Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Łazarski radny startował do sejmiku wielkopolskiego. Zdobył 346 głosów (0,16%) - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Łazarski radny startował do sejmiku wielkopolskiego. Zdobył 346 głosów (0,16%)
23-10-2018 21:16   Janusz Ludwiczak
Pięcioro łazarskich radnych kandydowało do Rady Miasta Poznania. W wyborach do... Sejmiku województwa wielkopolskiego wystartował również Wojciech Dera, członek Zarządu z Rady Osiedla Św. Łazarz, który w skali całego miasta zdobył 342 głosów (0,16%).

Do Rady Miasta Poznania kandydowało pięciu łazarskich radnych, jednak żadnen z nich nie otrzymał mandatu:
• 8. miejsce: Wojciech Wośkowiak (Dobro Miasta) – 4,04% (1249 głosów w całym okręgu)
• 9. miejsce: Filip Olszak (Koalicja Obywatelska) – 3% (926 głosów)
• 11. miejsce: Agnieszka Michalak-Pietkiewicz (Koalicja Obywatelska) – 2,21% (683 głosów)
• 18. miejsce: Maria Łazarz (Lewica) – 0,97% (300 głosów)
• 24. miejsce: Iwona Szyba-Rajewicz (PiS) – 0,7% (216 głosów)

Jednak w Radzie Miasta może zasiąść przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz. Filip Olszak zostanie poznańskim radnym w przypadku, jeśli Katarzyna Kierzek-Koperska zostanie wiceprezydentem Poznania, co było jedną z obietnic Koalicji Obywatelskiej, po porozumieniu PO z Nowoczesną. Prawdopodobnie z mandatu radnej Miasta Poznania zrezygnuje Marta Mazurek, która ma być nadal pełnomocnikiem Prezydenta Miasta Poznania ds. przeciwdziałania wykluczeniom.

W wyborach samorządowych do... Sejmiku wielkopolskiego wystartował również 60-letni Wojciech Dera, członek Zarządu z Rady Osiedla Św. Łazarz, który znalazł się na szóstym, ostatnim miejscu listy komitetu Partia Zieloni.

W połowie września zapytaliśmy radnego Wojciecha Derę dlaczego kandyduje do wielkopolskiego Sejmiku i czy dalej będzie pracować na rzecz Łazarza. Niestety nie otrzymaliśmy odpowiedzi ani na mail, ani na wiadomość wysyłaną na Facebooku. Radny nie odbierał również od nas telefonu.

W niedzielnych wyborach Wojciech Dera otrzymał w głosowaniu do sejmiku 346 głosów (0,16%). Najwięcej, 12 osób zagłosowało na Wojciecha Derę w obwodowej komisji wyborczej nr 23 w Szkole Podstawowej nr 9, obejmującej obszar w rejonie ulic Kolejowej, Granicznej, Łukaszewicza i Mottego.

8 wyborców oddajednak ło głos na "szóstkę" Zielonych w OKW 170 (SP10) obejmującej obszar ulic w zachodniej części Górczyna (Palacza - Jarochowskiego - Ściegiennego - Zgoda - Głogowska). Z kolei po 7 osób oddało głos na Minikowie i os. Batorego.


Kliknij, aby zobaczyć w całości

Podczas ostatnich wyborów osiedlowych w marcu 2015 r. do Rady Osiedla Św. Łazarz Wojciech Dera otrzymał 221 głosów, co daje 18. miejsce i 2,10%.

Jak widać dla niektórych Rada Osiedla Św. Łazarz jest tylko wstępem do polityki, więc określenie radni osiedlowi są społecznikami jest raczej nie na miejscu, o czym mogliśmy przekonać się wielokrotnie podczas poprzednich wyborów.


Komentarze (1)

25-10-2018 18:41:47
xD
Łazarz sie wyludnia, radni z Lazarza nie maja poparcia do sejmikow. Na sile dzielnica brnie w slabe pomysly.
Aktualności
Niezapominajka
19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

28

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie
w godz. 7:00-21:00

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: