Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W sobotę piknikiem militarnym otworzą drugi schron pod Parkiem Wilsona - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W sobotę piknikiem militarnym otworzą drugi schron pod Parkiem Wilsona
21-09-2018 22:49   Janusz Ludwiczak
Do tej pory w Parku Wilsona można było zwiedzać jeden z trzech schronów przeciwlotniczych od strony Palmiarni. Teraz miłośnicy fortyfikacji będą mogli zobaczyć drugi schron, znajdujący się od strony ulicy Matejki, pomiędzy Berwińskiego a Siemiradzkiego. W sobotę w Parku Wilsona odbędzie się również militarny piknik rodzinny, podczas którego będzie można nie tylko zwiedzić nowy schron, ale również zobaczyć pokazy walki szermierczej, wystawę militariów, skosztować grochówki wojskowej czy wziąć udział w konkursie zręcznościowym, w którym nagrodą główną będzie kurs spadochronowy.

W sobotę od godz. 11:00 Jeżyckie Centrum Kultury wraz z Palmiarnią Poznańską zapraszają na otwarcie "Schronu OSI 64" i Militarny Piknik Rodzinny "Zobacz i posłuchaj", podczas którego otwarty zostanie do tej pory niedostępny drugi schron pod Parkiem Wilsona, znajdujący się pomiędzy ulicami Berwińskiego i Siemiradzkiego.

– Będziemy mieli pod naszą opieką nowy schron, gdzie wejście jest przy skałkach, a wyjście od strony ulic Siemiradzkiego – mówi portalowi lazarz.pl Karol Wyrębski z Jeżyckiego Centrum Kultury.

– Schron położony w odległości 100 m od przystanku autobusowego linii 64, wybudowany w 1944 roku dla Niemców zamieszkujących wówczas luksusowe kamienice przy ulicy Matejki. Składa się z szeregu wąskich i krętych pomieszczeń o łącznej długości 110 metrów. Obiekt został odkryty dopiero w roku 1998 podczas remontu Parku Wilsona i Palmiarni. Zwiedzanie schronu będzie się odbywać razem z przewodnikami PTTK – dodaje Karol Wyrębski.

Otwarcie i zwiedzanie schronu odbędzie się w sobotę od godz. 11:00. Godzinę później rozpocznie się Militarny Piknik Rodzinny "Zobacz i posłuchaj", w programie m.in.:

  • Wystawa kolekcji broni palnej oraz broni czarnoprochowej w przedziale od XIX w. po eksponaty dnia dzisiejszego,
  • Pokazy walki szermierczej z użyciem broni białej m.in. na szable godz. 13.00 i 14.00
  • Stanowisko strzeleckie z karabinkiem MG08 z 1914r. prezentować będzie grupa rekonstrukcyjna w pełnym umundurowaniu z epoki.
  • Prezentacja Poznańskiego Ruchu Harcerskiego ,
  • Wystawa militariów, elementów wyposażenia obrony cywilnej
  • Granie pieśni żołnierskich
  • Konkurs zręcznościowy nagroda główna: KURS SPADOCHRONOWY
  • Uczestników pikniku będziemy częstować pyszną grochówką wojskową i kiełbaską z wojskowej kuchni polowej

Impreza potrwa do godz. 15:00. Wstęp wolny.


Fot: Andrzej Radwański, Janusz Ludwiczak

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

gru

17:30
Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
XLII sesja (uroczysta) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

13

gru

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
Wernisaż wystawy "Gry wojenne" Włodzimierza Pawlaka

14

gru

Rynek Łazarski
Kiermasz ozdób świątecznych
Pierniki i muzyka - zaprasza Szkoła Podstawowa nr 9
w godz. 11:00-13:00

19:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Harcerze z Poznańskiej Czarnej Trzynastki w historii Miasta Poznania" - wernisaż wystawy

15

gru

do 16-12-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Ogólnopolska Giełda Minerałów, Muszli i Wyrobów Jubilerskich
pawilon 2

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: