Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Łazarski radny startował do sejmiku wielkopolskiego. Zdobył 346 głosów (0,16%) - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Łazarski radny startował do sejmiku wielkopolskiego. Zdobył 346 głosów (0,16%)
23-10-2018 21:16   Janusz Ludwiczak
Pięcioro łazarskich radnych kandydowało do Rady Miasta Poznania. W wyborach do... Sejmiku województwa wielkopolskiego wystartował również Wojciech Dera, członek Zarządu z Rady Osiedla Św. Łazarz, który w skali całego miasta zdobył 342 głosów (0,16%).

Do Rady Miasta Poznania kandydowało pięciu łazarskich radnych, jednak żadnen z nich nie otrzymał mandatu:
• 8. miejsce: Wojciech Wośkowiak (Dobro Miasta) – 4,04% (1249 głosów w całym okręgu)
• 9. miejsce: Filip Olszak (Koalicja Obywatelska) – 3% (926 głosów)
• 11. miejsce: Agnieszka Michalak-Pietkiewicz (Koalicja Obywatelska) – 2,21% (683 głosów)
• 18. miejsce: Maria Łazarz (Lewica) – 0,97% (300 głosów)
• 24. miejsce: Iwona Szyba-Rajewicz (PiS) – 0,7% (216 głosów)

Jednak w Radzie Miasta może zasiąść przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz. Filip Olszak zostanie poznańskim radnym w przypadku, jeśli Katarzyna Kierzek-Koperska zostanie wiceprezydentem Poznania, co było jedną z obietnic Koalicji Obywatelskiej, po porozumieniu PO z Nowoczesną. Prawdopodobnie z mandatu radnej Miasta Poznania zrezygnuje Marta Mazurek, która ma być nadal pełnomocnikiem Prezydenta Miasta Poznania ds. przeciwdziałania wykluczeniom.

W wyborach samorządowych do... Sejmiku wielkopolskiego wystartował również 60-letni Wojciech Dera, członek Zarządu z Rady Osiedla Św. Łazarz, który znalazł się na szóstym, ostatnim miejscu listy komitetu Partia Zieloni.

W połowie września zapytaliśmy radnego Wojciecha Derę dlaczego kandyduje do wielkopolskiego Sejmiku i czy dalej będzie pracować na rzecz Łazarza. Niestety nie otrzymaliśmy odpowiedzi ani na mail, ani na wiadomość wysyłaną na Facebooku. Radny nie odbierał również od nas telefonu.

W niedzielnych wyborach Wojciech Dera otrzymał w głosowaniu do sejmiku 346 głosów (0,16%). Najwięcej, 12 osób zagłosowało na Wojciecha Derę w obwodowej komisji wyborczej nr 23 w Szkole Podstawowej nr 9, obejmującej obszar w rejonie ulic Kolejowej, Granicznej, Łukaszewicza i Mottego.

8 wyborców oddajednak ło głos na "szóstkę" Zielonych w OKW 170 (SP10) obejmującej obszar ulic w zachodniej części Górczyna (Palacza - Jarochowskiego - Ściegiennego - Zgoda - Głogowska). Z kolei po 7 osób oddało głos na Minikowie i os. Batorego.


Kliknij, aby zobaczyć w całości

Podczas ostatnich wyborów osiedlowych w marcu 2015 r. do Rady Osiedla Św. Łazarz Wojciech Dera otrzymał 221 głosów, co daje 18. miejsce i 2,10%.

Jak widać dla niektórych Rada Osiedla Św. Łazarz jest tylko wstępem do polityki, więc określenie radni osiedlowi są społecznikami jest raczej nie na miejscu, o czym mogliśmy przekonać się wielokrotnie podczas poprzednich wyborów.


Komentarze (1)

25-10-2018 18:41:47
xD
Łazarz sie wyludnia, radni z Lazarza nie maja poparcia do sejmikow. Na sile dzielnica brnie w slabe pomysly.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

sty

18:00
Kościół Prawosławny - Cerkiew św. Mikołaja ul. Marcelińska 20
Nabożeństwo z kazaniem (ks. Paweł Prozorowski - Kościół Rzymskokatolicki) - Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

22

sty

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Opowieści o Grenlandii

24

sty

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert muzyki renesansowej i barokowej w wykonaniu zespołu Discors Concordia

25

sty

do 27-01-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
XXXVI Olimpiada Gołębi Pocztowych FCI
Targi Gołębi Pocztowych i Akcesoriów

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż wystawy Krystyny Czarneckiej-Augustyniak

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: