Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kolejowa: Na pogorzelisku po młynie powstał parking dla gości hotelu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kolejowa: Na pogorzelisku po młynie powstał parking dla gości hotelu
03-10-2018 23:11   Janusz Ludwiczak
Wracamy do sprawy budowy na działce po dawnym młynie z końca XIX wieku przy ul. Kolejowej 19/21 , na której miesiąc temu doszło do pożaru, który gasiło 20 jednostek straży pożarnej. Powstał tutaj parking dla gości sąsiedniego Hotelu Moderno.

Jak już informowaliśmy pod koniec sierpnia doszło do ogromnego pożaru dawnego młyna z końca XIX wieku, który gasiło 20 zastępów straży pożarnej. Tymczasem jak alarmował nasz Czytelnik na tym terenie ciężarówki zwożą kostkę brukową i inne materiały budowlane.

Okazało się, że na działce tej powstał parking, z którego moga korzystać goście sąsiedniego Hotelu Moderno.

– Nie budujemy tam parkingu, natomiast aktualnie nasi goście mają tam możliwość parkowania. Nie mogę udzielić informacji kto udostępnił nam teren i na jakich warunkach – tłumaczy Kamila Stanowicka, menadżer Hotelu Moderno.

Przy ul. Kolejowej 19/21 znajdował się młyn parowy, który powstał pod koniec XIX wieku. Obiekt należał do właściciela sieci kablowej INEA, jednak został sprzedany pod koniec 2016 roku. W ubiegłym roku obiekt został częściowo wyburzony.

Miesiąc temu, 29 sierpnia ok. godz. 3:30 wybuchł pożar opuszczonego, zabytkowego młyna, który przez pół doby gasiło 20 zastępów straży pożarnej. Niewykluczone, że mogło to być celowe podpalenie. To wyjaśniają śledczy.

W ubiegłym roku stary młyn parowy z końca XIX wieku został częściowo wyburzony. Wydział Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta Poznania oraz Miejski Konserwator Zabytków wydał pozwolenie na rozbiórkę budynku młyna i budynku kotłowni (dawny warsztat). Inwestorem jest spółka MKKM Inwestycje.

Wcześniej, w styczniu 2009 r. Wydział Urbanistyki i Architektury wydał pozwolenie - na budowę dla adaptacji i przebudowy istniejącego zabytkowego obiektu willi dla potrzeb obiektu o przeznaczeniu konferencyjnym dla hotelu.

Okazuje się, że w styczniu w magistracie złożony został wniosek o ustalenie warunków zabudowy dla budowy obiektów wielorodzinnych z częścią biurowo-usługową.


R E K L A M A

Komentarze (6)

10-10-2018 10:02:48
M.
Hotel jest inwestycją Wechty. A że skończyły się czasy kiedy pan Wechta dostawał pozwolenia na użytkowanie budynków bez zagwarantowania odpowiedniej liczby miejsc parkingowych (patrz budynki Wechty przy Saperskiej), to trzeba było miejsca takie "zorganizować". Jeden pożar i po sprawie.
07-10-2018 13:52:30
poznanianka
Proponuję przyjrzeć sie tablicy informacyjnej ( przeczytać ) znajdującej się na parkingu Hotelu Moderno.Obecnie parkingu hotelowego nie ma . Stoją maszyny.Jest pozwolenie z 08 listopada 2017 roku nr2440)2017 na rozbudowę i nadbudowę budynku hotelowego. Prace w pełni .Pożar miał miejsce 29 sierpnia 2018 roku.Był potrzebny parking, , a teren dawnego młyna był wolny.Teraz jest baner, tymczasowy parking dla Gości Hotelui i restauracji .Parking niestrzeżony , bezpłatny, dla osób nie korzystających z usług hotelu opłata za parking 100 zł)doba .Opłaty należy uiszczać w recepcji hotelu. Myślę ,że radni zajmą się sprawą. Policja i Prokuratura bedzie miała sprawę rozwiązaną. Tylko teren pogorzeliska stoi nie zamknięty i nie ma dozoru.
06-10-2018 14:19:34
Nikt taki
Trzeba jasia wymienić bo takie akcje będą standardem... Wyslałem sprawę do mediów z dalszym zasięgiem mam nadzieję że zrobi się o tym głośno.
06-10-2018 11:46:36
poznanianka
A może warto się przyjrzeć własicielowi lub inwestorowi Hotelu Moderno.Nie znam hotelu , bez parkingu , a ten jest tak mały ,że autobusy maja problem wjechać.Styczeń 2009 rok , czytam 2009 rok pozwolenie na przebudowę obiektu. I Co 9 lat , tylko pożar , który mógł zmieść budynek Kolejowa 18, a ludzi w nocy 3 : 26 pozbawić życia i mieszkania. Może zainteresują się radni , zwrócą się na pismie o zabezpieczenie terenu przez PKP SA działki nr 5)5 A co z zabezpieczeniem terenu dawnego młyna od strony torów=PKP. Teraz spacerują ludzie z psami , a są i tacy ,którzy skracaja sobie drogę. Na Kolejowej mamy budynek Vechty , auta parkują wzdłuż Kolejowej i Ogródków Działkowych ,teraz doszedł parking Hotelu Moderno .Jak widać okazał się za mały od samego początku budowy. Są to czasy deweloperów.Na codzienne życie mieszkańców władze nie zwracają uwagi. , gdzie
05-10-2018 07:17:04
Negatyw
Pożar deweloperski lub inwestycyjny. Tak się robi biznes w poznańskiej wsi... (!!!!).
04-10-2018 08:27:33
ania
No wiadomo, ze Hotel Moderno nie buduje parkingu tylko wlasciciel terenu, jak skonczy to wydzierzawi teren hotelowi czy komus innemu juz nie jako tymczasowy parking a jako staly parking. I tak sie kreci interes w Poznaniu. Zawadza to trzeba podpalic a prokurator ma oczy zawiazane i nic nie widzi. I nie wazne jest planowanie zabudowy miasta, niewazne czy parking tam pasuje czy nie, nikogo to nie obchodzi, absolutnie NIKOGO ! Czy RO Lazarz wie cos w temacie ?

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

paź

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe
Głosowanie w godz. 7:00-21:00

23

paź

do 25-10-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Pol-Eco System - Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska

24

paź

18:30
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
Koncert z okazji 169. urodzin Fryderyka Chopina

26

paź

do 27-10-2018
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

paź

do 28-10-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Retro Motor Show
Hobby - spotkania ludzi z pasją
Aqua&ZOO - Salon Zoologiczny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: