondo Jeziorańskiego - Przybyszewskiego - Dąbrowskiego - Kraszewskiego - Rondo Kaponiera - Most Uniwersytecki - Św. Marcin - Marcinkowskiego - Podgórna - Most Św. Rocha - Kórnicka - Jana Pawła II - rondo Śródka - Warszawska - MIŁOSTOWO
Linia nr 34 (kursy co 20 minut): cŻEGRZE I – Chartowo – Trasa Kórnicka – Jana Pawła II – rondo Śródka – Warszawska - MIŁOSTOWO
• Od godz. 5.00 do godzin wieczornych na ul. Złotowskiej wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy (od ul. Owczej do ul. Bukowskiej). Autobusy linii nr 77 kursować będą przez ul. Bukowską i Skórzewską do ronda na skrzyżowaniu ulic Skórzewska-Malwowa-Złotowska-Poznańska w Skórzewie:
RONDO KAPONIERA – Bukowska – Leśnych Skrzatów – Brzechwy – Złotowska – Bukowska – Wysogotowo, Skórzewska – Malwowa – Grunwaldzka – JUNIKOWO
Powrót po stałej trasie. Na trasie objazdu autobusy nie będą się zatrzymywać się na przystankach pośrednich.

Piątek, 2 listopada 2018 (Dzień Zaduszny):
• W piątek tramwaje i autobusy będą jeździć według sobotniego rozkładu jazdy.


Kliknij, by zobaczyć w całości

Uwaga kierowcy - zmiany w organizacji ruchu
Cmentarz Górczyński:
Na ulicy Arciszewskiego na odcinku od Palacza do Ściegiennego lub na odcinku od Grochowskiej (100 m za zatoką autobusową) do Ściegiennego, na obu jezdniach zostaną wyłączone z ruchu lewe pasy, a w pasie rozdziału wyznaczone miejsca postojowe. Prędkość pojazdów na tym odcinku i na ulicy Ściegiennego zostanie ograniczona do 30 km/h. Wprowadzony zostanie również zakaz wjazdu samochodów ciężarowych. Objazd poprowadzony zostanie ulicami Hetmańską i Dolną Wildą. W nocy ruch pojazdów ciężarowych będzie przywracany.
Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Arciszewskiego/Ściegiennego zostanie wyłączona. Ruchem kierować będą policjanci. Pozostałe sygnalizacje świetlne w okolicy cmentarza na wniosek policji będą przełączane na sygnał żółty - pulsujący.

Cmentarz Junikowo:
Wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy na ulicach Cmentarnej i Owczej od Grunwaldzkiej do Złotowskiej i na ulicy Chryzantemowej. Dodatkowo 1 listopada wprowadzony będzie także jeden kierunek ruchu na ulicy Złotowskiej na odcinku od Owczej do Bukowskiej i na ulicy Wieruszowskiej od Junikowskiej do Grunwaldzkiej.
Ruch pojazdów na ulicy Grunwaldzkiej będzie odbywał się dwoma nowymi, jednokierunkowymi jezdniami w obu kierunkach. Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzka/Cmentarna/ Wieruszowska będzie wyłączona. Ruchem kierować będą policjanci. Pozostałe sygnalizacje świetlne w okolicy cmentarza na wniosek policji będą przełączane na sygnał żółty - pulsujący.

Cmentarz Miłostowo:
Wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy na ulicy Gnieźnieńskiej od skrzyżowania ulic Główna/Gdyńska/Krańcowa do Bałtyckiej oraz zakaz wjazdu samochodów ciężarowych. Na pasie ruchu zostaną wyznaczone miejsca postojowe. Prędkość pojazdów zostanie ograniczona do 30 km/h.
Na ulicy Warszawskiej od Mogileńskiej do węzła w Antoninku, na obu jezdniach zostaną wyłączone z ruchu lewe pasy, a w pasie rozdziału wyznaczone miejsca postojowe. Prędkość pojazdów na tym odcinku zostanie ograniczona do 30 km/h. Wprowadzony zostanie również zakaz wjazdu samochodów ciężarowych.
Objazd poprowadzony zostanie ulicą Bałtycką. W nocy ruch pojazdów ciężarowych będzie przywracany.
W dniu 1 listopada sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Bałtycka/Gdyńska zostanie wyłączona. Ruchem kierować będą policjanci. Pozostałe sygnalizacje świetlne w okolicy cmentarza na wniosek policji będą przełączane na sygnał żółty - pulsujący.

Gdy coś boli - apteki
• Apteka "Dr Max", ul. Głogowska 120 - całą dobę

Msze święte
Kościół Chrystusa Sługi, ul. Palacza 7:
Wszystkich Świętych: 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00, 20:00
Dzień Zaduszny: 8:00, 12:00, 18:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej, ul.Głogowska 97:
Wszystkich Świętych: 7:00, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 15:00, 19:00. Nie ma mszy św. o 11:00 w kaplicy dla dzieci.
Dzień Zaduszny: 7:00, 8:00, 10:00, 18:00.
Kościół Św.Anny, ul. Matejki/Limanowskiego 13:
Wszystkich Świętych: 7:30, 9:30, 11:00, 12:30, 18:00. Nie będzie mszy św. o godz. 20:00
Dzień Zaduszny: 7:30, 9:00, 18:00
Kościół Michała Archanioła, ul. Stolarska 7:
Wszystkich Świętych: 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. Nie ma mszy św. o godz. 15:00
Dzień Zaduszny: 7;30, 9:00, 12:00, 18:00.
O godz. 15:00 we Wszystkich Świętych na wszystkich poznańskich cmentarzach odprawione zostaną nabożeństwa żałobne w intencji zmarłych.

Zabrakło chleba lub soku - czynne sklepy
Zgodnie z ustawą o zakazie handlu w najważniejsze święta państwowe i kościelne większość sklepów będzie zamknięta. Zakupy można zrobić jednak w niektórych sklepach. W tym przypadku handlować mogą właściciele sklepów i ich rodziny lub osoby nie zatrudnione na etat. Zakaz handlu nie dotyczy też stacji benzynowych.
Większość sklepów (również całodobowy Lewiatan) w czwartek będzie zamknięta. Otwarte mogą być wybrane "Żabki".
Cały czas niezbędne zakupy będzie można zrobić m.in. na stacji Lotos przy zbiegu ulic Chociszewskiego, Reymonta i Arciszewskiego, która czynna będzie całą dobę. Otwarta będzie również stacja BP przy zbiegu ulic Przybyszewskiego i Rokietnickiej - obok Eskulapu.

Nie zapłaciłeś rachunku - poczta
UP Poznań 2, ul. Głogowska 17 (przy Dworcu Zachodnim) - 31 października do godz. 24:00. W dniu 1 listopada Poczta Główna będzie nieczynna, a 2 listopada od godz. 6:00 całą dobę.

Dyżury szpitali
• Pomoc doraźna, ul. Kasprzaka 16 - tel. 61 866 25 35
• Szpital kliniczny UM, ul. Grunwaldzka 16/18 - tel. 61 857 43 33
• Szpital HCP, ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 194 - tel. 61 831 27 10
• Szpital kliniczny UM, ul. Przybyszewskiego 49, tel. 61 869 11 00

Do tropików -Palmiarnia
1 listopada Palmiarnia będzie zamknięta.
Od 2 listopada ulegną zmianie godziny otwarcia Palmiarni, która czynna będzie od wtorku do soboty w godz. od 9 do 16 (kasa do 15), a w niedziele i święta od 9 do 17 (kasa do 16).


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

sty

18:00
Kościół Prawosławny - Cerkiew św. Mikołaja ul. Marcelińska 20
Nabożeństwo z kazaniem (ks. Paweł Prozorowski - Kościół Rzymskokatolicki) - Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

22

sty

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Opowieści o Grenlandii

24

sty

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert muzyki renesansowej i barokowej w wykonaniu zespołu Discors Concordia

25

sty

do 27-01-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
XXXVI Olimpiada Gołębi Pocztowych FCI
Targi Gołębi Pocztowych i Akcesoriów

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż wystawy Krystyny Czarneckiej-Augustyniak

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: