Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Galeria Ego pokaże "Stany skupienia" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Galeria Ego pokaże "Stany skupienia"
06-09-2018 12:54   redakcja, Galeria Ego
Na wernisaż wystawy "Stany skupienia" Anny Kołeckiej, laureatki Grand Prix im. Franciszki Eibisch, ubiegłorocznej absolwentki malarstwa Uniwersytetu Artystycznego zaprasza w piątkowy wieczór Galeria Ego przy Arenie.

– Malarstwo Anny Róży Kołackiej to twórczość, której współczesność polega na uzmysławianiu nam procesualności, nieuchwytności i niestałości wszelkich obrazów jakie nas dziś otaczają. Jest w tych obrazach niepokój, wynikający ze świadomości, że naszą uwagę przykuł jakiś stan skupienia, którego za moment już nie będzie – zapowiada Marta Smolińska, kurator wystawy.

Anna Kołacka urodziła się 11 maja 1992 roku. W czerwcu zeszłego roku z wyróżnieniem ukończyła malarstwo na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, od początku związana z działalnością XII Pracowni Malarstwa prof. Janusza Marciniaka oraz VI Pracowni Działań Przestrzennych prof. Marcina Berdyszaka. Obecnie podejmuje naukę na studiach doktoranckich na Wydziale Malarstwa i Rysunku. Laureatka Grand Prix im. Franciszki Eibisch. Bierze udział w wystawach w Polsce i za granicą. Od roku współtworzy społeczność-pracownię o nazwie "Piekariat".

Artystka może się pochwalić już kilkoma osiągnięciami: wystawa zbiorowa "Wyspy i atole: mapowanie wyobraźni" w Galerii "Wozownia" w Toruniu, finał w IV Biennale w Piotrkowie Trybunalskim, Stypendium Artystyczne Miasta Poznania 2017, wyróżnienie honorowe w III Konkursie na najlepszą pracę teoretyczną magisterską, – nominacja do 36. Konkursu im. Marii Dokowicz, finał Międzynarodowego Konkursu Fundacji „Trzy Mosty, wystawa indywidualna „Znikome ilości’’ w Galerii ,,Rotunda’’ w Poznaniu, wystawa na International Experimental Festival ,,Out of border’’ in Venice, finał Międzynarodowego Konkursu Fundacji „Trzy Mosty”, a także nominacją do nagrody w 25. Przeglądzie Malarstwa Młodych „Promocje”, czterokrotną nominacją do Nagrody Artystycznej Nowy Obraz/Nowe Spojrzenie oraz Stypendium Ministra Edukacji i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia oraz Grand Prix Ogólnopolskiego Malarskiego Konkursu im. Franciszki Eibisch.

Wernisaż wystawy "Stany skupienia" Anny Kołeckiej odbędzie się w Galerii Ego przy ul. Wyspiańskiego 41/3 w piątek, 7 września o godz. 19:00. Wystawę będzie można oglądać do 15 października od wtorku do piątku w godz. od 13:00 do 18:00 oraz w soboty od 11 do 14.


R E K L A M A

Komentarze (2)

15-09-2018 19:02:53
Negatyw
Najśmieszniejsze jest to, że pajace to oglądają, nic nie kumają, ale (dla lansu) - te bazgroły chwalą... :-)
08-09-2018 16:30:07
ania
Definitywnie jestem zwolenniczka malarstwa realistycznego i malarstwa typu naiwnego. Malarstwo jak wyzej jest dla mnie niezrozumiale i nie przepadam, co tu duzo gadac. Gratuluje jednak autorce sukcesow.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl pt."Nuda przy śmietniku" w wykonaniu grupy teatralnej dziecięcej w ramach projektu "Fabryka kultury". Wstęp wolny!

26

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Warsztaty kulinarne dla dzieci" w ramach projektu "Łazarskie Lato 2019"

28

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert dla dzieci w wykonaniu Wujka Ogórka- pt."Zwierzęta" - które zwierze jest największe, które najmniejsze, a które najbardziej potrzebuje naszego wsparcia bo jest zagrożone. Piosenki Wujka Ogórka

30

cze

11:00
Łazarz
Kolejarski Łazarz - wycieczka
zbiórka przy Dworcu Zachodnim

04

lip

do 06-07-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Szczyt Bałkanów Zachodnich

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: