Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Jarosław Kaczyński na MTP: "W Poznaniu musi zwyciężyć Tadeusz Zysk oraz Prawo i Sprawiedliwość" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Jarosław Kaczyński na MTP: "W Poznaniu musi zwyciężyć Tadeusz Zysk oraz Prawo i Sprawiedliwość"
30-09-2018 00:46   Janusz Ludwiczak
W Sali Ziemi MTP odbyła się regionalna konwencja PiS, w której wziął udział Jarosław Kaczyński, szef partii oraz premier Mateusz Morawiecki.
– Prezydent Poznania musi być obiektywny i kompetentny, mamy takiego kandydata; tutaj w Poznaniu musi zwyciężyć Tadeusz Zysk oraz Prawo i Sprawiedliwość – zaznaczył Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości.
– Poznań potrzebuje, jak to się u was mówi, dobrego bauera. Zysk zrobi z Poznania perłę Europy – dodał premier Mateusz Morawiecki.

Tysiąc osób wzięło udział w konwencji regionalnej Prawa i Sprawiedliwości, która odbyła się w piątek wieczorem w Sali Ziemi Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Podczas swojego wystąpienia prezes partii rządzącej Jarosław Kaczyński podkreślił, że "ta ziemia przez stulecia była fundamentem finansowym polskiego państwa".

– "To jest miejsce, gdzie Polska powstała - Polska powstała w Wielkopolsce, polskie państwo powstało w Wielkopolsce i tutaj przez jakiś czas mieściło się jego centrum" – powiedział Jarosław Kaczyński, prezes PiS.

Kaczyński stwierdził również, że Poznań się rozwija, ale nie tak szybko jak powinien. Jego zdaniem w zarządzaniu miastem popełniane są błędy.

– "Tu właśnie jest szczególnie istotne to pytanie o misję samorządu. Czy budowa, organizacja życia, zapewnienie komfortu życia obywateli, rozwój gospodarczy, czy krucjata ideologiczna. Otóż szanowni państwo, krucjata ideologiczna to nie jest zadanie samorządu ani poznańskiego, ani żadnego innego. Żyjemy w wolnym kraju, jak ktoś chce prowadzić krucjatę ideologiczną, to niech się organizuje, niech zbiera środki, a dlaczego ze środków publicznych, w publicznych instytucjach? Naprawdę to jest niedopuszczalne i to szkodzi Poznaniowi. Szkodzi jego szansom rozwojowym" – podkreślił prezes PiS.

Lider PiS stwierdził, że "Prezydent Poznania musi być obiektywny i kompetentny, mamy takiego kandydata; tutaj w Poznaniu musi zwyciężyć Tadeusz Zysk oraz Prawo i Sprawiedliwość".

– "Tadeusz Zysk to człowiek znakomicie wykształcony i znakomity biznesmen, człowiek wiedzy, człowiek wielkiego sukcesu indywidualnego, który może poświęcić się w pełni Poznaniowi, w sposób merytoryczny, kompetentny i bez żadnego zacięcia do ideologicznych krucjat" – stwierdził Kaczyński.

– " Poznań nie potrzebuje afer mobbingowych, afer fakturowych, o których tutaj słyszałem, Poznań potrzebuje, jak to się u was mówi, dobrego bauera. Zysk zrobi z Poznania perłę Europy. Poznań po 1989 r. trochę się zagubił. Mógł być wielką aglomeracją i musi być wielką aglomeracją, która będzie promieniować nie tylko na Wielkopolskę, nie tylko na Polskę - na całą Europę – zaznaczył premier Mateusz Morawiecki.

Podczas konwencji PiS przedstawił swoje hasło wyborcze, które brzmi "Zysk dla Poznania".

– "Poznaniaków bez względu na poglądy polityczne łączy miasto, które powinno być przyjazne, gospodarne, czyste. Poznań potrzebuje dobrego gospodarza, który dba o rzeczy małe, codzienne, ale i o rzeczy wielkie, potrafi organizować lepsze życie. Chcemy wspólnie pracować dla Poznania, myślę, że warto to zrobić, Poznań jest tego wart" – podsumował Tadeusz Zysk, kandydat PiS na prezydenta Poznania.

Do słów Jarosława Kaczyńskiego, prezesa PiS odniósł się prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

– Te słowa brzmią dziwnie w ustach Jarosława Kaczyńskiego, bo to on podzielił Polaków. To on doprowadził do tej sytuacji, w której jego zwolennicy i on sam nazywają tych, którzy myślą inaczej, którzy mają inne poglądy, którzy chcieliby innej polityki – gorszym sortem. To jest język podobny do tego, którego używali naziści i komuniści. Bo naziści mówili o podludziach, a Kaczyński mówi o gorszym sorcie. My sfinansujemy i imprezy, które są organizowane przez osoby o poglądach lewicowych, ale też tych konserwatywnych. W Poznaniu jest miejsce dla wszystkich – powiedział w Telewizji WTK Jacek Jaśkowiak, urzędujący prezydent Poznania.


Komentarze (12)

05-10-2018 20:29:57
aina
Dobrze, że nikt nikomu nie powiedział, że jest "dnem" (jeszcze).
05-10-2018 19:59:09
mieszkankalazarza
I znowu kłania się brak wiedzy historycznej u premiera Morawieckiego. Bauer, pracować u bauera to pojęcie pejoratywne w Poznaniu. U bauera pracowano podczas zaboru pruskiego. Również podczas II wojny światowej niektórzy Poznaniacy wywiezieni na roboty do Niemiec trafiali do gospodarstw i pracowali u bauera. Dzisiaj w Poznaniu nie potrzebujemy bauera-zaborcy ani nadzorcy ale mądrego gospodarza, który zadba o rozwój miasta.
05-10-2018 15:30:32
ania
Mysle, ze zamiast negatywow, epitetow, zlosliwosci i niezadowolenia z takich czy innych kandydatow, czy partii, prosze idzcie do wyborow, tak bedzie najlepiej.
05-10-2018 13:51:13
eka z małeki
-starzy ludzie mówili---tyle zysku co w pysku---co widać,słychać i niestety czuć !!! eka
05-10-2018 08:55:19
Qshu
Poznań to miasto ludzi mądrych i przedsiębiorczych. Panie Kaczyński nas nie da się omamić czczym gadaniem. Nas nie da się zmanipulować obietnicami bez pokrycia. My nie chcemy bauera na pilota a Pan Zysk z Poznaniem ma tyle wspólnego co rząd PIS z praworządnością - czyli nic!
02-10-2018 17:27:18
emeryt
Jak pinokio chce bauera niech go zabierze do siebie. W Poznaniu jest Prezydent.
02-10-2018 04:52:32
MK
Szkoda sali ziemi na naszym poznańskim terenie dla Pinokiów
01-10-2018 20:25:54
Wyborca
Typowy Poznaniak urodzony w Porębie-Koceby w województwie mazowieckim,
01-10-2018 17:28:58
De.
Idą wybory to pojawiają się "czarodzieje", obiecują że wyczarują wszystko.
01-10-2018 14:35:34
M.
@Nikt taki, w takim razie jak nazwać pomysł p. Tadzia na budowę premetra w Poznaniu i puszczeniu tramwaju tunelem od Podgórnej po Polską? Najzabawniejsza była odpowiedź pana "byznesmena" na pytanie o pieniądze na ową inwestycję. Otóż brzmiała ona mniej więcej tak - nie wiem dokładnie, ale jeżeli Łódź było stać na nowe dworce, to my też damy radę.
01-10-2018 10:30:36
Nikt taki
Jak słyszę te brednie Jaśkowiaka to mi się w brzuchu przewraca. Rug-zug Jasia na Pana Tadeusza wymienić!
30-09-2018 15:41:36
albin
Uprzedzam, będzie apolitycznie ;-) Ot, garść prawd wiary. 0. Miasto to nie firma, doświadczenie biznesowe to nie wszystko. 1. Poznań nie potrzebuje 'Bauera'. 2. Poznań nie ma być metropolią w pojmowaniu prezesa Kaczyńskiego. Metropolię stanowią miasta satelickie ich współpraca z miastem, Boże nas broń przed akcją a'la Opole. 3. Budowanie wszędzie, gdzie się da mieszkaniówki NIE JEST miastotwórcze (vide 'lex developeris'). 4. Poznań na szczęście 'się zagubił', bo uniknął chaotycznej zabudowy radosną architekturą lat '90 (z niechlubnym wyjątkiem pasażu MM, ale już poprawionym). 5. Im mniej państwo się wtrąca w politykę przestrzenną, tym lepiej dla miasta. 6. Im mniej centralizmu, tym lepiej dla gospodarki. 7. Centralne sterowanie to zło.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

19

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

22

sie

tymczasowe targowisko Rynek Łazarski (boisko Zespołu Szkół Muzycznych)
Ekotargowisko - warsztaty tworzenia doniczek z materiałów recyklingowych. Uczestnicy spotkania będą mogli zabrać do domu wykonaną doniczkę wraz z nasionami, by stworzyć swój własny zielnik

do 23-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Instal Moto Expo" - Zjazd pojazdów branżowych

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: