Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Z rady osiedla do... sejmiku - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Z rady osiedla do... sejmiku
24-09-2018 04:14   Janusz Ludwiczak
Niektórzy łazarscy radni chcą nie tylko zasiąść w Radzie Miasta Poznania. Wojciech Dera, członek Zarządu Osiedla Św. Łazarz kandyduje z listy Partii Zielonych do... Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

Jak już informowaliśmy pięcioro łazarskich radnych postanowiło zostać politykami na wyższym, miejskim szczeblu. I tak do Rady Miasta kandydują: Przewodniczący rady Filip Olszak, przewodnicząca zarządu osiedla Maria Łazarz, a także radni: Agnieszka Michalak-Pietkiewicz, Wojciech Wośkowiak i Iwona Rajewicz-Szyba. Więcej o tym w artykule: 35 kandydatów będzie walczyć o 5 mandatów do rady miasta {LISTA KANDYDATÓW}.

Jest również szósty radny, który chce zostać... radnym Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

Z ostatniego, szóstego miejsca listy Komitetu Wyborczego Partia Zieloni startuje 60-letni Wojciech Leon Dera, który jest członkiem Zarządu Osiedla Św. Łazarz.

Pytaliśmy radnego Wojciecha Derę dlaczego kandyduje do wielkopolskiego Sejmiku i czy dalej będzie pracować na rzecz Łazarz. Niestety nie otrzymaliśmy odpowiedzi ani na mail, ani na wiadomość wysyłaną na Facebooku. Radny nie odbierał również od nas telefonu.

Podczas ostatnich wyborów osiedlowych w marcu 2015 r. do Rady Osiedla Św. Łazarz Wojciech Dera otrzymał 221 głosów, co daje 18. miejsce i 2,10%.

Jak widać dla niektórych Rada Osiedla Św. Łazarz jest tylko wstępem do polityki, więc określenie radni osiedlowi są społecznikami jest raczej nie na miejscu, o czym mogliśmy przekonać się wielokrotnie podczas poprzednich wyborów.

ZOBACZ TAKŻE: KANDYDACI - poznaj bliżej przyszłych radnych: Wojciech Dera {wywiad przed wyborami osiedlowymi 2015}


Komentarze (6)

28-09-2018 17:11:55
maciej
o ile wiem - to każdy może kandydować gdzie chce... i każdy może decydować o swoim głosie wyborczym- tylko trzeba iść na wybory....
24-09-2018 22:03:56
toms
oj ciągnie do koryta, ciągnie... ach ta polityka...
24-09-2018 19:18:00
Litkuś
Te jednostki w ławkach na zdjęciu decydują o sprawach Łazarza?
24-09-2018 18:03:20
Kalot
"Pytaliśmy radnego Wojciecha Derę dlaczego kandyduje do wielkopolskiego Sejmiku i czy dalej będzie pracować na rzecz Łazarz. Niestety nie otrzymaliśmy odpowiedzi ani na mail, ani na wiadomość wysyłaną na Facebooku. Radny nie odbierał również od nas telefonu." Może nie zna odpowiedzi, albo nie wie, że kandyduje?
24-09-2018 13:30:08
Łazarz
"Przyjaciel Łazarza". Jak sfotografowane to z bezdomnym, to blokował na fejsbuku i sądem straszył.
24-09-2018 10:17:06
Aq
Wydźwięk artykułu jak z Wyborczej albo Gazety Polskiej. Redakcjo, nie idźcie tą drogą.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

19

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

22

sie

tymczasowe targowisko Rynek Łazarski (boisko Zespołu Szkół Muzycznych)
Ekotargowisko - warsztaty tworzenia doniczek z materiałów recyklingowych. Uczestnicy spotkania będą mogli zabrać do domu wykonaną doniczkę wraz z nasionami, by stworzyć swój własny zielnik

do 23-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Instal Moto Expo" - Zjazd pojazdów branżowych

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: