Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W sobotę piknikiem militarnym otworzą drugi schron pod Parkiem Wilsona - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W sobotę piknikiem militarnym otworzą drugi schron pod Parkiem Wilsona
21-09-2018 22:49   Janusz Ludwiczak
Do tej pory w Parku Wilsona można było zwiedzać jeden z trzech schronów przeciwlotniczych od strony Palmiarni. Teraz miłośnicy fortyfikacji będą mogli zobaczyć drugi schron, znajdujący się od strony ulicy Matejki, pomiędzy Berwińskiego a Siemiradzkiego. W sobotę w Parku Wilsona odbędzie się również militarny piknik rodzinny, podczas którego będzie można nie tylko zwiedzić nowy schron, ale również zobaczyć pokazy walki szermierczej, wystawę militariów, skosztować grochówki wojskowej czy wziąć udział w konkursie zręcznościowym, w którym nagrodą główną będzie kurs spadochronowy.

W sobotę od godz. 11:00 Jeżyckie Centrum Kultury wraz z Palmiarnią Poznańską zapraszają na otwarcie "Schronu OSI 64" i Militarny Piknik Rodzinny "Zobacz i posłuchaj", podczas którego otwarty zostanie do tej pory niedostępny drugi schron pod Parkiem Wilsona, znajdujący się pomiędzy ulicami Berwińskiego i Siemiradzkiego.

– Będziemy mieli pod naszą opieką nowy schron, gdzie wejście jest przy skałkach, a wyjście od strony ulic Siemiradzkiego – mówi portalowi lazarz.pl Karol Wyrębski z Jeżyckiego Centrum Kultury.

– Schron położony w odległości 100 m od przystanku autobusowego linii 64, wybudowany w 1944 roku dla Niemców zamieszkujących wówczas luksusowe kamienice przy ulicy Matejki. Składa się z szeregu wąskich i krętych pomieszczeń o łącznej długości 110 metrów. Obiekt został odkryty dopiero w roku 1998 podczas remontu Parku Wilsona i Palmiarni. Zwiedzanie schronu będzie się odbywać razem z przewodnikami PTTK – dodaje Karol Wyrębski.

Otwarcie i zwiedzanie schronu odbędzie się w sobotę od godz. 11:00. Godzinę później rozpocznie się Militarny Piknik Rodzinny "Zobacz i posłuchaj", w programie m.in.:

  • Wystawa kolekcji broni palnej oraz broni czarnoprochowej w przedziale od XIX w. po eksponaty dnia dzisiejszego,
  • Pokazy walki szermierczej z użyciem broni białej m.in. na szable godz. 13.00 i 14.00
  • Stanowisko strzeleckie z karabinkiem MG08 z 1914r. prezentować będzie grupa rekonstrukcyjna w pełnym umundurowaniu z epoki.
  • Prezentacja Poznańskiego Ruchu Harcerskiego ,
  • Wystawa militariów, elementów wyposażenia obrony cywilnej
  • Granie pieśni żołnierskich
  • Konkurs zręcznościowy nagroda główna: KURS SPADOCHRONOWY
  • Uczestników pikniku będziemy częstować pyszną grochówką wojskową i kiełbaską z wojskowej kuchni polowej

Impreza potrwa do godz. 15:00. Wstęp wolny.


R E K L A M A

Fot: Andrzej Radwański, Janusz Ludwiczak

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl pt."Nuda przy śmietniku" w wykonaniu grupy teatralnej dziecięcej w ramach projektu "Fabryka kultury". Wstęp wolny!

26

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Warsztaty kulinarne dla dzieci" w ramach projektu "Łazarskie Lato 2019"

28

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert dla dzieci w wykonaniu Wujka Ogórka- pt."Zwierzęta" - które zwierze jest największe, które najmniejsze, a które najbardziej potrzebuje naszego wsparcia bo jest zagrożone. Piosenki Wujka Ogórka

30

cze

11:00
Łazarz
Kolejarski Łazarz - wycieczka
zbiórka przy Dworcu Zachodnim

04

lip

do 06-07-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Szczyt Bałkanów Zachodnich

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: