Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Galeria Ego pokaże "Stany skupienia" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Galeria Ego pokaże "Stany skupienia"
06-09-2018 12:54   redakcja, Galeria Ego
Na wernisaż wystawy "Stany skupienia" Anny Kołeckiej, laureatki Grand Prix im. Franciszki Eibisch, ubiegłorocznej absolwentki malarstwa Uniwersytetu Artystycznego zaprasza w piątkowy wieczór Galeria Ego przy Arenie.

– Malarstwo Anny Róży Kołackiej to twórczość, której współczesność polega na uzmysławianiu nam procesualności, nieuchwytności i niestałości wszelkich obrazów jakie nas dziś otaczają. Jest w tych obrazach niepokój, wynikający ze świadomości, że naszą uwagę przykuł jakiś stan skupienia, którego za moment już nie będzie – zapowiada Marta Smolińska, kurator wystawy.

Anna Kołacka urodziła się 11 maja 1992 roku. W czerwcu zeszłego roku z wyróżnieniem ukończyła malarstwo na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, od początku związana z działalnością XII Pracowni Malarstwa prof. Janusza Marciniaka oraz VI Pracowni Działań Przestrzennych prof. Marcina Berdyszaka. Obecnie podejmuje naukę na studiach doktoranckich na Wydziale Malarstwa i Rysunku. Laureatka Grand Prix im. Franciszki Eibisch. Bierze udział w wystawach w Polsce i za granicą. Od roku współtworzy społeczność-pracownię o nazwie "Piekariat".

Artystka może się pochwalić już kilkoma osiągnięciami: wystawa zbiorowa "Wyspy i atole: mapowanie wyobraźni" w Galerii "Wozownia" w Toruniu, finał w IV Biennale w Piotrkowie Trybunalskim, Stypendium Artystyczne Miasta Poznania 2017, wyróżnienie honorowe w III Konkursie na najlepszą pracę teoretyczną magisterską, – nominacja do 36. Konkursu im. Marii Dokowicz, finał Międzynarodowego Konkursu Fundacji „Trzy Mosty, wystawa indywidualna „Znikome ilości’’ w Galerii ,,Rotunda’’ w Poznaniu, wystawa na International Experimental Festival ,,Out of border’’ in Venice, finał Międzynarodowego Konkursu Fundacji „Trzy Mosty”, a także nominacją do nagrody w 25. Przeglądzie Malarstwa Młodych „Promocje”, czterokrotną nominacją do Nagrody Artystycznej Nowy Obraz/Nowe Spojrzenie oraz Stypendium Ministra Edukacji i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia oraz Grand Prix Ogólnopolskiego Malarskiego Konkursu im. Franciszki Eibisch.

Wernisaż wystawy "Stany skupienia" Anny Kołeckiej odbędzie się w Galerii Ego przy ul. Wyspiańskiego 41/3 w piątek, 7 września o godz. 19:00. Wystawę będzie można oglądać do 15 października od wtorku do piątku w godz. od 13:00 do 18:00 oraz w soboty od 11 do 14.


Komentarze (2)

15-09-2018 19:02:53
Negatyw
Najśmieszniejsze jest to, że pajace to oglądają, nic nie kumają, ale (dla lansu) - te bazgroły chwalą... :-)
08-09-2018 16:30:07
ania
Definitywnie jestem zwolenniczka malarstwa realistycznego i malarstwa typu naiwnego. Malarstwo jak wyzej jest dla mnie niezrozumiale i nie przepadam, co tu duzo gadac. Gratuluje jednak autorce sukcesow.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Przez żołądek do kultury" - Turcja

21

lut

do 23-02-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi ogrodnicze "Gardenia"
Targi Branży Sportowej i Rekreacyjnej "Sport Invest"
Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych "Special Days"

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Łazarskie Przedszkolaki - Seniorom:
"Legendy polskie – występ patriotyczny" w wykonaniu dzieci z Przedszkola nr 39

22

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dzień myśli braterskiej
- koncert piosenki turystycznej w wykonaniu Sekcji Muzycznej Szczepu Łazarz "Łazarskie Wyjce", wystawa fotograficzna Szczepu Łazarz "Na szlaku"

17:30
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
"Zimowy Teatrzyk Cieni" - dla dzieci szkolnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: